Harmadszorra „csak" négyet rúgott a Fehérvár az Újpestnek

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.04.10. 16:47
A Mol Fehérvár Nikolics Nemanja és Ivan Petrjak duplájával 4–0-ra legyőzte a vendég Újpestet a labdarúgó NB I 28. fordulójában. Szabics Imre és csapata első hazai győzelmét aratta a 2021-es évben, ez egyben a piros-kékek jubileumi, 50. bajnoki diadala a lila-fehérek ellen.
Nikolics örül az első góljának, a válogatott támadó másodszor duplázott ebben a bajnokságban (Fotó: Szabó Miklós) – A FORDULÓ GALÉRIÁJÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Újpest FC 4–0
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó,zárt kapuk mögött. Vezette:Berke
Gólszerző:Nikolics (8., 33. – az elsőt 11-esből), Petrjak (69., 87.)

ÉLŐ SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Az első tavaszi fordulóban, január 23-án az Újpest a Mol Fehérvárt fogadta, és kiütéses, 5–0-s vereséget szenvedett (az első körben, októberben 5–1-re kapott ki Fehérváron) – ez volt Michael Oenning vezetőedző első bajnokija a lila-fehéreknél. A két csapat között akkor 13 pont volt a különbség (ráadásul a fehérváriaknak volt egy elmaradt meccsük is), és mert az újpestiek a következő két bajnokijukat is elveszítették, kieső helyre csúsztak vissza a táblázaton. Ha akkor valaki azt mondta volna, hogy a következő egymás elleni párharc tétje az (is) lesz, hogy győzelmével az Újpest három pontra megközelíti dobogós ellenfelét, alighanem furcsán néznek rá.

Márpedig a vízióból valóság lett!

Ehhez kellett a Mol Fehérvár gyengébb szériája is (amely Márton Gábor vezetőedző állásába került) és persze az Újpest magára találása. A fehérváriak kispadján első hazai bajnokijára készült az osztrák válogatott korábbi edzője, Szabics Imre, aki a Kisvárda elleni 0–0-s találkozón mutatkozott be, és azt remélte, a csapat két döntetlen és három vereség után megszerzi első hazai győzelmét a 2021-es esztendőben. Igen, a Fehérvár a Budapest Honvéd (1–2), a Mezőkövesd-Zsóry (0–0), az MTK Budapest (1–2), a DVTK (1–3) és a Paksi FC (2–2) ellen sem tudott nyerni pályaválasztóként, ami részben magyarázat arra, miért a harmadik helyért kell küzdenie. Szabics mozgásterét meghatározta, hogy a kispadra csak öt mezőnyjátékost tudott nevezni, és olyan alapemberekről kellett lemondania, mint az eltiltott Fiola Attila vagy a válogatottól sérülten visszatérő Hangya Szilveszter.

Az említett januári 5–0-s meccsen a Mol Fehérvár a hatodik percben szerzett vezetést, ezúttal pedig a nyolcadikban: Nikolics Nemanja nagyszerű passza után Csongvai Áron buktatta Funsho Bamgboyét, a büntetőt Nikolics kíméletlenül gólra váltotta. Az első pillanattól megfigyelhető volt, a hazaiak kapitánya élvezi azt a szerepkört, hogy nem feltétlenül csúcsékként indul, hanem visszalépve játssza meg a mellette érkezőket. Uralta a meccset a Fehérvár, és a 20. percben meg is duplázhatta volna az előnyét, de Budu Zivzivadze kiugratása után Nikolics a bal felső sarok mellé lőtte a labdát. Michael Oenning jól látta, változtatásra van szükség, Nikola Mitrovicsot rendelte vissza a védelem tengelyébe, Csongvai pedig a szerb labdarúgó szerepkörét vette át. A játékrész közepén Stopira egy felszabadító rúgásnál Viszar Muszliut találta telibe, akiről majdnem a bal sarokba pattant a labda – ez volt az Újpest egyetlen lehetősége a játékrészben. A malőr nem törte meg a házigazdát, játékosai továbbra is nagy kedvvel futballoztak, és tankönyvekbe illett az a támadás, amelynek végén Zivzivadze a jobb kapufát találta el. A grúz támadónak mérgelődnie sem volt ideje az elmaradt gól miatt: szögletet követően nagyszerű csúsztatással adott gólpasszt Nikolics Nemanjának, és máris megduplázódott a hazaiak előnye.

Noha a lila-fehér együttes volt eredménykényszerben, mégis Loic Nego szerezhetett volna újabb gólt, ám kevéssel a jobb alsó sarok mellé lőtt. Oenning nem meglepő módon hármas cserével próbált életet lehelni csapatába, de nem járt sikerrel, mi több, újabb hazai találat következett, nem is akármilyen. A mélységi indítást követően a sprintben érkező Ivan Petrjak parádésan vette át a labdát, majd kapásból bombázott a kapuba. Nagyszerű gól volt, amely megkoronázta a fehérvári labdarúgók teljesítményét. Az ukrán szélső a hajrában még egyszer betalált, így a Mol Fehérvár közel járt ahhoz, hogy az idényben harmadszor is öt gólt szerezzen riválisa ellen.4–0

NB I, 2020–2021, 28. FORDULÓ

HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
ÁPRILIS 9., PÉNTEK
Mezőkövesd–Kisvárda 0–1
Mezőkövesd, Városi StadionIványi Zoltán
ÁPRILIS 10., SZOMBAT
MTK Budapest–Budafoki MTE 0–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 4–0 Székesfehérvár, Mol Aréna SóstóBerke Balázs
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 1–1 Budapest, Groupama ArénaBognár Tamás