Vezetés itt is, ott is, végül Nego nyerte meg a meccset a Fehérvárnak a Honvéd ellen

PIETSCH TIBOR (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PIETSCH TIBOR (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.04.18. 17:18
Kétszer is tizenegyesből talált be a Fehérvár a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I 29. fordulójában, de ezzel még nem nyert volna, hiszen a Honvéd is két gólt szerzett, viszont a slusszpoén a végén jött, mert Nego az utolsó percben szerezte meg a vendégek győztes találatát.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Vezetés itt is, ott is, de végül Nego nyerte meg a Fehérvárnak a Honvéd ellen (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Mol Fehérvár FC 2–3 (Balogh N. 25., Nagy Dominik 41., ill. Nikolics 22. – 11-esből, Houri 78. – 11-esből, Nego 90.)

SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Hetvenkét óra sem telt azóta, hogy a Mol Fehérvár FC idei legnagyobb sikerét elérve bejutott a Magyar Kupa döntőjébe, máris visszatért oda, ahol 2–1-re legyőzte az MTK-t. Megkockáztatjuk, a fehérváriak szívesebben játszottak a Hidegkuti-stadionban, mint a „házigazda”: a Bp. Honvéd ugyanis úgy várta a 29. forduló záró mérkőzését, hogy az addigi 14 hazai bajnoki meccséből csupán kettőt nyert meg…

Szabics Imre három helyen változtatott a három nappal korábbi kezdő tizenegyen: Funsho Bambgoye és Budu Zivzivadze a kispadon, Rúben Pinto a lelátón kapott helyet, míg Fiola Attilát, Dárdai Pált és Szabó Leventét a játéktéren találta a meccs kezdetét jelző sípszó. Kispesti oldalon is volt változás az előző héten Zalaegerszegen nyerő csapathoz képest, igaz, egyetlenegy: az eltiltását letöltő Batik Bence Ivan Lovric helyét foglalta el. A személyi változások ugyanakkor nem jártak szerkezetváltással, mert Horváth Ferenc és Szabics Imre is ragaszkodott ahhoz a szisztémához, amelyben az elmúlt hetekben játszatta csapatát. Kispesti részről annyi különbség volt csupán, hogy ezúttal nem Gazdag Dániel kezdett ékként, hanem Balogh Norbert.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a két együttes sokat kockáztatott a mérkőzés első negyedórájában, fogalmazzunk inkább úgy, hogy ádáz taktikai csata dúlt a gyepen. Aztán egyik pillanatról a másikra élet költözött a meccsbe. A 19. percben Tomás Tujvel Bolla Bendegúz lövését fogta meg, egy perccel később még nagyobb bravúrt mutatott be Nikolics Nemanja próbálkozása után – a kipattanó labdát azonban nem tudták elrúgni a kispestiek, sőt Gazdag Dániel Viszar Muszliu lábát találta el, és mivel ez a tizenhatoson belül történt, büntetőhöz jutott a Fehérvár.

Küzdelemben nem volt hiány, s a fehér mezes fehérváriak örülhettek (Fotó: Dömötör Csaba)

Nem sokkal később a kapu jobb oldalában pihent meg a labda, de már a fehérváriakéban. Mielőtt Balogh Norbert betalált volna, Loic Nego kétszer is mentett a gólvonalról, előbb Szendrei Norbert fejesét, majd Nagy Dominik lövését követően, harmadjára viszont már ő is tehetetlen volt… Csakúgy, mint a 41. percben Kovács Dániel Nagy Dominik szabadrúgásánál: a válogatottba minden bizonnyal visszavágyó középpályás a legjobbkor – a nézőtéren ülő szövetségi kapitány, Marco Rossi szeme láttára – tekert okosan a jobb alsó sarokba. A Fehérvár már csak azért is bánhatta, hogy hátrányba került a szünetre, mert a két Honvéd-gól között három lehetősége is volt arra, hogy vezetéshez jusson…

Ahogy az várható volt, egy fokozattal feljebb kapcsolt a vendégcsapat, beszorította ellenfelét, több esélye is nyílt az egyenlítésre. Ám azzal, hogy erőteljesen rohamozott, felkínálta az ellentámadás lehetőségét a kispestieknek, akik persze éltek is vele, amikor csak tudtak, hogy mást ne mondjunk, Zsótér Donát lábában volt a harmadik góljuk.

Frissített Szabics Imre – és frissített Horváth Ferenc is, de a játék képe nem változott, a Mol Fehérvár FC nyomott, a Honvéd védekezett. A 78. perc hozta meg az újabb fordulatot, amikor Mohamed Mezgrani felesleges csúszott be, ezt pedig Ivan Petrjak „okosan” kihasználta: nagyot esve harcolt ki tizenegyest… Lyes Houri mit sem törődött azzal, hogy ajándékba kapta a büntetőt a Fehérvár, 2–2-re módosította az állást. A hajrában drámaian alakultak az események, előbb a Honvéd nem kapott tizenegyest Loic Nego kezezése után, majd Balogh Norbert lövését védte óriási bravúrral Kovács Dániel, aztán jött a slusszpoén: a 90. percben Loic Nego megszerezte a győztes gólt.