Kerékpár: a férfiaknál Evenepoel, a nőknél Van Vleuten az év bringása

A férfiaknál a belga Remco Evenepoel, a nőknél a holland Annemiek van Vleuten érdemelte ki az év kerékpárosa címet.

kerékpár Remco Evenepoel Annemiek van Vleuten

Giro d’Italia: a világbajnok Evenepoel is ott lesz a rajtnál

2022-11-30 18:42:30

A világbajnok Remco Evenepoel jövőre indul a Giro d’Italia országúti kerékpáros-körversenyen.

Remco Evenepoel Giro d’Italia

Kerékpáros-vb: Evenepoel nyerte a mezőnyversenyt, Valter 23.

2022-09-25 10:02:47

A belga Remco Evenepoel nyerte a férfi mezőnyversenyt az országúti kerékpárosok Ausztráliában, Wollongongban rendezett világbajnokságán vasárnap, Valter Attila 23. lett.

kerékpár-vb kerékpár Valter Attila Remco Evenepoel Mathieu van der Poel

Országúti kerékpáros vb: norvég és holland győzelem az időfutamon

2022-09-18 09:24:11

Az ausztráliai Woollongongban zajló országúti kerékpáros világbajnokság első napján a női és a férfi időfutamot rendezték: a nőknél megvédte a címét és így 2013 és 2021 után ismét győzött a holland Ellen van Dijk, míg a férfiaknál nagy meglepetésre a norvég Tobias Foss diadalmaskodott, mindössze három másodperccel megelőzve a svájci Stefan Küngöt, a bronzérmes a friss Vuelta-győztes belga Remco Evenepoel lett.

kerékpáros-vb Remco Evenepoel Filippo Ganna

Vuelta: Evenepoel pályafutása első háromhetesét nyerte meg

2022-09-11 20:59:22

Remco Evenepoel nyerte meg a Vuelta a Espanát, ezzel 44 esztendő után zárt belga kerékpáros az összetett élén háromhetes országúti körversenyen.

országúti kerékpár kerékpár Vuelta Remco Evenepoel

Vuelta: Evenepoel szakaszgyőzelemmel tett nagy lépést a végső siker felé

2022-09-08 17:52:16

A belga Remco Evenepoel nyerte hegyi befutóban a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszát, ezzel növelte előnyét az összetett élén.

kerékpár Vuelta Remco Evenepoel Jay Vine Enric Mas

Vuelta: őrült hajrá után Pedersené a szakasz, Roglic bukott a sprintben

2022-09-06 16:54:58

A Vuelta a Espana 16. szakasza az utolsó kilométerekig unalmasan csordogált, aztán az emelkedős utolsó három kilométeren a káosz lett úrrá: előbb az összetett éllovas Remco Evenepoel kapott defektet, aztán 200 méterrel a cél előtt az élcsoportban hajrázó Primoz Roglic nagyot esett, így a szakaszt a pontversenyt vezető Mads Pedersen nyerte meg. A kaotikus befutó után aztán némi időbe került, mire kiderült: nem változott az összetett élmezőnyének állása.

kerékpár Vuelta Remco Evenepoel Primoz Roglic Mads Pedersen

Vuelta: Evenepoel előnye csökkent, Arensmané a királyetap

2022-09-04 18:28:50

A belga Remco Evenepoel előnye csökkent az összetett élén a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny királyetapján, amelyen a holland Thymen Arensman pályafutása eddigi legnagyobb győzelmét aratta.

vuelta Thymen Arensman Remco Evenepoel

Vuelta: Carapaznak összejött a szakaszgyőzelem

2022-09-01 17:40:09

Richard Carapaz győzelmével ért véget a spanyol kerékpáros-körverseny 12. szakasza. Az ecuadori kerekes életében először nyert szakaszt a Vueltán.

