La Liga: Morata büntetőt hibázott, de végül az ő góljával nyert az Atlético

K. Zs.K. Zs.
2024.03.03. 18:33
Álvaro Morata a győzelmet érő gólját ünnepli (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 2–1-re legyőzte vendégét, a Betist a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. Egygólos hazai győzelem született a következő meccsen is, a Mallorca 1–0-ra verte a Gironát.

ATLÉTICO MADRID–BETIS 2–1

Az Atlético már a 8. percben megszerezte a vezetést, miután játékosai sikeresen zavartak meg egy sevillai labdakihozatalt; az adogatás végén Álvaro Morata lövése megpattant Héctor Bellerínen, majd Rui Silva kapusról a hálóba vágódott – öngól (1–0).

Aligha vitatható, hogy az első félidő két főszereplője Morata és Rui Silva volt – íme, a második menet: a 28. percben a madridi támadó rutinosan büntetőt harcolt ki az elé vetődő kapussal szemben, aki viszont kivédte a sértett tizenegyesét.

Egy kis stat: amióta az Opta elemzi az efféle adatokat (2003–2004), Rui Silva az egyetlen kapus, aki egy bajnoki mérkőzésen öngólt szerzett, tizenegyest okozott és védett ki a spanyol élvonalban.

A 44. percben jött a két labdarúgó újabb párviadala: Rui Silva csak kiütni tudta Rodrigo De Paul lövését, és a berobbanó Morata a kapuba fejelte a kipattanó labdát (2–0).

Egy kis stat: ebben a spanyol bajnoki idényben Morata az első, aki egy mérkőzésen gólt szerzett, büntetőt harcolt ki és hagyott ki.

A második félidő derekán az Atlético is elkönnyelműsködött egy labdakihozatalt, és nem maradt el a büntetés: a 62. percben Joao Cardoso lopta el a labdát a hazaiaktól, William Carvalhóhoz passzolt, aki remek jobblábas lövést küldött mintegy 20 méterről a kapu bal oldalába (2–1).

Jan Oblak nem sokkal később, Guido Rodríguez lövésénél nagy bravúrral akadályozta meg a vendégek egyenlítését – ha nem is könnyen, Diego Simeone csapata 2–1-re megnyerte a meccset.

Az Atlético sorozatban hatodszor győzte le a Betist, ha Madrid volt bajnoki meccsük helyszíne; a sevillaiak ezt megelőzően legutóbb január 21-én vesztettek bajnokit, azóta három győzelemmel és két döntetlennel 11 pontot zsákmányoltak.

MALLORCA–GIRONA 1–0

A kupadöntőbe jutás minapi élménye feldobta a mallorcai csapatot, amely vasárnap fontos három ponttal javította esélyeit a bennmaradásért zajló versengésben. A Girona elleni meccs egyetlen gólja a 33. percben született: egy szöglet után nem tudtak tisztázni a vendégek, és José Copete közelről a léc alá bombázott (1–0).

A Girona lassulni látszik, idénybeli négy bajnoki vereségéből hármat az utóbbi négy fordulóban nyelt be.

Yaakobishvili Antal, a magyar U-válogatott védő nem volt tagja a vendégcsapat meccskeretének.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Atlético Madrid–Real Betis 2–1 (Rui Silva 8. – öngól, Morata 44., ill. William Carvalho 62.)
Mallorca–Girona 1–0 (Copete 33.)
Később
Athletic Bilbao–Barcelona 0–0
Korábban
Villarreal–Granada 5–1 (Sörloth 7., 19., 66., Capoue 32., Guedes 47., ill. Corbeanu 90+1.)

Szombaton játszották
Sevilla–Real Sociedad 3–2 (En-Nesziri 11., 13., S. Ramos 65., ill. André Silva 45+5. – 11-esből, B. Méndez 90+2.)
Rayo Vallecano–Cádiz 1–1 (Lejenune 89., ill. J. Hernández 90+13.)
Getafe–Las Palmas 3–3 (Jaime Mata 11., Greenwood 14., Mkszimovics 45., ill. S. Ramírez 35., Cardona 50., El Haddadi 59.)
Valencia–Real Madrid 2–2 (Hugo Duro 27., Jaremcsuk 30., ill. Vinícius Júnior 45+5., 76.)