Vékony ellöki Mimet, aki becsúszva elrúgja még a labdát... majd ápolást kér. Begörcsölt.

Négy perc a ráadás. Stronati a bal felső mellé fejel nyolcról most.

Slagveer jobb oldali beadását kifejeli a 16-osról Mim. Evangelu a földön marad, ismét ápolni kell. Nem csoda, kapott egy könyököst Nagytól.

Vékony Bence váltja Favorovot a hazaiaknál.

82'

LÉC! Stronati bal oldali beadását Plsek a földre fejeli az ötösről, a labda onnan a lécre pattan... aztán meg a bal alsó sarok elé!

77

Bévárdi jobb oldali szögletét Evangelu mellől a jobb felső fölé fejeli hétről, középről Stronati.

73'
CSERE

Luciano Slagveer be, Komáromi le.

72'

Komáromi jobb oldali beadását Stronati középre fejeli az ötös elől, blokkol éppen Evangelu.

72'
CSERE

Meshack Ubochioma be, Croizet le. Karmester helyett szélső.

72'

Evangelu folytatja.

66'
Fotó: Koncz Márton - Nemzeti Sport
Fotó: Koncz Márton

66'

65'

Levette a maszkot is, az arccsontja sérült a jobb szeme alatt.

65'

Evangelu arcát kell ápolni, csere lesz.

64'

MELLÉ, MELLÉ! Mance jobbról remekül ad középre, önzetlenül, Croizet ballal tízről az üres kapus jobb alsó sarka mellé töri a labdát...

63'

Croizet kioszt egy könyököst Maceirasnak, aki nagyot kiált... de nincs nagy baj.

61'

Croizet passzol Mancéhez, aki jobbról, 12-ről éles szögből kapura lő, Pécsi vetődve beleér a labdába, Szolnoki meg ment sarokkal az ötösön belül.

61'

Croizet jobb oldali szögletét rosszul éri el középen fejjel Szendrei, az ötösön.

58'

A ZTE házon kívüli mérlege 3–1–5, az  előző 6 idegenbeli találkozóján felváltva nyert, illetve vesztett. Ha a sorminta folytatódik, most egy győzelemnek kellene következnie.

58'

Házigazdaként kimagaslóan a Puskás Akadémia játszotta eddig a legtöbb döntetlent a mezőnyből, 9 találkozóból 6-ot. Ebben a kiírásban csak a Várdát (1–0) és a KTE-t (3–0) tudta megverni, illetve a Pakssal (0–2) szemben marad alul a Pancho Arénában.

58'

Nagy és Evangelu összerúg, de nincs baj. Folytatják.

54'

Mance jobbról, kiszorított helyzetből a léc fölő lő. Jobbal.

54'

A ZTE úgy verte meg szombaton 3–1-re a Vidit, hogy Antonio Mance harmadszor duplázott ebben a bajnokságban és összességében már 8 gólnál jár. A zalaiak találatainak pontosan az egyharmadát szerezte a horvát támadó, így a mezőkövesdi Sztefan Drazsics után ő van a második legnagyobb befolyással csapata eredményességére az NB I-ben. Mance most ellenfélként tér vissza Felcsútra, hiszen a 2020–2021-es idényben 26 bajnokin szerepelt a PAFC színeiben és azalatt 7 gólt hozott össze.

53'
CSERE

Bévárdi Zsombor be, Ormonde-Ottewill le.

51'

Mance jobbal 18-ról nagyon a bal felső fölé lő.

47
CSERE

Jakub Plsek be, Puljic le.

47'
CSERE

Kiss Bence be, Medgyes le. Alighanem Bedi megy ki a középpálya bal szélére.

47
CSERE

Gruber Zsombor be, Nissilä le. Szélső helyett csatár.

47'

Komáromi megindul, Gruber az ötös jobb sarkáról jobbal kapura lő, de a gólvonalon álló Szendrei menteni tud!

47'
Meccs indítása

FOLYTATJUK!

47'

A Puskás Akadémia Pakson 2–1-re elvesztette vezetőedzője, Hornyák Zsolt 150. bajnoki mérkőzését, akárcsak korábban a 100-ikat az Üllői úton az FTC ellen (0–1). A felcsútiak az előző 5 fordulóban mindössze egyszer, a KTE ellen tudtak nyerni (3–0), így csak a 8. helyen állnak a formatáblázaton.

