nemzetisport.hu 2021.01.18 13:03 Frissítve: 2021.01.21 11:03

NB I: az FTC, a DVTK, a Honvéd és a Várda is hibátlan – téli edzőmeccsek

A labdarúgó NB I-ben szerdán, az őszről elhalasztott Ferencváros–DVTK mérkőzéssel folytatódik a 2020–2021-es idény, szombaton és vasárnap pedig a 17. fordulót rendezik meg. Múlt hétvégén befejeződött a felkészülési mérkőzések időszaka – a Ferencváros, a Kisvárda, a Honvéd és az idő közben edzőt váltó DVTK is hibátlan mérleggel zárta ezt az időszakot. Tekintse át az edzőmérkőzések eredményét!

A ferencvárosi Róbert Mak két gólt is szerzett a téli felkészülési meccseken (Fotó: fradi.hu)

 

TÉLI FELKÉSZÜLÉSI KÖRKÉP

A BUDAFOKI MTE FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 3.
Edzőtábor: január 6–20., Horvátország, Umag
Január 9.: 1. FC Slovácko (cseh I.)–Budafoki MTE 1–1 (Zsóri)
Január 12.: FC Koper (szlovén I.)–Budafoki MTE 2–0
Január 15.: HNK Rijeka (horvát I.)–Budafoki MTE 4–2 (Zsóri 2)

A BUDAPEST HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete
: január 4.
Felkészülési mérkőzések
Január 9.: Bp. Honvéd–ETO FC Győr (NB II) 1–0 (Kamber)
Január 13.: Bp. Honvéd–Újpest FC 3–2 (Balogh N., Lukács D., Bőle)
Január 16.: MTK Budapest–Bp. Honvéd 0–1 (Balogh N.)

A DIÓSGYŐRI VTK FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
december 28.
Felkészülési mérkőzések
Január 9.: Debreceni VSC (NB II)–Diósgyőri VTK 0–1 (Grozav)
Január 16.: Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC 3–2 (Ivanovszki – 11-esből, Molnár G., Grozav – 11-esből)

A FERENCVÁROS FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Edzőtábor: január 5–18. Marbella (Spanyolország)
Felkészülési mérkőzések
Január 9.: Ferencváros–Alhaurín de la Torre FC (spanyol IV.) 4–0 (Mak, Isael, Heister, Haratin – 11-esből)
Január 12.: Ferencváros–Észtország 1–0 (Laidouni)
Január 13.: Ferencváros–Algeciras (spanyol III.) 3–1 (Mak, Redzic, Uzuni)

A KISVÁRDA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Felkészülési mérkőzések
Január 13.: Kazincbarcika SC (NB II)–Kisvárda 0–2 (Bumba, Karabeljov)
Január 16.: Kisvárda–FK Minaj (ukrán I.) 1–0 (Karabeljov)
Január 16.: Kisvárda–FK Minaj 4–0 (ukrán I.) (Horváth Z., Himics, Camaj, Jelena)

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
 január 4. 
Felkészülési mérkőzések
Január 9.: Mezőkövesd Zsóry FC–Sajóbábonyi VSE (NB III) 12–0 (Vutov 3, Berecz, Cseri, Jurina, Besirovic, Nagy D., Vajda, Bencze, Chrien, Jagodics)
Január 13.: Mezőkövesd Zsóry FC–Dorogi FC (NB II) 4–0 (Vadnai, Berecz, Cseri, Nagy D.)
Január 16.: Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC 3–2 (Jurina 2)

A MOL FEHÉRVÁR FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 4.
Edzőtábor: január 6–16., Porec (Horvátország)
Felkészülési mérkőzések
Január 8., Umag: HNK Rijeka (horvát I.)–Mol Fehérvár 0–1 (Bamgboye)
Január 10., Funtana: Mol FehérvárSturm Graz (osztrák I.) 1–3 (Szabó L.)
Január 12., Funtana: Mol Fehérvár–HNK Orijent 1919 (horvát II.) 6–2 (Zivzivadze, Géresi, Rus, Dárdai P. 2, Bamgboye)
Január 14., Rovinj: Dinamo Zagreb (horvát I.)–Mol Fehérvár 2–1 (Zivzivadze)
Január 16., Rovinj: NK Osijek (horvát I.)–Mol Fehérvár 2–2 (Halmai Á., Dárdai P.)

