Nemcsak fordítani, nyerni is tudott Pakson az Újpest

PIETSCH TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)PIETSCH TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.02.28. 14:18
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Paks hazai pályán nagy meglepetésre 3–1-re kikapott az Újpesttől.
Nem adta fel gólhátrányban az Újpest (Fotó: Meder István)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nem adta fel gólhátrányban az Újpest (Fotó: Meder István) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
23. FORDULÓ
Paksi FC–Újpest FC 1–3(Gévay 25., ill. Antonov 50., Beridze 60., Szakály P. 90+2.)

Paks,Paksi FC Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Három híján kétszáz napja járt legutóbb Pakson az Újpest. Az egy dolog, hogy az első forduló keretében rendezendő bajnoki mérkőzés apropóján volt hivatalos Tolna megyébe, az meg egy másik, hogy aznap (2020. augusztus 15-én) avatták fel a Paksi FC felújított stadionját. Más kérdés, hogy a Fehérvári úton aligha gondolnak vissza szívesen arra a napra, hiszen a lila-fehérek belerondítottak az ünnepbe: a két gólt szerző Simon Krisztián főszereplésével 2–1-re nyertek.

Azóta nagyot fordult a világ a két klubbal: a 23. játéknap utolsó előtti meccsét úgy várta a Paks, hogy mindössze két pontra volt a dobogótól, miközben az Újpest csak több győzelmének köszönhetően nem állt a kiesést jelentő 11. helyen. A fővárosiak hangulatát tovább ronthatta, hogy a csapat kapitánya, Simon Krisztián sérülés, a kétségkívül jó felépítésű center, Junior Tallo pedig eltiltás miatt hiányzott. Hazai részről az „örökös” balhátvéd, Szabó János kényszerült a lelátóra az előző fordulóban begyűjtött ötödik sárga lapja miatt – nincs kizárva, még a rutinos Gévay Zsolt is meglepődött, amikor Bognár György tudatta vele, ezúttal a hátsó alakzat bal oldalán kell bizonyítania.

A paksiak mestere azt természetesen nem tiltotta meg a 33 esztendős játékosnak, hogy alkalomadtán előre merészkedjen, és utóbbi a 25. percben, Bognár István bal oldali szabadrúgásánál fel is futott az újpesti kapu elé. Másodpercekkel később bebizonyosodott, hogy jól tette: vezetéshez juttatta csapatát! Az addig látottak alapján benne volt a játékban a gól, igaz, itt is, ott is. Ami az újpesti lehetőségeket illeti, Rácz Gergő kétszer is a lehető legjobb ütemben kivetődve mentett nagyot, míg Giorgi Beridze magát okolhatta, hogy egy látványos szóló végén nem a gólszerzésre, hanem a tizenegyes kiharcolására törekedett, „jutalma” sárga lap lett műesésért... Mindamellett a grúz légiós javára írandó, hogy lelkesen próbálkozott, a vendégek elsősorban akkor veszélyeztettek, ha nála volt a labda. A nézőtéren helyet foglaló Marco Rossi nyilván nem rá volt kíváncsi – talán a góllövőlistát vezető Hahn János miatt érkezett Paksra. Ezt persze nem árulta el a szövetségi kapitány, az viszont hamar kiderült, hogy a minap elkezdett magyarnyelv-tanfolyamnak már van eredménye, legalábbis a hogylétét firtató kérdésre adott „Köszönöm, minden rendben!” válaszból erre következtettünk.

A paksi védelemmel azonban nem volt minden rendben a szünet után röviddel Nemanja Antonov addig bíbelődhetett a labdával, amíg úgy gondolta, hogy el nem lövi – a bal alsó sarok lett a végállomás. Michael Oenning nyomban jelezte játékosainak, hogy csak így tovább, és Stieber Zoltánék becsületére váljon, hogy igyekeztek megfelelni az edzői óhajnak. Olyannyira, hogy a 60. percben már náluk volt az előny: a nem sokkal korábban „bevált” bal alsó sarkot Giorgi Beridze is kilőtte.

Magasabb fokozatba kellett kapcsolnia a Paksnak, bár talán helyesebb úgy fogalmazni, hogy magasabb fokozatba kellett volna kapcsolnia a Paksnak. A zöld-fehérek nem futballoztak jól, az elmúlt hónapokban tőlük megszokott kreativitás különösen hiányzott a játékukból. Az Újpest ugyanakkor rendkívül összeszedettnek tűnt, az egy héttel korábban Zalaegerszegen katasztrofálisan teljesítő védelem ezúttal akkor is stabilan állt a lábán, amikor a hajrában Böde Dániel is támadóvá lépett elő. Az állás így is változott: a hosszabbításban Szakály Péter zárta le a meccset, az Újpest 197 nap után újra nyerni tudott a Fehérvári úton. A lila-fehérek így kicsit fellélegezhetnek, a paksiak pedig legalább annak örülhetnek, hogy ebben az idényben már fogadják többé az errefelé nem szívesen látott vendégeket... 1–3