47'

Bármilyen furcsa, de a felcsútiak az első három NB I-es meccsüket a Pancho Arénában elveszítették a zalaiakkal szemben, a mélypontot a 2021 áprilisi zárt kapus 1–4 jelentette. A PAFC 2021 novemberében már nagyon közel volt a ZTE elleni hazai diadalhoz, ám ekkor még Zimonyi Dávid a 93. percben egalizált (1–1). Az első otthoni siker így végül tavaly februárban, Gruber Zsombor hajrában esett találatával jött össze a felcsútiaknak (1–0).

47'

A zalaiak 2021 őszétől 5 találkozón át nyeretlenek voltak a felcsútiakkal szemben (2 iksz, 3 vereség), a legutóbbi 3 tétmérkőzésen azonban már nem kaptak ki tőlük. Áprilisban a Magyar Kupa elődöntőjében hosszabbítás után, Karlo Bartolec öngóljával 1–0-ra, majd a májusi bajnokin 2–1-re verték a Puskás Akadémiát, ősszel pedig úgy értek el 1–1-et ugyancsak a ZTE Arénában, hogy Jakub Plsek 88. percben értékesített 11-esére Josip Spoljaric a 98. percben válaszolt.

47'

7-szer lőttek kapura a hazaiak, 2-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 3/1.

47'

E párharc legjobb góllövői:
Bobál Gergely 3
Lencse László 2
Baracskai Roland 2
Futácc Márkó  2
Jakub Plsek 2

47'

Meglepően nagy különbségű győzelmet aratott a Zalaegerszeg a tavaszi nyitányon a Fehérvár FC felett, míg a Puskás Akadémia a Paks otthonában szenvedett vereséget. A javításra hazai pályán kerülhet sor, ám a ZTE játékosai a Vidi elleni győzelemből önbizalmat merítve elvisznek egy pontot a Pancho Arénából. Somogyi Zsolt a mérkőzés előtt.

47'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

46'

Komáromi jobb oldali beadása Dombóé.

44

Mellé, Nissila bal oldali, jobblábas kornerét az ötösről milliméterekkel csúsztatja Stronati a bal alsó mellé! Nagy, Favorov és Puljic is vetődött a bal oldali kapufa előtt a labdáért, de nem értek célt.

44

Négy perc a ráadás.

40

A ZTE legutóbb 2021-ben tudott győzni a PAFC vendégeként. A Puskás Akadémia szoros mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett vasárnap este Pakson, a ZTE, Antonio Mance vezérletével, 3-1-re megverte a Fehérvár FC-t (mlsz.hu).

40

A két csapat Zalaegerszegen vívta a legutóbbi három tétmérkőzését, szoros meccseket vívtak, de a vendégek egyszer sem nyertek. Amikor legutóbb a Pancho Arénában találkoztak, akkor ellenben Hornyák Zsolt együttese nyert, 1–0-ra.

29'

28'

28'

Komáromi jobb oldali beadása éppen csak magas az ötösre berobbanó Nissilának!

24'

Mim szereli szépen a balon a meginduló hazai támadás, Ormonde-Ottewill bal oldali beadását rosszul veszi le Puljic az ötösön, elkapja a jobb alsó előtt Dombó a labdát.

24'

Corbu jobb oldali beadását Nagy rosszul készíti le a 16-osra érkező Nissilának, oda a helyzet.

21'

Croizet 24 méteres szabadrúgása pontatlan.

21'

Komáromi beadása a keresztező Evangelu arcmaszkján csattan. Szerencsére folytatja a légiós.

20'

Szankovics indítja Mancét, akit ellök a 16-os előtt a visszafutó Maceiras.

19'

Corbu 16-os előtti lövését Várkonyi blokkolja, majd egy jobb oldali beadás után ütközik Dombó kapussal.

19'

Mim emel remekül Mance elé, akit szerel az ötösön Szolnoki egy határozott becsúszással.

15'

A Puskásban anno 30 meccsen 12 kanadai pontig jutott, 1722 perc alatt.

14'

Mance: 15 bajnoki az idényben, 9 góllal és 2 gólpasszal.

14'
GÓL

ANTONIO MANCE!

10'

BÜNTETŐ! ANTONIO MANCE jobbal a bal felsőbe lő! 0–1!

10'

Éppen Mim fejelte középre a labdát, Nagy a kinyújtott bal kezével belecsapott a labdába.

9'
VAR

BÜNTETŐ? Volt egy kezezés? Nagy belekapott egy balról középre fejelt labdába az ötösön?

