Megint a nehezebb úton

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.02.22. 22:05
Címkék
Miként tavaly, ezúttal is az ötödik helyen zárta a férfi Extraliga alapszakaszát a Nyíregyházi VRC. A lényegen az sem változtat sokat, hogy míg esztendeje a kezdetektől megbarátkozhatott az utolsó előtti pozícióval a csapat, addig most a szakaszzáró dunaújvárosi meccsen mindössze két pontocska választotta el Botos Ferenc legénységét a harmadik helyezést jelentő győzelemtől, összességében pedig csak roszszabb szettaránya miatt szorult ki az első négy közül.
Noha a Pampuch Csaba (balra) és Mondi Gergely (jobbra) alkotta blokk igencsak átjárhatónak tűnik, a Nyíregyháza sokat fejlôdött sáncmunkában az idény során
Noha a Pampuch Csaba (balra) és Mondi Gergely (jobbra) alkotta blokk igencsak átjárhatónak tűnik, a Nyíregyháza sokat fejlôdött sáncmunkában az idény során
Noha a Pampuch Csaba (balra) és Mondi Gergely (jobbra) alkotta blokk igencsak átjárhatónak tűnik, a Nyíregyháza sokat fejlôdött sáncmunkában az idény során
Noha a Pampuch Csaba (balra) és Mondi Gergely (jobbra) alkotta blokk igencsak átjárhatónak tűnik, a Nyíregyháza sokat fejlôdött sáncmunkában az idény során
Noha a Pampuch Csaba (balra) és Mondi Gergely (jobbra) alkotta blokk igencsak átjárhatónak tűnik, a Nyíregyháza sokat fejlôdött sáncmunkában az idény során
Noha a Pampuch Csaba (balra) és Mondi Gergely (jobbra) alkotta blokk igencsak átjárhatónak tűnik, a Nyíregyháza sokat fejlôdött sáncmunkában az idény során
"Ez van, megint a nehezebb utat választottuk – mondta Botos Ferenc, aki azért nincs teljesen hozzászokva az árnyékosabb oldalhoz. – Tudomásul kell vennünk, hogy egyetlen esélyünk maradt a célunk, vagyis a négy közé jutás kiharcolásához: hátrányos helyzetből is győztesen próbáljuk megvívni a Kecskemét elleni párharcot. Amúgy pedig minden rosszban van valami jó, hiszen leendő ellenfelünk a bajnokság utolsó fázisában már nem mutatott olyan jó formát, mint másik riválisunk, a Dunaferr, amelyet végül elkerültünk.”
Természetesen a nyíregyháziakat 1998-ban bajnoki címhez segítő tréner szakmai magyarázatokkal is szolgált az első körben elért halványabb eredmény kapcsán.
"Az első helyre azt sorolnám, hogy nagyon kevés három–kettes mérkőzést játszottunk, gyakran túl könnyen megadtuk magunkat, így a szettarányunk eléggé leromlott – vágott bele Botos mester. – Elég gyakran előfordult, hogy három szélsőütőnk közül kettő rossz napot fogott ki, és ilyenkor bizony nem volt esélyünk a győzelemre. Hiába fejlődtünk sokat a sáncmunkában és a nyitásban, a fogadásunk és a mezőnymunkánk terén is sok gonddal küszködtünk. Ezeken igyekszünk javítani, hogy a Dunaferr elleni kupa-, majd a Kecskeméttel szembeni bajnoki negyeddöntőben kiharcolhassuk a továbbjutást.”
A célok elérését szolgálta a szlovák, élvonalbeli Presov elleni két előkészületi mérkőzés, amelyet csütörtökön összesítve végül 5:1-es szettarányban a nyíregyháziak nyertek meg.
Legfrissebb hírek

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
12 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
26 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
39 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
44 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
54 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik