Találatok a Orosz Nagydíj címkére

Találatok száma: 212

F1: a Mercedes kész volt feláldozni a győzelmet Verstappen miatt

2021-09-28 10:34:04

A Formula–1-es Mercedes vezető versenymérnöke, Andrew Shovlin elmagyarázta, hogy miért döntöttek Lewis Hamilton kerékcseréje mellett az Orosz Nagydíj hajrájában, és hogy miként győzték meg az eleinte még ellenkező címvédőt.

Orosz Nagydíj Mercedes Lewis Hamilton Formula–1 F1 Andrew Shovlin

F1: Bottas felhúzta Wolffot, majd önmagán viccelődött

2021-09-27 13:40:36

Lewis Hamilton győzött a drámaian végződő Orosz Nagydíjon, s megszerezte a 100. futamgyőzelmét a Formula–1-ben. Bár sokáig úgy tűnt, hogy a diadal Lando Norrisé lett, a hétvégén sokadjára közbeszóló eső rosszul jött a McLaren fiatal versenyzőjének. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Mercedestől az idény végén távozó Valtteri Bottas bár nem nagyon szeretné segíteni a csapattársát a világbajnoki címért folytatott csatában, a finn versenyző az újabb motorcseréjén is már csak viccelődni tudott.

Valtteri Bottas Szocsi Orosz Nagydíj Mercedes McLaren Max Verstappen

F1: „Ez az ember egy élő legenda” – nemzetközi sajtóvisszhang

2021-09-27 10:24:52

A nemzetközi sajtó elsősorban a címvédő Lewis Hamilton 100. futamgyőzelmét taglalja a Formula–1-es Orosz Nagydíj másnapján, a svájci Blick szerint „Ez az ember egy élő legenda!” – írja az MTI.

Orosz Nagydíj Lewis Hamilton Lando Norris F1

F1: „Megszakad a szívem” – Norris magára vállalta a felelősséget

2021-09-26 16:42:36

Lewis Hamilton aratott győzelmet a Formula–1-es Orosz Nagydíj igencsak eseménydúsan alakuló versenyén, aminek révén nemcsak történelmet írt, hanem visszavette a vezetést is az egyéni összetettben. A brit természetesen meglehetősen elégedetten nyilatkozott a leintést követően, s hozzá hasonlóan a mezőny végéről induló, majd másodikként befutó Max Verstappennek sem lehetett oka a panaszra, nem úgy, mint a szinte végig vezető, de végül mindössze a hetedik helyen célba érő Lando Norrisnak, aki magára vállalta a felelősséget.

Red Bull Orosz Nagydíj Mercedes McLaren Max Verstappen Lewis Hamilton

F1: Strollt megbüntették, mert Vettellel ütközött

2021-09-26 18:01:45

A Formula–1-es Orosz Nagydíjat követően a stewardok beidézték az Aston Martin versenyzőjét, Lance Strollt, miután a futam vége felé eleredő esőben kétszer is ütközött csapattársával, Sebastian Vettellel, s a meghallgatása után úgy döntöttek, utólag tíz másodperces időbüntetéssel sújtják.

Orosz Nagydíj Lance Stroll F1 Aston Martin

F1: Hamilton nyert az eseménydús Orosz Nagydíjon

2021-09-26 15:15:02

Lewis Hamilton (Mercedes) aratott győzelmet a Formula–1-es Orosz Nagydíj versenyén, a brit pályafutása 100. sikerével nemcsak történelmet írt, hanem a bajnoki tabellán is átvette a vezetést a mezőny végéről induló, majd az esőkáoszban egészen a második helyig felkapaszkodó Max Verstappen (Red Bull) előtt. A harmadik helyen Carlos Sainz Jr. (Ferrari) futott be, míg a sokáig vezető Lando Norris (McLaren) a hetedik helyen ért célba.

verseny Orosz Nagydíj Formula–1 F1

Mágikus százas – Hamilton nyert a drámai Orosz Nagydíjon

2021-09-26 13:34:36

F3: Doohan nyert, Tóth a 22. lett az idény utolsó futamán

2021-09-26 09:07:55

Rajt-cél győzelmet aratott Jack Doohan a Formula–3 oroszországi idényzárójának főfutamán. A Trident ausztrál versenyzője mögött Frederik Vesti és Clément Novalak ért célba, Tóth László a 22. pozícióban zárt a szezon utolsó versenyén.

Tóth László Szocsi Orosz Nagydíj Jack Doohan Formula–3

F1: Norris, a boldog srác; Russell azt hitte, a csapata félreértette

2021-09-25 16:27:17

Lando Norris rajtelsőségét hozta az Orosz Nagydíj kissé őrülten végződő időmérője. A McLaren versenyzője alig jutott szóhoz F1-es pályafutása első pole pozíciója után, míg a Q3-ban kétszer is hibázó Lewis Hamilton nem éppen elismerően nyilatkozott önmagáról. George Russell azt gondolta, a csapata ellenzi majd a slick gumikra váltás ötletét, Max Verstappen pedig nem aggódik túlságosan amiatt, hogy a mezőny végéről indul.

Valtteri Bottas Toto Wolff Szocsi Orosz Nagydíj Max Verstappen Lewis Hamilton

F1: Norris az első pole pozícióját szerezte Szocsiban

2021-09-25 15:06:13

Meggyőző teljesítményt nyújtott végig a Mercedes a Formula–1-es Orosz Nagydíj időmérőjén, a Q3 végén a slick gumikra váltó versenyzők azonban igencsak meglepték a címvédő istállót. A pole pozíció – pályafutása során először – Lando Norrisé lett, aki mellől Carlos Sainz Jr. várhatja a piros lámpák kialvását Szocsiban. A második rajtsorból George Russell és Lewis Hamilton indulhat, Valtteri Bottas csupán hetedikként zárt az oroszországi kvalifikáción.

időmérő Szocsi Orosz Nagydíj Formula–1 F1

Meglepték a Mercedest az időmérőn, Norris és Sainz az 1. sorban Szocsiban

2021-09-25 11:29:39

Meggyőző teljesítményt nyújtott végig a Mercedes a Formula–1-es Orosz Nagydíj időmérőjén, a Q3 végén a slick gumikra váltó versenyzők azonban igencsak meglepték a címvédő istállót. A pole pozíció – pályafutása során először – Lando Norrisé lett, aki mellől Carlos Sainz Jr. várhatja a piros lámpák kialvását Szocsiban. A második rajtsorból George Russell és Lewis Hamilton indulhat, míg Valtteri Bottas csupán hetedikként zárt az oroszországi kvalifikáción.

F3: az eső nem csillapodott, törölték a második futamot Szocsiban

2021-09-25 12:46:13

Akárcsak a Formula–1-es harmadik szabadedzést és a Formula–2-es első sprintfutamot, a Formula–3-as második sprintversenyt is törölni kellett az időjárási körülmények miatt Szocsiban.

Szocsi Orosz Nagydíj Formula–3

F1: az eső miatt nem rendezték meg az utolsó edzést Szocsiban

2021-09-25 11:06:40

Néhány perccel a tervezett kezdés előtt bejelentették, hogy nem rendezik meg a Formula–1-es Orosz Nagydíj harmadik szabadedzését. Az időmérő előtti gyakorlás törlésének oka a heves eső Szocsiban.

szabadedzés Szocsi Orosz Nagydíj Formula–1 F1

Az eső az úr Szocsiban, törölték az F1-es harmadik edzést!

2021-09-25 09:48:42

Videó: megérkezett az eső Szocsiba, egy versenyt máris töröltek

2021-09-25 10:10:27

Nem tudták megrendezni a Formula–2-esek első sprintversenyét Szocsiban a heves esőzések miatt, és arra lehet számítani, hogy az elállni egyelőre nem akaró csapadék tovább nehezíti az Orosz Nagydíj szombati napjának zavartalan lebonyolítását.

Szocsi Orosz Nagydíj Formula–2 F1

F1: Ki kell használnunk Verstappen büntetését – Hamilton

2021-09-24 15:20:35

Valtteri Bottas elsőségével zárult a Formula–1-es Orosz Nagydíj mindkét pénteki szabadedzése. A finn meglehetősen elégedetten nyilatkozott, de igazán a csapattársának, Lewis Hamiltonnak sem lehetett oka a panaszra, nem úgy, mint Max Verstappennek, aki úgy érzi, egyáltalán nem lesz egyszerű a dolga vasárnap, amikor a motorcsere miatt a mezőny végéről kell majd megkezdenie a felzárkózást.

szabadedzés Valtteri Bottas Red Bull Orosz Nagydíj Mercedes Max Verstappen

F1: Bottasnál a második edzésen sem volt gyorsabb Szocsiban

2021-09-24 13:01:57

Valtteri Bottas vezérletével a Mercedes kettőse zárt az élen a Formula–1-es Orosz Nagydíj második szabadedzésén is. A két „ezüstnyíl" mögött Pierre Gasly (AlphaTauri) érkezett, míg az első ötöst sorát Lando Norris (McLaren) és Esteban Ocon (Alpine) egészítette ki.

szabadedzés Orosz Nagydíj Formula1 F1

Folytatódott a Mercedes-uralom Szocsiban – Bottas az élen a 2. edzésen is

2021-09-24 12:58:24

szabadedzés Orosz Nagydíj Formula–1 F1

F3: Doohan a pole-ban, a bajnoki éllovas a 9. helyen Szocsiban

2021-09-24 12:15:36

Jack Doohan indulhat a pole pozícióból a Formula–3 oroszországi idényzárójának főfutamán. A bajnoki pontversenyt vezető Dennis Hauger a kilencedik helyen zárta a kvalfikációt Szocsiban, Tóth László a 27. helyről kezdheti meg a szezon utolsó versenyeit.