6'

Dombó jobbra vetődve kiüti az alsó sarok elől Komáromi jobblábas, 17 méteres, a jobb szélről jövő lövését... Nagy belesarkalt majdnem a labdába az ötösön, de nem érte el jól jobbal a labdát.

Helyzet ez is, Nagy passzol balról laposan Corbu elé, aki ballal 15-ről kapura lő, de véd szépen Corbu.

3'

Marco Rossi is a lelátón.

3'

Nissila bal oldali szabadrúgása nem az igazi, ment fejjel az ötösön Várkonyi.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta feketében, a vendégek szürke-fehér mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg! Tizenhárom élvonalbeli találkozója után az örökmérlegben minimális különbséggel a vendég ZTE áll jobban: 5 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Colley (térdszalaghúzódás), Levi, Markek, Soisalo (mindhárom combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Sajbán.

„Nincs bennünk revansvágy. Úgy készülünk, mint bármely másik csapat ellen, keményen dolgozunk, akkor talán a szerencse is mellénk szegődik. Az ősszel az utolsó pillanatban tudott ellenfelünk egyenlíteni, addigra már el kellett volna döntetünk a három pont sorsát… Jobb döntéseket kell hoznunk az ellenfél kapuja előtt, és magabiztosabban kell futballoznunk.”

A két együttes legutóbbi három összecsapásából kettő is szerencsétlenül alakult a Puskás Akadémiának, az őszi bajnokin a 99. (!) percben egyenlített a Zalaegerszeg a ZTE Arénában, míg az előző idény kupakiírásában az elődöntőben a 119. (!) percben esett öngóllal jutott be a döntőbe a kék-fehér együttes – és meg is nyerte a Magyar Kupát.

„Ezt nehéz megmondani. Nem mondom, hogy a mumusaink, de a Paks és a Zalaegerszeg ellen is csúsztak be vereségek az elmúlt időszakban. Nem tudom, miért van ez. Még összeszedettebben kell játszanunk, valamint az első lehetőségeinket ki kell használnunk, nem szabad hátrányba kerülnünk. Meglepődnék, ha nekünk ugrana a ZTE.”

Az élvonalban ötször találkozott egymással a két csapat a Pancho Arénában, s három ZTE-győzelem mellett egy-egy döntetlen és felcsúti siker született. Vajon miért nem megy hazai környezetben a zalaiak ellen?

„A cserepadról néztem végig a találkozót; az történt, amire számítottunk, mégsem sikerült megoldani a feladatot. Tudtuk, hogy a Paksnak erősségei a szabad- és szögletrúgások, készültünk is rájuk, mégis két gólt kaptunk ilyen szituáció után. Pedig jól kezdtünk, de sajnos előnybe került a Paks, s bár az egyenlítésünk után úgy éreztem, jobbak vagyunk, jött az újabb szabadrúgás és az újabb paksi gól… Van bennem hiányérzet, ám itt a következő mérkőzés, így máris javíthatunk. A napokban elemeztünk, edzettünk becsülettel, felkészültünk a Zalaegerszeg elleni bajnokira.”

Nem kezdte jól az évet a felcsúti együttes, Hornyák Zsolt csapata Pakson kapott ki 2–1-re, Szolnoki Roland nem játszott a mérkőzésen.

„Mindenki tudja, hogy kitűnő képességű támadó, figyelnünk kell rá – mondta volt csapattársáról Szolnoki Roland, a Puskás Akadémia csapatkapitánya. –  Gyors, erős, mindkét lábbal veszélyes, ráadásul rendre jó helyre mozog be. Ám a legfontosabb, hogy minden szögből jobbal-ballal lő, közel kell lennünk hozzá, nem szabad területet hagyni neki. Jó formában van, biztosan pluszmotiváció dolgozik benne volt csapata ellen, úgyhogy fel lesz pörögve, de a mi dolgunk az, hogy itthon tartsuk a három pontot.”

Figyelniük kell volt társukra. A zalaegerszegi Antonio Mance a 2020–2021-es idényt az NK Osijek kölcsönjátékosaként a Puskás Akadémiánál töltötte, amelynél 26 bajnokin hét gólt szerzett. A ZTE horvát támadója kiváló formában kezdte az évet, a hétvégén duplázott a Fehérvár elleni meccsen (3–1), összességében pedig már nyolcgólos az idényben.