Sportpolitika: Debrecen Eb-t rendezhet

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2005.04.17. 22:47
Címkék
Egy héttel azután, hogy Debrecen elnyerte a 2006-os félmaratoni vb rendezési jogát, a város újabb sikert könyvelhet el. Ljubljanában az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) tanácsa úgy döntött, a 2007-es utánpótlás Európa-bajnokságnak is a város adhat otthont. Pedig a házigazdák még csak lobbizni sem tudtak, hiszen Kósa Lajos polgármester és Orendi Mihály, a Debreceni Sportcentrum ügyvezető igazgatója a divízió-1-es jégkorong vb miatt csak tegnap repült volna Ljubljanába, ám gépük nem kapott leszállási engedélyt. Így a pályázat bemutatásakor a szervezőket Zsivótzky Gyula, a MASZ alelnöke és Kollek Zoltán, a szövetség főtitkára képviselte. Debrecen mellett a franciaországi Annecy szerette volna elnyerni a rendezés jogát, ám a tanácstagok 9:5 arányban a magyarok javára döntöttek.
Legfrissebb hírek

Így néz ki a francia és az iráni öltöző, bő egy órával a meccs előtt

Foci vb 2026
3 perce

Douét, Théo Hernandezt és Tchouaménit is a kispadra ültette Didier Deschamps – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
7 perce

„Most már mindenki Hollandiáról beszél” – Jaap de Groot szerint az oranje a vb-címért érkezett Amerikába – NS-exkluzív

Foci vb 2026
33 perce

Messinek százéves szurkolója is akadt a lelátón

Foci vb 2026
33 perce

Messi meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját, aztán a 18.-at is – nézze meg mindet!

Foci vb 2026
36 perce

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
36 perce

Messi tizenegyest hibázott, majd vb-rekordot jelentő duplával győzelemhez segítette Argentínát

Foci vb 2026
58 perce

Az utolsó pillanatokban Messi ismét betalált, 2–0-ra győzött Argentína!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik