Fülep Sándor rajt-cél győzelmet aratott

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
Vágólapra másolva!
2006.02.27. 01:46
Címkék
A 191 kör öttusalövészetben kiválónak számít. Ennyivel – no meg persze az ezt követő további jó számokkal – nem csupán idénynyitó versenyt, hanem Európa-bajnokságot is lehet nyerni. Legalábbis tavaly Olaszországban a litván Edvinas Krungolcas 191 körrel nyerte meg a nyitó számot, majd utána az Eb-t.
Fülep Sándor simán gyôzött
Fülep Sándor simán gyôzött
Fülep Sándor simán gyôzött
Fülep Sándor simán gyôzött
Fülep Sándor simán gyôzött
Fülep Sándor simán gyôzött
A litvánok klasszisa a HVB Bank-kupáért kiírt nemzetközi fedett pályás verseny vasárnapi döntőjében csak 175 körig jutott, viszont Fülep Sándor meglőtte a 191-et. Az UTE világbajnoka jó lövő, de aztán… Igen, a lövészetet követő vívás a bizonytalan száma. Viszont ha elkapja a fonalat a páston, remek eredményre képes. Ezúttal elkapta! Edzője, Hegedűs Ferenc elégedetten nyugtázta a 916 pontot, amely után Fülep tovább erősítette vezető helyét. A jó úszás és a szintén jó – egy verőhiba – lovaglás után már oda lehetett volna adni az aranyat Eb-bronzérmesünknek, ugyanis 120 pont, vagyis harminc másodperc volt az előnye a futásra az őt követő francia juniorversenyző előtt. Örömteli volt az is, hogy a harmadik helyen vágott neki a záró 3000 méteres távnak az ősszel súlyos lovasbalesetet szenvedő fiatal Németh Róbert.

Fülep győzelméhez tehát kétség sem fért, csak az volt a kérdés, jut-e hely két magyarnak a dobogón. Németh nemcsak megtartotta érmes pozícióját, hanem egy helyet még előre is lépett, így kettős magyar sikert hozott a verseny.
Fülep Sándor, aki 1999 után másodszor győzött a fedett pályás idénynyitó viadalon, így összegezte a napot:
– Úgy vágtam neki a döntőnek, hogy megpróbáltam nyugodtan végigcsinálni valamennyi számot. Főként a vívásra figyeltem, arra, hogy ne kezdjek el számolgatni, ha kapok egy-két tust. Ugyanígy voltam előtte a lövészettel is, akkor sem figyeltem, hogy éppen hány körnél tartok, talán ennek is köszönhetem, hogy öt tízessel fejeztem be a számot, ez versenyen még sohasem sikerült. Az úszóeredményem ebben az időszakban elfogadható, a lovaglásban is az egy verőhiba. A futást lendületesen kezdtem, mert nem tudtam, mire képes a francia fiú, de a végére még tartalékolni is tudtam. Jó verseny volt.
Eredmények a 19. oldalon
Legfrissebb hírek

Kék, fehér, piros – így alakult át a Ferrari a Miami Nagydíjra – képek

F1
6 órája

Flick: Ez megfelelt egy döntő előtti döntőnek

Bajnokok Ligája
6 órája

Csütörtöki sportműsor: a Szeged és a Veszprém is visszavágót játszik a férfi kézi BL-ben

Minden más foci
6 órája

Ronnie O’Sullivan is bejutott az elődöntőbe a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
7 órája

Yamal és Dumfries parádézott, hatgólos döntetlen a Barca–Inter párharc első meccsén!

Bajnokok Ligája
7 órája

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
7 órája

Szépített a Barcelona a férfi kosár Euroliga negyeddöntőjében

Kosárlabda
8 órája

Négyes döntős a Füchse Berlin és a Nantes a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik