Nyoma veszett a szerb védőnek

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2003.07.31. 21:26
Címkék
Nem kell már izgulniuk a diósgyőri szurkolóknak, hiszen a Magyar Labdarúgóliga (MLL) elfogadta a DVTK 1910 nevezését az NB I B 20032004-es évadjára.
DVTK 1910–Besenyôtelek 2–0 (2–0)
Miskolc, 150 nézô. V: Ortó
DVTK 1910: Nagy Z. –Tejnóra, Udvardi, Constantin, Réti (Tóth A.) – Halgas (Piroska), Vitelki, Florin, Binder (Polyák) – Polyák (Gajda), Kovacsics (Varga Z.).
G: Florin, Halgas

FC Dabas–Délegyháza 8–0 (4–0)
Dabas, 250 nézô. V: Józsa
DABAS: Illyés – Róza, Ócsai (Cseri), Galaschek, Filó T. – Máj, Bálint, Schrancz (Csillag), Funk (Volenszki) – Farkas (Aubel), Takács
G: Takács (3), Farkas (2), Schrancz, Máj, Aubel

Mór–Bodajk 3–1 (3–1)
Mór, 150 nézô. V: Arany
Bodajk: Fülöp (Kaszás) – Kurucz, Rodenbücher, Balogh, Baráth (Lipcsei) – Bori, Salacz J. Kanta Sz. (Imre), Urbán (Pál) – Pálfi, Kanta J. (Bene G.)
G: Kiszi (2), Héberling, ill. Kanta Sz. (11-esbôl)
DVTK 1910–Besenyôtelek 2–0 (2–0)
Miskolc, 150 nézô. V: Ortó
DVTK 1910: Nagy Z. –Tejnóra, Udvardi, Constantin, Réti (Tóth A.) – Halgas (Piroska), Vitelki, Florin, Binder (Polyák) – Polyák (Gajda), Kovacsics (Varga Z.).
G: Florin, Halgas

FC Dabas–Délegyháza 8–0 (4–0)
Dabas, 250 nézô. V: Józsa
DABAS: Illyés – Róza, Ócsai (Cseri), Galaschek, Filó T. – Máj, Bálint, Schrancz (Csillag), Funk (Volenszki) – Farkas (Aubel), Takács
G: Takács (3), Farkas (2), Schrancz, Máj, Aubel

Mór–Bodajk 3–1 (3–1)
Mór, 150 nézô. V: Arany
Bodajk: Fülöp (Kaszás) – Kurucz, Rodenbücher, Balogh, Baráth (Lipcsei) – Bori, Salacz J. Kanta Sz. (Imre), Urbán (Pál) – Pálfi, Kanta J. (Bene G.)
G: Kiszi (2), Héberling, ill. Kanta Sz. (11-esbôl)
DIÓSGYŐR. A gazdasági társaság Monorról Miskolcra költöztetésének persze kemény feltételei is voltak. Így például a DVTK 1910 köteles visszafizetni a 40 milliós ligahitel (ezt még Reszeli Soós István korábbi ügyvezető vette fel) kamatát, azaz négymillió forintot. Jóval nagyobb érvágást jelent majd az első részlet törlesztése: 2004 júniusában a diósgyőrieknek 20 millió forintot kell majd átutalniuk a liga számlájára. Az erről szóló szerződést csütörtökön látták el kézjegyükkel a felek, így immár a DVTK 1910 Kft. az egyedüli és kizárólag adós. Közben azért zajlik az élet az együttes háza táján is.
Eldőlt például, hogy a huzamos ideje sérüléssel bajlódó Kiser László befejezi a pályafutását, ugyanis olyan civil állásajánlatot kapott, amit nem akart elszalasztani. Kiser nem szakad el véglegesen a Diósgyőrtől, ugyanis az egyik ifjúsági csapat edzője lesz. Nincs már Diósgyőrött a Ferencvárost is megjárt Dragan Crnomakovics. A szerb középpályás aláírt a piros-fehérekhez, ám egyik pillanatról a másikra eltûnt, és napok óta elérhetetlennek bizonyul. Sem a kft. vezetői, sem a saját menedzsere sem tudott vele kapcsolatba lépni, ezért a DVTK-nál az a döntés született, hogy köszönik szépen, de nem kérnek a játékos szolgálataiból…

A korábban a Ferencvárosban is futballozó hátvéd, Dragan Crnomarkovics (balra) elôbb aláírt a DVTK-hoz, aztán váratlanul eltûnt (Fotó: Németh Ferenc)
A korábban a Ferencvárosban is futballozó hátvéd, Dragan Crnomarkovics (balra) elôbb aláírt a DVTK-hoz, aztán váratlanul eltûnt (Fotó: Németh Ferenc)
A korábban a Ferencvárosban is futballozó hátvéd, Dragan Crnomarkovics (balra) elôbb aláírt a DVTK-hoz, aztán váratlanul eltûnt (Fotó: Németh Ferenc)
A szurkolók számára az viszont alighanem megnyugtató, hogy az új idényben nem változnak a jegyárak: az állóhelyre továbbra is 500, a korzóra 700, míg a tribünre 900 forintért lehet megvásárolni a belépőket. A bérletek 3300, 4800, illetve 6000 forintba kerülnek – ám továbbra sem lesz diák-, illetve nyugdíjasjegy…

EGER. A 2003–2004-as évadra leadott nevezések alapján megállapítható, hogy jelenleg mindössze egy megyei harmadosztályú csapat jelenti a felnőttlabdarúgást a hevesi megyeszékhelyen. Az NB I B-s Eger a múlt év nyarán vált életképtelenné, azt követően az NB III-ban indult az Agria FC. E klubnak az indulási joga most átkerült Marcaliba, így maradt a dohánygyár (mint üzemi csapat) együttese a legalacsonyabb megyei osztályban. Azért mégis lesznek az ősszel NB III-as mérkőzések a történelmi városban. A Besenyőtelek SC rendezi majd hazai meccseit a balesetveszély miatt félig lezárt egri stadionban addig, amíg saját pályájának felújítása be nem fejeződik. Érdekesség, hogy a besenyőtelki együttesben tíz egri nevelésû, NB-s osztályokat megjárt futballista szerepel… Ami mégis reményt keltő az egriek számára: 300 utánpótláskorú futballistát foglalkoztatnak a városban, és 84 kispályás csapat is versenyez.

DABAS. Magabiztos győzelmet aratott előkészületi mérkőzésen a másodosztály egyik újonca, az FC Dabas.

MÓR. Meglepő vereséget szenvedett előkészületi meccsen az MTK fiókcsapata, a másodosztályú Bodajk.
Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
3 perce

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
6 perce

A Cruz Azul edzőközpontjában Istennel is lehet találkozni

Foci vb 2026
23 perce

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
40 perce

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
40 perce

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
47 perce

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
1 órája

Itt a teljes e heti vb-program!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik