Az öttusázók boldogok, és a vívók is örülnek

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2006.02.08. 00:13
Címkék
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottságának torinói ülésén két magyar sikersportág, az öttusa és a vívás ötkarikás indulói létszámát fölemelték, és már Pekingben nemenként néggyel több, vagyis 36-36 öttusázó és tizenkettővel több vívó szerepelhet.
Kedvezô döntés esetén Mohamed Aida is ott lehet a pekingi olimpián a magyar nôi tôrválogatottban
Kedvezô döntés esetén Mohamed Aida is ott lehet a pekingi olimpián a magyar nôi tôrválogatottban
Kedvezô döntés esetén Mohamed Aida is ott lehet a pekingi olimpián a magyar nôi tôrválogatottban
Kedvezô döntés esetén Mohamed Aida is ott lehet a pekingi olimpián a magyar nôi tôrválogatottban
Kedvezô döntés esetén Mohamed Aida is ott lehet a pekingi olimpián a magyar nôi tôrválogatottban
Kedvezô döntés esetén Mohamed Aida is ott lehet a pekingi olimpián a magyar nôi tôrválogatottban

„Nagyon érdekes és pozítiv a döntés – kommentálta a történteket Pécsi Gábor, az öttusázók technikai igazgatója. – Érdekes, mert ezek szerint jól döntött a sportág vezetése, amikor nem a váltóverseny bevezetése, hanem a létszámemelés mellett kardoskodott. A váltóra, vagyis egy új versenyszám felvételére ugyanis jóval kisebb volt az esély, mint a mezőny növelésére. Az emelés azt bizonyítja, hogy Pierre de Coubertin báró sportágának továbbra is helye van az olimpiákon, és remélhetőleg ezután ezt meg sem kérdőjelezik.”

Pécsi Gábor szerint a a módosítás után sem fordulhat elő, hogy egy nemzetet Pekingben már nem két-két, hanem ha kiharcolja, több versenyző is képviselhessen, mert a négy hely ehhez kevés. Valószínűbb, hogy így több szövetség jelenhet majd meg az olimpián, a mezőny szélesedése pedig jót tesz az egyetemes öttusának. A 2007-es vb lesz az első kvalifikáló verseny, addig pedig a nemzetközi szövetség át tudja alakítani a tavaly kidolgozott menetrendet.
A vívás az utóbbi időben inkább „szenvedő alanya” volt a NOB döntéseinek, ezért a létszámemelést mindenképpen kedvezőnek értékeli Kovács Tamás technikai igazgató.

„Az, hogy tizenkettővel emelték a létszámot, azt bizonyítja, hogy a nemzetközi szövetség reformjai jók voltak, Athénban is telt ház előtt zajlottak a döntők. Azt hiszem, ez a határozat biztosíték arra, hogy az olimpia műsorán marad a sportág. A mostani döntés azonban csak az egyénire vonatkozik, a csapatversenyek sorsa kérdéses, pontosabban az április nyolcadiki kongresszuson dől el. Az biztos, hogy hat egyéni szám és két-két férfi és női csapatverseny lesz Pekingben. Jelen állás szerint a férfiaknál a párbajtőr helye biztosnak tűnik, így a kard és a tőr »meccsel« majd a bentmaradásért. Mivel a nőknél Athénban a tőr- és a kardcsapat hiányzott, ezek tűnnek biztosnak. A mostani döntés után elképzelhetőnek tartom, hogy a kongresszusnak külön egyéni és csapatkvalifikációt kell majd kidolgoznia.”
Legfrissebb hírek

Hamarosan visszatérhetnek a játékosok a pályára

Foci vb 2026
4 perce

Újabb villámcsapás Philadelphiában, egyelőre nem folytatódhat a mérkőzés

Foci vb 2026
28 perce

Lő-e gólt Szenegál ellen is Erling Haaland? – íme, a kezdők!

Foci vb 2026
30 perce

Lassan szállingóznak vissza a nézők a lelátóra

Foci vb 2026
45 perce

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Keddi sportműsor: Portugália–Üzbegisztán, Anglia–Ghána, Panama–Horvátország a vb-n

Birkózás
1 órája

Vihar miatt félbeszakadt a franciák meccse

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik