Vége a meccsnek, hosszú idő után nyert újra hazai pályán a Debrecen. 1–0

91'
Sárga lap

Slagveer kapott sárgát reklamálásért.

90'

4 perc a hosszabbítás.

88'

Hűha! Colley ügyes cselekkel próbált helyzetbe kerülni a debreceni tizenhatoson belül, de amikor már lőhetett volna, csak odaért egy védő lába, majd a lepattanóra Slagveer érkezett, de lyukat rúgott.

80'

Szolnoki és Kocsis maradt lent a földön, a vendégek játékosa volt a ludas, de folytatni tudták a játékot.

78'
CSERE

Bárány helyére jött az utolsó 10-15 percre Tuboly Máté.

76'
CSERE

Komárominak ma nem ment úgy, mint a múlt héten, Slagveer váltotta.

76'

A Loki majdnem kétszer annyi pontot gyűjtött hazai pályán, mint idegenben (19, illetve 10), az otthoni mérlege 6–1–3, viszont idén még nyeretlen a Nagyerdőben (1 iksz, 1 kudarc).

75'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A DEBRECEN! Bal oldali szöglet után rosszul jött ki Pécsi, Lagator ráfejelte, Colley még kifejelte a saját gólvonala közeléből, de éppen Szécsihez, aki 11 méterről a jobb felsőbe fejelt. 1–0

69'

4132 néző jött ki az eső ellenére a mai találkozóra.

68'
CSERE

Golla megsérült, Colley állt be helyette.

66'
CSERE

Odjediran is elhagyta a pályát, Romancsuk folytatja.

66'
CSERE

Dominguesnek véget ért a meccs, Szécsi kapott lehetőséget.

66'
CSERE

Manrique helyett Kocsis Dominik folytatja.

65'

A legutóbbi 7 bajnokijából csupán egyet tudott megnyerni a DVSC, Újpesten 2–1-re. Az előző 2 mérkőzését egyaránt egy góllal veszítette el két dobogós, az FTC és a Fehérvár ellen.

65'

Az eset után Golla maradt a földön, rosszul esett.

64'

A szabadrúgást Dzsudzsák ívelte át a túloldalra, és a berobbanó Bárány 4 méterről melléfejelt.

63'

Szabadrúgást kapott a Debrecen, 25 méterre az alapvonaltól, a tizenhatos bal oldala közelében.

62'

Nagy PAFC-helyzet maradt ki! Favorov szúrta rá 18 méterről, a labda kijött Megyeriről, éppen Plsek elé, aki rosszul találta el, mellészállt a labda.

60'
CSERE

Corbu is lejött a pályáról, Nissilä folytatja a helyén.

60'
CSERE

Cserélt a PAFC, Soisalo helyére Bévárdi állt be.

58'
CSERE

Cserélt a Debrecen, Loncsar érkezett Szuhodovszki helyére.

58'

Ferenczi jobb oldali beadását Szuhodovszki rosszul fejelte meg, így aztán Pécsi könnyedén megkaparította a labdát.

53'

Végre valami! Komáromi lőtt rá egy kipattanó labdát 17 méterről, és nem is sokkal zúgott el a lövés a léc felett. Megyeri ott volt, ha lejjebb megy, talán kivédi.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45'
Szünet

Vége az első félidőnek, gól nincs. 0–0

43'

Elég gyenge a meccs, de legalább hajtanak a fiúk.

42'

Tavaly márciusban ugyancsak Debrecenben csaptak össze a Magyar Kupa negyeddöntőjében, akkor 3–1-re a vendég PAFC győzött. Debrecenben hazai szempontból 5–5–3 a mérleg, viszont 2018 októberétől (2–1) a piros-fehérek odahaza képtelenek nyerni a felcsútiak ellen (2 iksz, 3 vereség). Tavaly áprilisban egy ráadásban fejelt góllal győztek 1–0-ra az emberelőnybe került akadémisták.

42'

Óriási kapufa! Egy röviden kirúgott labdára lecsapott Batik, és 17 méterről, ballal óriási lövést eresztett meg – a labda a lécről pattant vissza a mezőnybe.

34'

Megnézte az esetet a videobíró, és azt mondta, ez nem büntető.

33'
Sárga lap

Baranyai számonkérte a bírót, hogy miért nem adott tizenegyest, sárga lapot kapott érte.

33'

Baranyai hempergett meg a PAFC tizenhatosán belül, látszólag lerántották, de a bíró azt mondta, ez nem volt tizenegyes.

33'

A 33. percben felállva tapsolt a közönség, így búcsúztatták a 33-as mezben szerepelt Varga Józsefet.

(Fotó: Nagy-Pál Tamás)

31'

Bárány Donát lövése 17 méterről kipattant egy védő lábáról.

29'
Sárga lap

Batik Bence kapott sárga lapot, mert sarokkal akarta megjátszani a labdát, de éppen Dreskovics arcát találta el vele.

27'

A Loki az első 12 összecsapásukon nem kapott ki a felcsútiaktól (8 siker, 4 döntetlen), a rossz sorozatot 2019 tavaszán törték meg a Fejér megyeiek (2–0). Azóta viszont 11-ből csak egy meccset tudott megnyerni a vasutascsapat: 2022 februárjában Felcsúton 2–0-ra. Az előző 5 bajnokijukból három – köztük a legutóbbi – 1–1-es döntetlent hozott, kétszer pedig egygólos győzelmet aratott a Puskás Akadémia.

22'
Felcsútról is érkeztek szurkolók (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

20'

Komáromi ívelt szabadrúgást a debreceni tizenhatoson belülre, de a védők fejelték el a labdát.

18'

Szabadrúgáshoz jutott a Debrecen az oldalvonal közelében, Dzsudzsák beívelése után Ferenczi ért el szögletet.

14'

Eddig 23 élvonalbeli bajnokijuk volt, a DVSC egy híján kétszer annyi diadalt aratott (9), mint a Puskás Akadémia (5), a döntetlenjeik száma 9.

12'

Manrique távoli lövése megpattant egy védőn, így nem jutott el a labda a kapuig.

10'

Gyorsan indult támadásra a Debrecen, Domingues lecsúszott beadása majdnem meglepte Pécsit, aki végül fogta a labdát.

4'

A meccs előtt Szuhodovszki Somát is köszöntötték, aki legutóbb játszotta az 50. NB I-es találkozóját.

3'

2'

A mérkőzés előtt köszöntötték a Debrecenben szerződést bontó Varga Józsefet, és a szurkolók is így tettek.

1'

Mindjárt az elején Bárány került helyzetbe, a kaputól 7 méterre nem tudta belőni a szöget jól záró Pécsi mellett.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Debrecen tiszta pirosban, a PAFC tiszta kékben játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Debrecenben a DVSC–Puskás Akadémia mérkőzés a labdarúgó NB I 22. fordulójából. Tartsanak velünk!