Tovább romolhat a kapcsolat: Ronaldinho nem kér engedélyt

Vágólapra másolva!
2008.07.10. 12:41
Címkék
Ronaldinho meglepetésre bekerült Dunga olimpiára utazó brazil válogatott keretébe, de a sztárjátékost klubja, a Barcelona nem akarja elengedni az ötkarikás játékokra. Ronaldinho most kijelentette, mindenképpen elutazik Pekingbe, akár a katalán csapat beleegyezése nélkül is.
Ronaldinho mosolya visszatérhet az olimpián
Fotó: Action Images
Ronaldinho mosolya visszatérhet az olimpián
Ronaldinho mosolya visszatérhet az olimpián
Fotó: Action Images
Ronaldinho mosolya visszatérhet az olimpián
Tovább romolhat Ronaldinho és a Barcelona eddig sem rózsás kapcsolata, miután a sztárjátékost beválogatták az olimpiára utazó brazil nemzeti csapatba. Mint ismeretes, Ronaldinhónak nem sikerült jól a 2007–08-as idény: gyenge formában játszott, és sérülések is hátráltatták.

A Barcelonánál világosan fogalmaztak: „az olimpiai labdarúgótorna nem része a FIFA hivatalos versenynaptárának. Éppen ezért a klub nem köteles elengedni játékosait Pekingbe. Ronaldinho az első csapattal kezdi meg a felkészülést július 14-én a 2008–09-es szezonra. Az elmúlt hetekben Txiki Begiristain többször is jelezte, hogy a Barcelona teljes csapattal akar készülni a BL-selejtezőre” – szólt a katalán óriásklub közleménye.

Most megérkezett Ronaldinho válasza, aki hallani sem akar arról, hogy kihagyja a pekingi olimpiát, amelyre már hetek óta készül. A brazil sajtótájékoztató keretében számolt be augusztusi terveiről.

„Jól érzem magam az utóbbi időben, és nem foglalkozom a rossz dolgokkal. Célom, hogy elutazzak Pekingbe a brazil válogatottal, jól játsszak, és aranyérmet nyerjek a nemzeti csapattal” – mondta Ronaldinho.

„Minden figyelmemet az edzés fogja lekötni a következő hetekben. Úgy érzem, hogy kiváló állapotban mehetek majd Pekingbe, és ez erőt ad a készüléshez. Rég nem játszottam, és már nagyon hiányzik a futball – jelentette ki a brazil. – Nem is gondolok arra, hogy valaki megpróbálna visszatartani az ötkarikás játékoktól.”
Legfrissebb hírek

Őrület a jégen, az amerikaiak csak ráadásban győztték le a norvégokat a hoki-vb-n

Jégkorong
3 perce

A Paks újra megtréfálhatja a Fradit a kupadöntőben? – erről kérdeztük a szurkolókat

Labdarúgó NB I
5 perce

Magyar Kupa-döntő: Ferencváros–Paks

Labdarúgó NB I
32 perce

Real Madrid: holland középpályás lehet Modric utódja – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
37 perce

Sallói István: Teljesen mindegy, hogy mi történik, évek óta a csapatok megkérdezése nélkül döntenek el dolgokat

Labdarúgó NB I
37 perce

MLSZ: Orbán Viktor gratulált Csányi Sándor újraválasztásához

Labdarúgó NB I
46 perce

Böde és Vécsei nélkül kezd a Paks, Saldanhával rohamoz az FTC a Magyar Kupa döntőjében – kezdőcsapatok

Labdarúgó NB I
1 órája

Ötből három: Mads Pedersen megállíthatatlan az idei Girón

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik