HFL: hajszálon múlt a győri csoda a címvédő ellen

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2013.09.21. 19:05
Lenner Péter (21) pontszerzése jelentette a különbséget a Farkasoknak egy küzdelmes találkozón (Fotó: Bratincsák Péter)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 2013-as szezonjának harmadik fordulójában rendkívül izgalmas mérkőzésen 21–20-ra nyert a Docler Wolves, ezzel megőrizte szezonbeli veretlenségét.

GYŐR SHARKS–DOCLER WOLVES 20–21

Két veretlen csapat találkozott szombaton Győrben, amikor a Docler Wolves látogatott a Sharks otthonába. Tavaly a Sharks egyetlen győzelmet sem tudott szerezni, ám a legszorosabb mérkőzést a Farkasok otthonában játszottak a Cápák így bízhattak abban, hogy összejöhet egy meglepetés győzelem a címvédő ellen.

A hazai csapat kezdhette a mérkőzést, és egy meggyőző, sokfutásos támadássorozat végén meg is szerezte a vezetést. Az utolsó futást Kövecses Attila irányító hajtotta végre 4 yardról. (7–0) A Cápák védőegysége is eredményesen dolgozott és nem engedte előre haladni a Farkasokat így hazai vezetéssel zárult az első negyed.

A második negyed elején nem igazán tudtak mit kezdeni egymással a csapatok és így nem tudtak haladni a támadósorok. Két perccel a negyed vége előtt azonban Lenner Péter labdavesztésének köszönhetően nagyon jó mezőnypozícióból kezdhetett egy utolsó rohamot a hazai csapat. Nem is maradt kihasználatlanul a lehetőség és 10 másodperccel a félidő vége előtt Schwarz Ferenc 2 yardos futásával továbbnövelték előnyüket. (14–0)

Az első félidőben Schwarz Ferenc (42) vezérletével rontottak át a Cápák a Farkasokon (Fotó: Bratincsák Péter)

A harmadik negyedre egy egészen más Docler Wolves jött ki. Ugyan Lenner Péter 55 yardos pontszerzését még szabálytalanság miatt érvénytelenítették, de Cseperkáló Péter 7 yardos futásával csökkentette a különbséget a két csapat között. (14–7) Ezután megpróbálkozott egy trükkös kirúgással a fővárosi csapat, de ez sikertelennek bizonyult. A harmadik negyed hátralévő része leginkább a védelmek küzdelméről szólt, hiszen nem tudtak több pontot szerezni a csapatok.

Az utolsó játékrész első támadássorozatával le is dolgozta a hátrányát a Wolves. Több negyedik kísérlet sikeres megtétele után Récsey Dávid irányító 1 yardos futásával egalizáltak a Farkasok. (14–14) A Győr támadósora továbbra sem tudott haladni, így a Farkasoknak nyílt lehetőségük, hogy a találkozó végén megfordítsák az eredményt és Lenner Péter 60 yardos látványos futásával éltek is a lehetőséggel. (14–21) A Cápáknak még volt egy lehetőségük a végén, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót, ám hiába szerzett Schwarz Ferenc még egy hatpontost a csapatának, az ezt követő extra pont kimaradt, így szívszorító vereséget szenvedtek a győriek. (20–21)

Kovács István, a Wolves vezetőedzője a szerencse helyett a második félidei játéknak tulajdonítja a győzelmet: „Nem szeretem, ezt a szót, hogy szerencse. A második félidőben már helyenként jól játszottunk, az első félidei támadó teljesítményünk értékelhetetlen volt. Nem segített, hogy csak egy hetünk volt a felkészülésre. Nagyon jól játszott ma a Sharks, de voltunk már nehezebb helyzetben, így végig bíztunk a győzelemben."

Kiss Zoltán, a Sharks játékosa nehezen találta a szavakat a vereség után: „Nem lehet ilyenkor mit mondani. Talán jobb lett volna több ponttal kikapni, akkor nem fájna ennyire a vereség. Tudtuk a félidőben, hogy még nem nyertük meg a meccset, hiszen a Wolves az ellenfél és ellenük soha nem lehet megnyugodni. A következő két mérkőzésen a győzelem a célunk, amely ilyen teljesítménnyel nem elérhetetlen."