Fegyverneky Zsófia szerint sokan szívesen felvennék a Sopron mezét az elmúlt 30 év eredményei miatt

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.05.05. 21:54
null
Fegyverneky Zsófia (Fotó: Dömötör Csaba)
Hétfőn a Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége volt Fegyverneky Zsófia. A Sopron Basket női kosárlabdacsapatának ügyvezetője többek között az új szerepköréről, az elmúlt idényről, a nemzetközi szereplésről, a DVTK-val szemben megnyert bajnoki döntőről és a soproni kosárlabda vonzerejéről is beszélt.

„A csapaton a szezon elejétől éreztem az erőt és azt, hogy itt mindenki tudja, soproni játékosként nem lehet más a cél, mint a győzelem. Ez bizonyos időszakokban tud teher lenni, de ebben az idényben, talán pont a korábban elmondottak miatt (vagyis hogy a Sopront sokáig sokan nem tartották esélyesnek a bajnokságban – a szerk.) ez nem teher, és szerintem a szezon végére ért össze teljesen a csapat” – mondta a Sopron Basket évadáról Fegyverneky Zsófia, aki arról is beszélt, hogy a döntő harmadik mérkőzése után már többen elkönyvelték a DVTK sikerét, amikor a diósgyőriek elvették az alapszakaszgyőztes pályaelőnyét.

„Abszolút azt éreztem, már mindenki elkönyvelte, hogy a Diósgyőr hazai pályán behúzza a bajnoki címet, és talán sokan így is készültek. Én úgy láttam, az volt a kulcs, hogy a szakmai stáb tagjai a csapat felkészítése során megtalálták a megfelelő utakat a játékosokhoz. Tudták, mit kell ahhoz mondani, hogyan kell készülni, hogy ezt a terhet átfordítsuk, és azt érezzék a játékosok, itt ez egy lehetőség, és ne merüljünk el abban, hogy mit veszíthetünk, ha nem tudunk nyerni ezen a meccsen. Mindenki azzal foglalkozott, hogy ezt a mérkőzést behúzzuk, és visszamenjünk Sopronba egy ötödik összecsapásra” – folytatta a korábbi kiváló kosárlabdázó.

Az utolsó találkozóról így vélekedett Fegyverneky: „Péntek után vasárnap következett a végső összecsapás, ráadásul a csapatoknak egy Sopron–Miskolc utat is meg kellett tenniük. Mire itt vagyunk, a bajnokság ezen szakaszában, a játékosok elfáradnak, ezért a terhen és lelki nehézségeken kívül talán ez volt a fő oka annak, hogy ennyire alacsony volt mindkét oldalon a pontok száma.”

A következő idény soproni csapatáról elmondta, igyekeznek megegyezni a játékosokkal, és majd ezt követően lehet az esetleges új érkezőkről beszélni, de ez még egy kicsit odébb van. Illetve az előttünk álló szezon céljairól úgy vélekedett, ezeket majd csak a keret véglegesítését követően lehet beszélni. Mint a klub ügyvezetője kifejtette, az elmúlt harminc év eredményei miatt vonzó a Sopron neve, és sokan szeretnék felvenni a mezét, tehát nem csak az Euroliga-szereplés csábíthat a csapathoz kiváló játékosokat.

A teljes beszélgetés

 

Legfrissebb hírek

Gyurka János: Nem nagyon hitte senki, hogy odaérhetünk a végén

Kézilabda
2026.03.08. 09:37

Amikor egy faluból országos ügy lett: a Stadler FC tündöklése és bukása

Labdarúgó NB I
2026.03.05. 17:26

Hollósy László: Mesébe illő a történetünk

Röplabda
2026.03.02. 20:29

Illovszky Dominik: „ Ha van benne jobb, van benne több, akkor azt érjük el"

Atlétika
2026.03.02. 18:42

„Azt éreztem, hogy saját magammal kell küzdeni” – Major Veronika az Eb-arany után

Egyéb egyéni
2026.03.01. 19:30

„Egy görög tragédiát látunk” – dr. Kovács Emőke a sportban elkövetett kommunista bűnökről

Egyéb egyéni
2026.02.25. 21:23

A DVTK nagy hajrával győzött Sopronban a női kosár NB I alapszakaszának utolsó napján

Kosárlabda
2026.02.25. 20:03

Pavlova Maria: Múlt héten volt pár szabadnapunk Milánóban, de most folytatni kell a felkészülést

Téli olimpia 2026
2026.02.25. 16:28
Ezek is érdekelhetik