Peches Baki: volt játékosának hibája is kellett az MTK győzelméhez

2021.09.25. 14:40
Az MTK Budapest Bojan Miovszki szerencsés góljával 1–0-ra legyőzte odahaza a Mezőkövesdet a labdarúgó NB I 7. fordulójában.
Aki a végén örül...
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Balogh László)
Aki a végén örül... A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Balogh László)

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

MTK Budapest–Mezőkövesd 1–0 (Miovszki 90.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1537 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Négy perc, két másodperc telt el a mérkőzésből, és a vendégek kapusának, Piscitelli Riccardónak egy támadáson belül kétszer is nagyot kellett védenie. A lelátón sütkérező nézők dörzsölték a tenyerüket, mondván, izgalmas, lüktető meccsre van kilátás, nem győzik majd számolni a gólokat, ám az első félidőben más esemény nem történt. Egy-két lehetőség még adódott a csapatok előtt, ám a színvonal nem verdeste az eget. A labda ugyan lábról lábra járt, ám leginkább a védők adogattak jobbról balra, majd balról jobbra, mindkét csapat lassan, körülményesen szövögette támadásait. Ha pedig valamelyik hátvéd megunta a passzolgatást, esetleg szorult helyzetbe került, jókorát rúgott a labdába, és felépített akció helyett a csatároknak magasan előre szálló labdából kellett volna kapura fordulniuk.

Nem volt könnyű feladat.

Bordatörés gyanújával került kórházba Nagy Zsombor

Balszerencsésen alakult a szombat délutáni mérkőzés Nagy Zsombor számára. Az MTK csapatkapitánya tíz perc után fájdalmas arccal jött le a pályáról, szerencsétlen ütközést követően felsőtestét fogta. A kék-fehérek 23 esztendős játékosát az öltözőben megvizsgálták, majd úgy döntöttek, bordatörés gyanúja miatt kórházba szállítják.

A játékosok ugyanis a sok hiba ellenére közel álltak egymáshoz, a támadóharmadban már nem volt idő a labdát dédelgetni. Az első negyvenöt percben látottakkal Pintér Attila sem volt elégedett, a félidőben három játékosát is lecserélte, a szünetre az öltözőbe parancsolta a pályán melegítő labdarúgókat is, alighanem volt mondanivalója. A gyenge futball ellenére mégis mosolygós szurkolók ültek vissza helyükre a folytatásra. A második félidei kezdőrúgást elvégző, Jász-Nagykun-Szolnok megyéből érkező hetvenesztendős idős úr minden pillanatát kiélvezte a családjától ajándékba kapott lehetőségnek – miután odagurította a labdát Kosznovszky Márknak, feltett kezekkel ünnepeltette magát, több futballistával és Giovanni Costantino vezetőedzővel is lepacsizott.

S ha már Kosznovszky Márk... A Serie A után szombaton az NB I-ben is bemutatkozott, az Olaszországból hazatérő középpályás első meccsét játszotta az MTK-ban, tervei szerint innen dobbant nagyobbat. A második félidőben a Mezőkövesdnek is lett volna lehetősége nagyot dobbantani, hiszen tizenegyeshez jutott. A csatár Marin Jurina ragadta magához a labdát, magabiztosan állította le a büntetőpontra, ám a kivitelezés már gyengébben sikerült – Pintér Attila és a játékosok is fogták a fejüket. Hát még, amikor a lefújás előtti pillanatokban a hazaiak nem kis szerencsével a vezetést is megszerezték Bojan Miovszki révén!

Giovanni Costantino örömében majd kiugrott a bőréből, lélektanilag fontos győzelem volt a szombati a kék-fehérek számára, hiszen ezzel a három ponttal nemcsak megelőzték a kövesdieket, hanem önbizalmat is meríthetnek a közeljövőre. Pintér Attila a lefújást követően nem véletlenül mérgelődött, közelebb álltak a győzelemhez, végül mégis vesztesen utazhattak haza Mezőkövesdre – ráadásul a gyenge sorozatuk folytatódik, immár öt bajnoki óta nyeretlenek. 0–1