Megúszta a Zete vereség nélkül a paksi vendégjátékot

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.04.17. 19:28
A Paksi FC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Zalaegerszeg ellen a labdarúgó NB I 29. fordulójában. Kálnoki-Kis fejjel elért találatára a szünet után Böde ugyancsak egy fejes góllal válaszolt.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Babati (balra) lőhette volna be az első félidőben a zalaiak második gólját  (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Paksi FC–ZTE FC 1–1
Paks, Paksi FC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Vad II István
Gólszerző: Böde (50.), ill., Kálnoki-Kis (18.)

ÉLŐ SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Már egy nappal a Paks elleni bajnoki előtt, pénteken örülhettek a zalaegerszegiek – a Budafok–Diósgyőr kiesési rangadó után ugyanis az utolsó előtti helyre is csúszhattak volna, de maradtak a tizedik pozícióban, mert a DVTK idegenben nyert 2–1-re. Persze, nyugalomról szó sem lehetett a ZTE-nél, hiszen a paksi bajnoki előtt mindössze két ponttal előzte meg a Budafokot, ez pedig mindennek mondható, csak megnyugtató előnynek nem. Az viszont megnyugtatólag hathatott a hazaiakra, hogy Bognár György visszatérhetett, miután a paksiak vezetőedzője letöltötte három bajnokira szóló eltiltását, mi több, felépült koronavírus-betegsége után – igaz, a hírek szerint olykor még gyengének érzi magát. Waltner Róbert sem ugorhatott ki a bőréből, hiszen a vendégek vezetőedzője nem számíthatott Könyves Norbertre, Zoran Lesjakra és Szánthó Regőre sem – így összesen tizenhat idénybeli bajnoki gól „hiányzott” a vendégeknél.

És apropó, Könyves Norbert!

A zalaegerszegiek 31 éves támadójának igencsak pikáns lett volna újra pályára lépnie Pakson, hiszen a tolnai klubnál – két részletben – összesen szűk négy és fél évet töltött el. Hogy az ötszörös válogatott csatárnak jól megy korábbi egyesülete ellen, arra bizonyíték, hogy az idénybeli két egymás elleni bajnokin egyaránt szerzett egy-egy gólt – először tavaly októberben, a Paks–ZTE mérkőzésen (3–1), majd januárban, az emlékezetes zalaegerszegi összecsapáson (4–4). A harmadik gól már nem sikerülhetett... A tizenkilencediket azonban majdnem meglőtte Hahn János, a gólkirályi cím legfőbb várományosa az ötödik percben veszélyeztetett, de lövése után jó egy méterrel felé szállt a labda. A kihagyott helyzet majdnem megbosszulta magát, azonban Artem Favorov csak néhány centit tévedett 25 méterről elvégzett szabadrúgása után. Kálnoki-Kis Dávid azonban már nem hibázott – igaz, jó adag szerencse is kellett a ZTE-gólhoz, hiszen a kapujából gyengén kilépő Hegedüs Lajos épp Böde Dánielre ütötte a labdát, s onnan pattant a vendégek védője elé (érdekesség, hogy a hátvéd a pályafutása negyedik gólját szerezte az élvonalban). A zalaegerszegiek teljesen megérdemelten szereztek vezetést, a hazaiak pontatlanul, fásultan, enerváltan játszottak, Waltner Róbert együttese azonban bátran, gyorsan és eredményesen támadt, és ennek meg is született a gyümölcse.

A fordulás után a hazaiak mestere cserékkel próbált életet lehelni csapata játékába, s a néhány perce pályán lévő Nagy Richárd beadása után a hosszú oldalon Hahn János fejelte vissza a labdát, Böde Dániel pedig egyenlített – teljesen más mentalitású Paks futott ki a második félidőre, zongorázni lehetett a különbséget. A zöld-fehérek előtt több lehetőség is adódott, de egyikkel sem éltek, így összességében igazságos döntetlen született. A kiesés elől menekülő ZTE továbbra is izgulhat, de kedden nagyot léphet a bennmaradás felé: ZTE–Budafok bajnokit rendeznek...

1. Ferencvárosi TC 29 19 9 1 60–19 +41 66
2. Puskás Akadémia 28 16 4 8 40–32 +8 52
3. Mol Fehérvár 28 12 8 8 54–32 +22 44
4. Paksi FC 29 11 8 10 60–55 +5 41
5. MTK Budapest 28 10 9 9 39–36 +3 39
6. Kisvárda 29 10 9 10 24–34 –10 39
7. Újpest FC 29 11 5 13 40–57 –17 38
8. Mezőkövesd 29 10 8 11 31–38 –7 38