Vuelta Richard Carapaz Remco Evenepoel

Vuelta: Groves nyerte meg a tengerparti sprintbefutót

2022-08-31 19:05:42

Az ausztrál Kaden Groves nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny 11. szakaszát, amelyen a belga Remco Evenepoel megőrizte első helyét összetettben. Ezúttal az Ibériai-félsziget délkeleti partjain tekerő mezőny azonos idővel futott be Cabo de Gatán, így azonkívül, hogy Mads Pedersen a pontversenyben növelte előnyét, nem történt változás.

országúti kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Remco Evenepoel Kaden Groves Evene

Vuelta: Evenepoel nyerte meg az időfutamot, és növelte előnyét

2022-08-30 17:49:31

Az összetettben élen álló Remco Evenepoel nyerte meg a spanyol kerékpáros-körverseny 10. szakaszát, az Elche és Alicante közötti 30.9 kilométeres egyéni indítású időfutamot. A 22 éves belga kiválóság a sikerrel tovább növelte előnyét az összetettben, miután a második helyen végző – és összetettben a második helyre előrelépő – Primoz Roglicnál közel 50 másodperccel volt gyorsabb.

országúti kerékpár Vuelta a Espana Remco Evenepoel

Vuelta: Meintjes sikere a 9. szakaszon, Evenepoel növelte előnyét

2022-08-28 18:27:12

A dél-afrikai Louis Meintjes nyert a 9. szakaszon a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körversenyen, a belga Remco Evenepoel pedig növelte előnyét összetettben.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Remco Evenepoel Louis Meintjes

Vuelta: az online világbajnok nyerte a hegyibefutós szakaszt

2022-08-25 17:54:42

Az ausztrál Jay Vine nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszát, amelyen a belga Remco Evenepoel átvette a vezetést összetettben. Primoz Roglic több mint egyperces hátrányban.

kerékpár Vuelta Remco Evenepoel Jay Vine

Kerékpár: tömegbukás és belga siker a Liege–Bastogne–Liege-en

2022-04-24 18:06:16

Vasárnap rendezték az öt klasszikus egynapos verseny, a Monumentumok közül a legrégebbit, a Liege–Bastogne–Liege viadalt. A 257 kilométer hosszú távon a 22 éves belga bringás, Remco Evenepoel jó 30 kilométerrel a cél előtt meglépett a főmezőnytől, és közel 50 másodperc előnnyel nyert. A versenyt 60 kilométerrel a cél előtt hatalmas bukás tarkította, többen is megsérültek, a világbajnok Julian Alaphilippe-et kórházba is kellett szállítani.

kerékpár Remco Evenepoel Liege-Bastogne-Liege Julian Alaphilippe

Giro d'Italia: Evenepoel feladta a versenyt

2021-05-27 10:02:05

A belgák reménysége, Remco Evenepoel feladta a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt – írja a Magyar Távirati Iroda.

kerékpár Remco Evenepoel Giro d’Italia

Kerékpár: újra edzett a szakadékba zuhanó bringás

2021-02-08 22:02:44

Újra edzhet az országúti kerékpáros Remco Evenepoel, aki tavaly augusztusban megsérült a lombardiai körversenyen. A generációja egyik legjobbjának tartott 21 éves tehetség hétfőn átesett a szükséges orvosi vizsgálatokon, amelyek kimutatták: elég egészséges ahhoz, hogy ismét kerékpárra ülhessen – jelentette a Magyar Távirati Iroda.

kerékpár baleset Remco Evenepoel

Kerékpár: a belga csodagyerek nyerte a lengyel körversenyt

2020-08-09 20:39:28

Az országúti kerékpársport legnagyobb tehetségének tartott Remco Evenepoel nyerte meg a vasárnap befejeződő lengyel körversenyt.

kerékpár Remco Evenepoel

Giro: Budapesten rajthoz áll a belga időfutam Eb-győztes

2020-01-03 17:19:57

Az idén Budapesten rajtoló Giro d'Italia lesz az első háromhetes körversenye az időfutam Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes Remco Evenepoelnak.

Kerékpáros Eb: 19 éves belga nyerte meg a férfiak időfutamát

2019-08-08 18:02:16

A férfiaknál a belga Remco Evenepoel diadalmaskodott az egyéni időfutamban az országúti kerékpárosok Alkmaarban zajló Európa-bajnokságán.