AZ MTK BUDAPEST FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 3.
Edzőtábor: január 4–16., Telki
Felkészülési mérkőzés
Január 16.: MTK Budapest–Bp. Honvéd 0–1

A PAKSI FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Edzőtábor: január 11–16., Telki
Január 9.: Pécsi MFC (NB II)–Paksi FC 1–3 (Haraszti, Nagy R., Hahn)
Január 9.: Szentlőrinc (NB II)–Paksi FC 0–2 (Szendrei, Ádám)
Január 13., Telki: Paksi FC–Budaörs (NB II) 8–0 (Ádám 6, Bognár I. 2)
Január 13., Telki: Paksi FC–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 3–4 (Szakály D., Hahn, Lenzsér)
Január 16., Telki: Paksi FCSzeged-Csanád Grosics Akadémia 1–0 (Haraszti)

A PUSKÁS AKADÉMIA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Felkészülési mérkőzések
Január 13.: Puskás Akadémia–Csákvár (NB II) 1–1 (Mance)
Január 16.: Puskás Akadémia–Újpest FC 5–0  (Urblík, Slagveer, Kiss T., Knezevic, Mance)
Január 16.: Puskás Akadémia–Haladás (NB II) 3–0 (Kalmár B. 2, Meissner)

AZ ÚJPEST FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Felkészülési mérkőzések
Január 9.: Gyirmót FC Győr (NB II)–Újpest FC 1–2 (Pauljevics, Hajnal B.)
Január 13.: Bp. Honvéd–Újpest FC 3–2 (Perosevic, Simon K.)
Január 13.: Újpest FC–WKW ETO FC Győr (NB II) 0–3
Január 16., Puskás Akadémia–Újpest FC 5–0

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete
: január 2.
Felkészülési mérkőzések
Január 9.: Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Zalaegerszegi TE FC 1–3 (Babati, Szánthó, Kun)
Január 13.: Zalaegerszegi TE FC–BFC Siófok (NB II) 0–0
Január 16.: Gyirmót FC Győr (NB II)–Zalaegerszegi TE FC 0–0

 

AZ NB I JANUÁRI PROGRAMJA

A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Január 20., szerda
Ferencváros–Diósgyőri VTK 0–1

17. FORDULÓ
Január 23., szombat

14.30: Kisvárda–Mezőkövesd
17.00: Puskás Akadémia–Ferencváros
19.30: Újpest FC–Mol Fehérvár FC
Január 24., vasárnap
13.30: Budafoki MTE–MTK Budapest
15.45: Paksi FC–Diósgyőri VTK
18.00: Budapest Honvéd–Zalaegerszegi TE FC

AZ 5. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
Január 27., szerda
17.45: Kisvárda–Mol Fehérvár FC
20.00: Budafoki MTE–Ferencváros

18. FORDULÓ
Január 30., szombat

12.30: MTK Budapest–Puskás Akadémia
14.45: Mezőkövesd–Újpest FC
17.00: Ferencváros–Kisvárda
19.30: Mol Fehérvár FC–Budapest Honvéd
Január 31., vasárnap
14.10: Zalaegerszegi TE FC–Paksi FC
16.15: Diósgyőri VTK–Budafoki MTE

A Magyar Kupa február 10-én folytatódik a 8. fordulóval.


AZ ÁLLÁS
  1. Ferencvárosi TC 15 12 2 1 31–  8 +23 38
  2. Mol Fehérvár 15 8 5 2 35–17 +18 29
  3. MTK Budapest 16 7 4 5 24–21   +3 25
  4. Puskás Akadémia 16 7 2 7 20–24   –4 23
  5. Kisvárda 15 6 5 4 17–18   –1 23
  6. Paksi FC 16 6 3 7 29–30   –1 21
  7. Zalaegerszegi TE 16 6 2 8 28–28     0 20
  8. Mezőkövesd 16 6 2 8 16–22   –6 20
  9. Újpest FC 16 5 4 7 20–32 –12 19
10. Budapest Honvéd 16 4 5 7 24–23   +1 17
11. Budafoki MTE 15 4 3 8 17–26   –9 15
12. Diósgyőri VTK16411119–31–1213

 

2021.01.23 21:58:05

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Az öltözőbe belépve, majd a gyepre kifutva mindenkinek maga mögött kell hagynia a hétköznapi, modoros társalgást, ugyanis dresszben, gatyában, stoplisban más lesz a kommunikáció.

2021.01.23 14:03:31

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Oenning bemutatkozásán Bamgboye duplázott, majd Zivzivadze, Petrjak és Nikolics is betalált.

2021.01.23 13:36:04

Labdarúgó NB I BABJÁK BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Fölényben játszott az FTC, de a hazaiak jól koncentráltak a zuhogó esőben.

2021.01.23 13:05:58

Labdarúgó NB I BODNÁR TIBOR (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)

Hiába birtokolta a második félidőben jóval többet a labdát a hazai csapat, a vendégek előtt adódott a legnagyobb helyzet.