A Devils is kipipálva

I. SZ.I. SZ.
Vágólapra másolva!
2007.05.07. 00:43
Címkék

A Pittsburgh után a New Jer seyt is simán, öt meccsen intézte el az Ottawa Senators, amely így újkori története során másodszor jutott be a Keleti főcsoport döntőjébe. Az elmúlt tíz évben mindig a rájátszásba jutó Senators most először tovább akar menetelni, amire az eddig mutatott játéka alapján minden esélye megvan.

Akárcsak az első körben a Penguins, most a Devils ellen is minden elemében kiváló volt a kanadai főváros együttese. A kapuban Ray Emery annak ellenére hozta a legjobb formáját, hogy pénteken kisebb közúti balesetet szenvedett; a védelem összeszedett volt, tartani tudta a mérkőzésenkénti két kapott gólos átlagát; a támadójátéknak pedig megfelelő ritmust tudott diktálni a Jason Spezza, Dany Heatley, Daniel Alfredsson első sor.

Az ötödik találkozón Spezza és Alfredsson fontos gólokat szerzett, a Senators pedig visszavágott a Devilsnek a 2003-as főcsoportdöntőben hét mérkőzésen elszenvedett vereségért. A New Jerseyben ezúttal csak Scott Gomez volt eredményes, Martin Brodeur kapus pedig újfent kapott egy hármast. Az NHL történetének egyik legjobb kapusa formán kívül védett a rájátszásban, csak a Tampa Bay elleni 3–0 során nyújtott az elvártnak megfelelő teljesítményt. A nap másik meccsén a Detroit 4–1-re megverte a San Josét, és a továbbjutás küszöbére ért.

Legfrissebb hírek

Egy félidő alatt lerendezte a Leganést, egyre közelebb a BL-hez a Villarreal

Spanyol labdarúgás
9 perce

A Sahtar Doneck nyerte meg az Ukrán Kupát

Minden más foci
12 perce

Olasz Kupa: Milan–Bologna döntő

Olasz labdarúgás
13 perce

Newey már gőzerővel dolgozik a 2026-os autón – sikerre vezeti az Aston Martint?

F1
22 perce

A BVSC harmadszor is legyőzte a Szolnokot, így a zuglóiaké a bronz a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
34 perce

Szépített a Dunaújváros a női vízilabda-bronzcsatában

Vízilabda
38 perce

Férfi kosárlabda NB I: otthon nyert a DEAC és a Sopron

Kosárlabda
50 perce

Videó: Tóth Barna távoli lövésével szerzett vezetést a Paks a MOL Magyar Kupa döntőjében

Labdarúgó NB I
58 perce
Ezek is érdekelhetik