Győzelem tíz emberrel is

A mérkőzésről tudósított: PALLAGI RÓBERTA mérkőzésről tudósított: PALLAGI RÓBERT
2002.08.16. 21:25
GÓLSZERZÔ:Márkus a 20. percben Szabó Z. beadását hét méterről fejelte a jobb alsó sarokba (1–0). Márkus az 56. percben három méterről az üres kapu közepébe gurított (2–0)SÁRGA LAPTolnai (Fred buktatásáért) a 16., Horváth R. (rátartott Móra lábára) a 28., Czafit (fellökte Tolnait) a 36., Herczku (rátartott Kónya lábára) az 54., Fred (kézzel ért a labdához) a 65., Szabó Z. (Czupikot buktatta) a 80., Stieber (fellökte Szabó Z.-t) a 87. percbenKIÁLLÍTVAKovács B. (megrúgta Kónyát) a 34. percbenSZÖGLETARÁNY: 4:12 (3:5)Magabiztosan kezdett a hazai csapat. Bár átadták a játékteret ellenfelüknek, a százhalombattaiak labdabiztosabbak, gyorsabbak voltak, és egy nagyon szép támadásból már a mérkőzés első részében megszerezték a vezetést. Ez a magabiztosság egy teljesen feleslegesen kiprovokált kiállítás miatt megtörte a házigazdák lendületét, hiszen a Kovács Béla ellen megítélt szabadrúgás után a hazaiak addig jól játszó játékosa teljesen feleslegesen kiállíttatta magát. Ez nemcsak a hazaiakat, hanem a játékvezetőt is megzavarta: a félidő befejező részében meglehetősen sok apró szabálytalanság történt. A második játékrészben az emberhátrányban játszó battaiak ellen a Hévíz nagy erővel támadott, fölényt harcolt ki, de igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani, a távoli lövéseket pedig vagy jól blokkolták a hazai hátvédek, vagy a remekül védő Tóth Iván avatkozott jól közbe. És ahogy az ilyenkor lenni szokott, a nagy rohamozás közben egy ügyes százhalombattai megmozdulás, azaz Károlyi Róbert és Márkus Tibor közös akciója újabb gólt eredményezett. Ezután nem volt kétséges a mérkőzés kimenetele, a látottak alapján a hazaiak teljesen megérdemelten nyertek.MESTERMÉRLEGGálvölgyi István: – Jól kezdtünk, de a jogtalan kiállítás után nehéz helyzetbe kerültünk. Később fizikálisan és taktikailag is a maximumot nyújtották a játékosaim, ezért erre a győzelemre büszkék lehetünk.Pusztai László: – Védelmünk ezúttal is durva hibákat követett el, a támadójátékunkról pedig annyit, hogy átütőerő nélkül nem lehet gólt elérni.