Női kosár MK: a Sopron, a PEAC, a Szekszárd és a DVTK elődöntős

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2022.02.18. 20:10
A címvédő és tízszeres győztes Sopron Basket 80–35-re legyőzte a TFSE-MTK csapatát, ezzel elsőként jutott be a négy közé a Miskolcon zajló Killik László Női Kosárlabda Magyar Kupában. A PEAC, a Szekszárd és a házigazda DVTK is elődöntős.
Izgalmas csatában nyert a DVTK a Csata ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Izgalmas csatában nyert a DVTK a Csata ellen (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Ha bárkinek illúziói lettek volna arról, hogy a TFSE-MTK megszorítja az előző három kiírás győztesét, akkor azok is füstbe szálltak három perccel az első negyeddöntőben lepergett három percet követően, ugyanis 11–0-s etappal nyitott a Sopron Basket. A címvédőnél pályára lépett a nemrégiben szerződtetett amerikai 3x3-as olimpiai bajnok, Stefanie Dolson (hasznosan játszott, de érződött rajta, hogy még nem illeszkedett be teljesen) és speciális arcmaszkban a Landes elleni Euroliga-mérkőzés előtt edzésbalesetet szenvedő Fegyverneky Zsófia, Nevena Jovanovics duó. Az összecsapás egyoldalúságáról elég legyen csak annyi, hogy a fővárosi együttes 25–0 után szerezte az első pontjait...

A címvédő 45 pontos sikere után lehangolódtunk, mivel a soproni drukkerek dobolása és biztatása már csak távoli szép emléknek tűnt, ugyanis a második mérkőzésen a cipőnyikorgást és az edzők bekiabálását is tisztán lehetett hallani, mert hiába jöhettek volna a nézők két év után ismét a tornára, nem jöttek. Az előzetesen legszorosabbnak ígérkező találkozón jól kezdett a Győr, de az első negyedben (13–13) igazából egyik fél sem találta meg a dobását. Aztán a PEAC Kiss Virág és Wentzel Nóra eredményessége révén elhúzott 12 ponttal, így a 15. percig egy 31–12-es futást produkált a baranyai együttes. Noha dominált a PEAC és jobban játszott, a 34. percben mégis öt pontra olvadt az előnye, Csirke Ferenc vezetőedzőnek rövid időn belül kétszer kellett időt kérnie – hiába, csapata rengeteg hibát vétett az utolsó két percben, így a Győr fordított. Ám a csattanó ezután következett, mert Szücs Réka 2.6 másodperccel a vége előtt, 60–59-es győri vezetésnél nyolc méterről bevágott egy pompás hárompontost, ami eldöntötte a találkozót.

A Szekszárd–BEAC mérkőzésen a 2018-as kupagyőztes, amelyben első meccsét játszotta az amerikai Kolby Morgan, a Sopronhoz hasonlóan megnyomta az első negyedet (27–11), s nem lassított, a félidőre harminc ponttal vezetett, majd végül könnyedén 85–50-es sikerrel sasszézott az elődöntőbe. A nap jelenetét néhány perccel a második negyed vége előtt láttuk: ekkor egy hatvan pluszos úr, zöld-sárga mezbe és sálba öltözött soproni drukker átsétált a szekszárdi táborba, ahol lepacsizott a kék-fehér szurkolókkal, majd békében, sértetlenül és boldogan visszaült a helyére. Mondjuk ha összejön az álomdöntő, akkor vasárnap este már mindezt aligha lehet megismételni...

A házigazda DVTK és a Csata vívta az utolsó negyeddöntőt, s üdítően hatott, hogy végre kupahangulat uralkodott a szép és új létesítményben – ez a miskolci B-közép hangos és egész csarnokot betöltő szurkolásának volt köszönhető. A két első negyed döntetlenje után a harmadikat nyolccal megnyerte a vendéglátó, de Horváth Bernadett hárompontosaival újra fordított a Csata, és győztesnek tűnt, hiszen 71–64-re vezetett a 38. percben, ám ezután csak miskolci pont született, azaz a házigazda is bejutott az elődöntőbe, ahol a Szekszárddal találkozik.

Szoros meccsen nyert a PEAC a Győr ellen (Fotó: Dömötör Csaba)

KOSÁRLABDA
NŐI MAGYAR KUPA, MISKOLC
NEGYEDDÖNTŐ

SOPRON BASKET–TFSE-MTK 80–35 (27–5, 22–4, 17–8, 14–18)
Miskolc, 80
néző. V: Tőzsér, Lengyel, Sörlei
SOPRON: January 10/6, G. WILLIAMS 10, Czukor 7/3, Brooks 5/3, HATÁR 14. Csere: Fegyverneky 5/3, Varga A. 10/6, N. Jovanovics 2, Sitku Zs. 5, Kókai, DOLSON 12, Varga S. Edző: Gáspár Dávid
TFSE-MTK: Ch. Jenkins, Dúl P. 1, Theodoreán 6/6, Tóth T. 3, Németh A. 10. Csere: Süle, HERMAN 13/9, Tapley 2, Szeitl, Pavel, Burján. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 8. perc: 24–0. 14. p.: 29–9. 16. p.: 40–9. 24. p.: 55–11. 28. p.: 64–14. 36. p.: 80–28
Gáspár Dávid: – Az első perctől az utolsóig koncentrált a csapat. A lányok védekezésben és támadásban is megvalósították, amit akartunk. Végig jól játszottunk, és ez az eredményben is megmutatkozott. Szombatra még egy szintet kell lépnünk.
Magyar Bianka: – Nagyon mérges vagyok, ugyanis dekoncentráltak voltunk, a Sopron egyszerűen átgázolt rajtunk. A meccset előre feladtuk, ez gyalázatos. Azok a magyar játékosok viszont, akik most több lehetőséget kaptak, kitettek magukért.

NKA UNIVERSITAS PEAC–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 62–60 (13–13, 22–17, 16–11, 11–19)
Miskolc, 150 néző. V: Papp P., Farkas G., Nyilas
PEAC: Dudásová 3/3, MARSHALL 12, Wentzel 10, NELSON 10, KISS V. 12. Csere: Sarok 3/3, Simon Zs. 4, SZÜCS R. 8/6, Brajkovics. Edző: Csirke Ferenc
GYŐR: CANADA 15, Dombai 6, DUBEI 18/6, Oroszová 2, Mompremier 9. Csere: Nagy D. 1, Weninger 2, Razseva 5, Török Á. 2. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 8. p.: 8–11. 13. p.: 22–15. 15. p.: 31–19. 28. p.: 46–34. 32. p.: 53–41. 34. p.: 53–48. 38. p.: 57–53. 40. p.: 59–60
Szentendrei Áron (segédedző): – A támadásunk alapozta meg a jó védőmunkánkat. Fegyelmezetten kosaraztunk, és az első percektől kézben tartottuk a meccset, bár a hajrában kissé meginogtunk. Végül sikerült nyernünk, de az egész mérkőzésen látottak alapján sokkal többet tettünk a továbbjutás érdekében, mint ellenfelünk.
Iványi Dalma: – Rendkívül csalódott vagyok. A találkozó nagyobb részében ellenfelünk jobban játszott, és érvényesítette az akaratát. Mi dekoncentráltak és fegyelmezetlenek voltunk. Annak ellenére, hogy rosszul kosárlabdáztunk, visszajöttünk a meccsbe, ám a sors nem adta meg nekünk a sikert.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ELTE BEAC ÚJBUDA 85–50 (27–11, 20–6, 21–21, 17–12)
Miskolc, 200 néző. V: Kapitány, Fodor, Szilágyi
SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, Miklós 2, Bálint R. 6, GOREE 14, KRNJICS 8. Csere: Morgan 10/6, Gereben 2, Mányoky 3, FRISKOVEC 12/12, Horváth D. 2, MILICS 24/3, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: CZANK 19/3, Koch 12/6, Boros J. 7/3, Boros B. 5, Juhász A. 2. Csere: Katona B. 3/3, Ivanova, Dénes 2, Zsámár. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 16–6. 16. p.: 38–13. 26. p.: 62–32. 35. p.: 79–41
Kipontozódott: Dénes (35. p.)
Djokics Zseljko: – Nagy különbség volt a két csapat között. Jól használtuk ki a helyzeteinket, és sok lepattanót is szereztünk. Annak azonban nem örültem, hogy a harmadik negyedben huszonegy pontot kaptunk.
Balogh Judit: – Súlyos hátrányban voltunk súlyban és magasságban is. Ellenfelünk többek között lepattanózásban is sokkal jobb volt nálunk. Mi vadmacskák vagyunk, harcolunk és küzdünk az utolsó csepp vérünkig. Most is ezt tettük.

A Szekszárd nem adott esélyt a BEAC-nak (Fotó: Dömötör Csaba)

DVTK–LUDOVIKA-FCSM CSATA 73–71 (20–20, 23–23, 19–11, 11–17)
Miskolc, 700
néző. V: Győrffy, Goda, Kovács N.
DVTK: Vorpahl 13/6, Aho N. 5, BERNÁTH 17/6, M. JOVANOVICS 17/9, GREEN 17. Csere: Kányási, Tóth F. 4, Kiss A. Edző: Völgyi Péter
CSATA: HORVÁTH B. 23/15, Böröndy V. 2, LELIK 19, Strausz 2, Dean 13. Csere: Zele 9, Angyal N. 3, Hegedűs J. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 5. p.: 13–4. 8. p.: 18–16. 12. p.: 20–27. 13. p.: 22–31. 16. p.: 35–36. 19. p.: 43–38. 22. p.: 43–47. 25. p.: 51–50. 28. p.: 58–54. 34. p.: 62–61. 36. p.: 64–67. 37. p.: 64–71. 40. p.: 71–71
Kipontozódott: Zele (37. p.), Hegedűs J. (40. p.)
Völgyi Péter: – Nehéz meccset játszottunk, erre számítottam. A Csata kihasználta az erényeit, nekünk pedig a védőmunkánk csak időnként volt jó. A hajrában szurkolóink tartották bennünk a lelket. Szívderítő, hogy éremért harcolhatunk.
Tursics Krisztián: – Emelem a kalapomat a csapatom előtt. A nézők rendkívül jó, végletekig kiélezett párharcot láttak. A végén rutintalanok voltunk, ezért veszítettünk, bár az utolsó másodpercekben dobást hajthattunk végre a győzelemért.