Letámadott – a védő

B. M.B. M.
Vágólapra másolva!
2007.09.30. 00:32
Címkék

Jól kezdődött: Jakab János megnyerte az első tíz labdamenetet, és a tizenegyediket is csak kegyelemből adta oda Tomislav Zubcicnak. A Bajnokok Ligája B-csoportjának harmadik fordulójában a Lombard-BVSC a Vecernji list Zagreb együttesét fogadta, és az első mérkőzés után úgy tűnt, a zuglóiak akár meg is szorongathatják az esélyesebb horvátokat.

Pedig erős gárda a zágrábiaké: Zubcic Eb-ezüstérmes volt csapatban (ezzel együtt Jakab végül három tükörsima szettben verte meg), a dél-koreai Ju Sze Hjuk azonban már világbajnokságon is volt második. A papírformának megfelelően 3:1-re le is győzte Pázsy Ferencet, aki csak néhányszor tudta megszorongatni a kiváló védőjátékost.

Miután közjátékként meghallgathattuk Zsoldos Gábor fűrészművészt, aki egy méretes rókafarkú fűrészből csalt ki egy vonó segítségével édesbús melódiákat, Zwickl Dánielen volt a sor, hogy az ifjúsági Európabajnok Tomislav Kolarek elleni harmadik találkozót hozva lépéselőnyhöz juttassa a Lombardot. Zwickl nyugodtan, magabiztosan pingpongozott, megnyerte az első és a harmadik szettet, de a másodikat is csak szoros csatában bukta el. A negyedik felvonásra azonban összezuhant, és hiába biztatta a több száz fős közönség, már nem tudott újítani: Kolarek 3:2re nyert.

„A negyedik játszma közepén elbizonytalanodtam. Ekkor már az is bennem volt, hogy rajtam múlhat a csapat sorsa, és most nem bírtam el ezt a terhet. Reméljük, Jaki megveri a koreait” – sóhajtott Zwickl eléggé elkeseredetten.

Valóban, csak reménykedhettünk abban, hogy ifjúsági Európa-bajnokunk képes lesz a hatalmas bravúrra. Jakab parádésan kezdett, okosan igyekezett megtörni a védekező Ju Sze Hjuk ritmusát, és bár három szettlabdát elszórt, végül hozta az első játszmát. Egy darabig a másodikban is partiban volt a koreaival, ám a harmadikban már esélyt sem kapott tőle. A negyedikre Jakab megpróbálta összeszedni magát, de a legszerencsétlenebb pillanatokban a háló is ellenfelét segítette. Két mérkőzéslabdát még hárított, de a harmadiknál ő rontott – kikapott a Lombard-BVSC.

„A koreai jól alkalmazkodott a játékomhoz, és én is elbizonytalanodtam, pedig minden labdamenetben tökéletesen kellett volna játszanom” – mondta Jakab, akinek, akárcsak csapattársainak, így sincs szégyenkeznivalója. A zuglóiak három forduló után egy győzelemmel és két vereséggel állnak a csoportban.

Eredmények a 17. oldalon

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: Írország elleni megkezdi a vb-selejtezősorozatot a magyar válogatott

Minden más foci
6 órája

Djokovics két szetten át tartotta a lépést, de nem tudta megállítani Alcarazt a US Open elődöntőjében

Tenisz
6 órája

Félpályás góllal nyert Malawi, gálázott a Kongói DK és Burkina Faso is az afrikai vb-selejtezőkön

Foci vb 2026
6 órája

Hosszabbításban nyert utolsó felkészülési mérkőzésén a Fehérvár

Jégkorong
7 órája

Az igazság pillanata – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
7 órája

A Puskásból a vb-re? – Szöllősi György jegyzete

Bajnokok Ligája
7 órája

A második félidőben jöttek a gólok, Gattuso fölényes sikerrel mutatkozott be az olasz válogatott élén

Foci vb 2026
7 órája

Ónodi-Jánoskúti három góllal mutatkozott be a francia bajnokságban

Kézilabda
7 órája
Ezek is érdekelhetik