Serie A: gyönyörű gólok, Fiorentina-győzelem

Cs. B.Cs. B.
2021.12.05. 14:28
Gyönyörű gólokat hozott a Bologna–Fiorentina meccs (Fotó: Getty Images)
Eseménydúsra sikerült az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában lejátszott Bologna–Fiorentina összecsapás: az ötgólos adok-kapok a violák 3–2-es győzelmével zárult.

Mindkét csapat nagyszerű formában érkezett a meccsre, a Fiorentina a meccs előtt a 6., míg a Bologna a tabella 8. helyén állt. Ráadásul a hazaiak legutóbb a 2002–2003-as idényben értek el legalább 24 pontot 15 forduló alatt.

A 23 éves Jusszef Maleh élete első gólját szerezte a Serie A-ban, fejes góljával megszerezte a vezetést Fiorentinának.

Nem búslakodtak sokáig a bolognaiak, inkább a tettek mezejére léptek, a Mattias Svanberg, Musa Barrow páros gyönyörű gólt hozott össze. A 22 éves svéd középpályás – aki immár 3 gólnál és két gólpassznál jár a bajnokságban – futtában tálalt a gambiai csatár elé, aki kapásból lőtt a hálóba még az első félidő végén.

Visszajöttek a csapatok a szünetről, és ismét szemet gyönyörködtető gól esett: Cristiano Biraghi nagyszerűen tekert szabadrúgásból a kapu bal oldalába, a Bologna kapusa meg sem tudott mozdulni.

Nem könnyítette meg a lerázhatatlan Gary Medel a gólvágó, Dusan Vlahovics dolgát a meccsen. Szinte végig a csatár nyakába loholt a chilei, többször is odarúgva érzékeltette a jelenlétét.

Ennek ellenére Vlahovics a 67. percben betalált tizenegyesből, amit Lukasz Skorupski kapus buta szabálytalansága miatt ítélt meg a játékvezető – a szerb gólgyáros a negyedik játékos a Serie A történetében, aki 22 éves kora előtt legalább 30-szor betalált egy naptári évben.

Érdemes a violák idén nyáron szerződtetett támadójának, Nicolás Gonzáleznek anevét is megemlíteni. Gólt ugyan nem szerzett a Stuttgarttól érkező játékos, ám gólpasszt adott és a büntetőt is ő harcolta ki.

Nem adta könnyen a három pontot a Bologna, a skót Aaron Hickey csereként beállva még szépített, azonban az egyenlítés már nem jött össze a csapatnak.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Bologna–Fiorentina 2–3 (Barrow 42., Hickey 83., ill. Maleh 33., Biraghi 52., Vlahovics 67. – tizenegyesből)
Juventus–Genoa 2–0
(Cuadrado 9., Dybala 82.)
Spezia–Sassuolo 2–2 (Manaj 35., Gyasi 48., ill. Raspadori 66., 79.)
Venezia–Hellas Verona 3–4
(Ceccaroni 12., Crnigoj 19., Henry 28., ill. Henry 52. – öngól, Caprari 65. – 11-esből, G. Simeone 67., 85.)
Sampdoria–Lazio 1–3 (Gabbiadini 89., ill. Milinkovics-Szavics 7., Immobile 17., 37.)