Megtört a Fiorentina átka, fékezett a Brescia

2010.09.26. 16:59
A vasárnap délutáni mérkőzés második félidejében szerzett gólokkal a Fiorentina legyőzte a Parmát, így elkönyvelhette az első győzelmét az olasz labdarúgó-bajnokság 2010–2011-es idényében. Koman Vladimir (Sampdoria), Vass Ádám és Feczesin Róbert (mindkettő Brescia) nem kapott játéklehetőséget a fordulóban.

FIORENTINA–PARMA 2–0FIORENTINA–PARMA 2–0

Gilardinóék győzelmet ünnepelhettek

(Fotó: Action Imgaes, archív)
Gilardinóék győzelmet ünnepelhettek (Fotó: Action Imgaes, archív)

Meglesz-e a firenzeiek első győzelme a 2010–11-es bajnoki szezonban? Ez volt a vasárnapi olasz játéknap egyik legnagyobb kérdése, és a válaszra a második félidő derekáig kellett várni. A korábban a Lazio ellen is kíméletlen ítélet-végrehajtónak bizonyuló fiatal Ljajics ezúttal is értékesítette tizenegyesét, és ezúttal a firenzeiek képesek is voltak megtartani előnyüket, sőt növelték is azt. A hajrában mindkét kapusnak akadt egy-egy bravúrja, maradt a 2–0.

BARI–BRESCIA 2–1

A Bari megállította a három forduló óta nyerésben lévő Bresciát. A hazaiak kétszer is megszerezték a vezetést, a második játékrészben meg is tartották azt. A vendég „fecskék" nem nevezték Vass Ádámot és Feczesin Róbertet a mérkőzésre.

CHIEVO–LAZIO 0–1

Kevesen hitték volna a rajt előtt, hogy az 5. forduló Chievo–Lazio mérkőzése rangadónak számít majd. Pedig az volt, hiszen a korábbi fordulókban mindkét csapat csupán egyszer veszített. Ezúttal a Laziónak jött ki jobban a lépés, Zárate góljával győzött.

CATANIA–BOLOGNA 1–1

Garics György kezdett és végig a pályán volt a Bolognában, amely az első félidőben megszerezte a vezetést, és végül egy pontot haza is vitt Cataniából.

SAMPDORIA–UDINESE 0–0

Egyik csapat sem tudott kikeveredni rossz szériájából, bár az Udinese jelenlegi helyzetében a pontszerzés feltétlenül dicséretes. Az immár négy forduló óta nyeretlen Samp nem nevezte a mérkőzésre Koman Vladimirt.

PALERMO–LECCE 2–2

A forduló talán legnagyobb meglepetését akadályozta meg Maccarone, a Palermo játékosa, amikor a lefújás előtti pillanatokban kiegyenlített. Az újonc Lecce nem kis meglepetésre kétgólos előnyre tett szert Szicíliában, és a hét közben a Juventus otthonában nyerni képes palermóiak csupán a hajrában – immár emberelőnyben játszva – tudtak egyenlíteni.

FIORENTINA–PARMA 2–0

SERIE A
5. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Sampdoria–Udinese 0–0
Bari–Brescia 2–1 (Rivas 17., Barreto 56. – 11-esből, ill. P. Koné 31.)
Catania–Bologna 1–1 (Britos – öngól 66., ill. Di Vaio 41.)
Chievo–Lazio 0–1 (Zárate 70.)
Fiorentina–Parma 2–0 (Ljajics 61. – 11-esből, Silvestri 76.)
Palermo–Lecce 2–2 (Pinilla 53., Maccarone 94., ill. Giacomazzi 8., Corvia 46.)
Korábban közölt eredmény: Cesena–Napoli 1–4 (Parolo 48., ill. Lavezzi 72., Hamsík 81. – 11-esből, Cavani 88., 90.)