Lépni kell, amíg nem késő

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2003.11.19. 21:15
Címkék
A hét végén Együttműködés az atlétikában címmel rendezett konferenciát Budapesten az Európai Atlétikai Szövetség (EAA). Az összejövetelen a kontinens szövetségeinek vezetői előadásokat hallgattak meg, tisztségviselőket választottak (így például Dornbach Ildikó tagja lett az ifjúsági munkabizottságnak), majd kisebb csoportokban megvitatták a felvetődő kérdéseket.
"Az előző ülésen arról tanácskoztunk, miként nyerhetnénk meg több fiatalt a sportágnak, most pedig a sportolók, az edzők, a menedzserek, a versenyigazgatók és a szövetségek együttműködéséről volt szó – mondta lapunknak Schulek Ágoston, a kontinentális szövetség alelnöke. – A különböző sportágak között nagy a küzdelem az érdeklődés felkeltéséért és fenntartásáért, a televíziós megjelenésért, a szponzorokért, állami és önkormányzati támogatásokért, no és a fiatalokért. A világon sok sportág küzd gondokkal, szerencsére az atlétika felszálló ágban van. Nőnek a bevételeink, az érdeklődés is egyre nagyobb, de a versenyzők számáról nem mondható el ugyanez. Idejében kell lépnünk ahhoz, hogy a gondokat megelőzzük.”Gyulai István, a nemzetközi szövetség, az IAAF főtitkára a konferencián elmondott beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy ha az atlétikai élet résztvevői csak a saját érdekeiket tartják szem előtt, abból káosz lehet. "Az edzőknek, versenyzőknek, menedzsereknek és rendezőknek egyeztetniük kell. Csak így lehet sikeres a sportág – véli Gyulai. – A kétévenkénti Európa-bajnokság bevezetése például veszélyes lehet. Az IAAF jövedelmének jelentős része az európai tévétársaságoktól származik, a gyakoribb kontinensviadalok miatt azonban csökkenhetne a közvetítésekből nyert bevételünk. Az európai szövetségé persze nőne, de nem biztos, hogy annyival, amennyit az IAAF veszítene.”A konferencia egyik nagy sikerű előadását Spiriev Attila tartotta, aki a menedzserek munkájáról beszélt. "Az IAAF és a menedzserek kapcsolatában sok minden rendeződött az elmúlt években – fejtette ki Spiriev. – Az EAA eddig passzív volt az ilyen kérdésekben. Pedig fontos, hogy megvitassuk a minket foglalkoztató problémákat, és addig lépjünk, amíg nem késő. Egyelőre Európában rendezik a legnagyobb versenyeket, itt a legnagyobb a sajtó érdeklődése, de egyre kevesebb az európai az élmezőnyben. Tenni kell azért, hogy ne veszítsük el a vezető helyünket.”
Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2 perce

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
6 perce

A Cruz Azul edzőközpontjában Istennel is lehet találkozni

Foci vb 2026
23 perce

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
39 perce

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
40 perce

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
46 perce

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
1 órája

Itt a teljes e heti vb-program!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik