2003.08.16. 22:28
SÁRGA LAP
Szekeres (Máté lerántásáért) a 37., Mihalecz (buktatásért) a 63. percben

SZÖGLETARÁNY: 2:7 (1:4).
42. perc: Márton a 11-es ponttal egy magasságban, az oldalvonal közeléből úgy ívelt középre, hogy a labda mindenki előtt elsuhanva a kapu bal sarkában kötött ki. 0–1
45. perc: Márton szöktette a jobb oldalon kilépő Berdót, s a középpályás egy igazítás után 12 méterről a léc alá vágta a labdát. 0–2
60. perc: Horváth Gyula ugratta ki a leshatárról induló Montvait, a cserecsatár megtolta a labdát Csonka mellett, amikor a kapus elhúzta a lábát. A megítélt büntetőt Márton a kapu bal oldalába lőtte. 0–3
74. perc: Pest lépett ki a hazai védők között, majd pontosan centerezett, s az érkező Montvai 7 méterről a kapu közepébe passzolt. 0–4

A Pécsi MFC lépett fel támadólag, ám a nyáron kényszerűségből alaposan megfiatalított szekszárdiak remekül állták a sarat. Az első félidő hajrájában azonban elég volt három perc a mecsekaljaiaknak, s a kapitány Márton Gábor két villanása után a szünetig megnyugtató előnyt szereztek. A fordulást követően a nagy mezőnyfölényben futballozó pécsiek futószalagon vezették formás támadásaikat, s ezek végén még két alkalommal mattolták a szekszárdi védelmet. Az UFC, amely az MK 2001–2002-es kiírásában a negyeddöntőig menetelt, ezúttal megnehezíteni sem tudta a találkozót végig kézben tartó, helyenként ötletesen futballozó vendégcsapat dolgát.

A PMFC csapatkapitánya, Márton Gábor (jobbra) kétszer volt eredményes Szekszárdon (Fotó: Laufer László)
Mestermérleg
Máté Csaba: – Fiatal csapatom sokáig jól tartotta magát az élvonal éllovasa ellen.
Nagy Tamás: – Negyven percnyi szombati szieszta után ébredt fel a csapat, amely ettől kezdve végig irányította a játékot, és ilyen arányban is megérdemelten nyert.