Női kosár Euroliga: a Sopron ismét legyőzte a Galatasarayt

BOBORY BALÁZSBOBORY BALÁZS
2020.12.17. 16:23
A Sopron csütörtökön nem engedte közel magához a Galatasarayt (Fotó: FIBA)
A keddi szoros győzelem után ezúttal könnyebben nyert a Sopron Basket az Euroliga előrehozott 5. fordulójában a Galatasaray ellen, és négy mérkőzés után továbbra is csak győzelem áll a neve mellett.

A Galatasaray belelépett ugyanabba a folyóba csütörtökön, mint kedden a Sopron: borzalmasan dobott távolról. A különbség annyi, hogy az első mérkőzésen a magyar bajnok az alig több mint tíz százalékos hatékonysági mutatóval is nyerni tudott, míg a törököknek esélyük sem volt a győzelemre, kettő triplájuk esett be a negyven perc során – az is az utolsó másfél percben, amikor lényegében már minden eldőlt.

És ez azért megkönnyítette a soproniak dolgát, mert abban megint joggal lehetett reménykedni, hogy a védekezés az egész évadban látotthoz hasonlóan kemény és feszes lesz, és abban is, hogy ezúttal jobban dob majd a papíron nem, de gyakorlatban hazai pályán szereplő csapat. Mindkettő megvalósult, amely azt eredményezte, hogy a Sopron négy meccs után négy győzelemmel áll.

Az első negyed még kőkemény fizikai játékról, és hullámzó teljesítményekről szólt, a magyar csapat kétszer is futott egy jó sorozatot, de a Galatának mindkétszer volt rá válasza.

Az olló a második tíz percben kezdett el kinyílni, Briann January remek tempója után nőtt először tíz fölé a soproni előny, és ekkor érkeztek nagyon fontos triplák a padról beszállók részéről, Megan Walker után a 21 éves Czukor Dalma is szép távolival jelentkezett. Az első félidőben összességében öt hármast dobott be a Sopron, a másik oldalon tízből semmi volt a mérleg, ez dicsérte Gáspár Dávid csapatának a védekezését és magabiztos előnyt jelentett a szünetre.

Amely után még inkább rákapcsolt a Sopron, rögtön a pihenőt követően futott egy 6–0-t és már egy híján hússzal vezetett. Vélhetően a tudat alatti kezdett el dolgozni ezután játékosokban, akik elkövettek olyan hibákat, amelyek nagyon nem tetszettek Gáspár Dávidnak. Az eladott labdák, korán vállalt dobások után megérezte a Galatasaray, hogy jobbíthat a sorsán, de hiába nézett be tíz alá a török együttes, a harmadik negyed hajrájában az egész meccsen remeklő Fegyverneky Zsófia pazar tempóval, majd átadással állt csapata élére, a végén pedig Gaby Williams kettő plusz egyes akciója nyugtatta a hazai kedélyeket.

Bár a negyedik tíz percet elvesztette a magyar bajnok, ezért csöppet sem kell szomorkodnia, mert addigra olyan előnyt dolgozott ki magának, amely bőven kitartott a meccs végéig, és ne feledjük, sikerült hatvan pont alatt tartani a kiváló támadópotenciállal rendelkező török együttest.

A Sopron elképesztő menetelést mutat eddig be az Euroligában, négy győzelemmel, makulátlan mérleggel utazhat majd januárban a bourges-i buborékba, és nagy esélye van, hogy bejusson a sorozat legjobb nyolc csapata közé.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ

GALATASARAY (török)–SOPRON BASKET 58–70
(12–14, 13–24, 16–18, 17–14)
Sopron, zárt kapuk mögött. V:
Rohacky (osztrák), Sljivic (osztrák), Baloun (cseh)
GALATASARAY: Yalcin 2, C. WILLIAMS 15/3, Köksal, Steinberga 7, Russell 9. Csere: Hollingsworth 12, Bilgic 13/3, Hruscáková, Yilmaz. Edző: Efe Güven
SOPRON: January 6, FEGYVERNEKY 15/3, G. WILLIAMS 16/6, Brooks 8, Krajisnik 8. Csere: Johnson 7, Walker 7/3, Czukor 3/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 5. p.: 6–9. 10. p.: 12–14. 12. p.: 12–18. 15. p.: 15–23. 18. p.: 21–36. 22. p.: 27–44. 25. p.: 33–46. 28. p.: 37–48. 30. p.: 41–56. 33. p.: 45–60. 36. p.: 47–62. 38. p.: 52–64
Emre Beser (másodedző): – Gratulálok a Sopronnak, nagyon jó mérkőzés volt. Mi sok dobást hagytunk ki, és ez okozta a vesztünket.
Gáspár Dávid: – Nagyon boldog vagyok, mert ismét óriásit melóztak a lányok! Ezúttal is át tudtunk lendülni a nehéz pillanatokon. Volt egy időszak, amikor úgy tűnt, kicsúszhat a kezünkből a mérkőzés, de még időben visszataláltunk a helyes útra, ezért emelem kalapom a játékosaim előtt. Szintén gratulálok mindenkinek, aki részt vett a szervezésben, mert nagyszerű tornát rendeztek, ahol igazán profi körülmények között lehettünk. Kiemelném a saját stábomat is, akik megkönnyítették a munkánkat azzal, hogy rengeteg segítséget nyújtottak mind nekem, mind a játékosoknak.

A csoport állása: 1. Sopron 8 pont/4 mérkőzés, 2. Landes (francia) 3/2, 3. Bourges (francia) 2/2 (126–139), 4. Galatasaray 2/2 (124–139)

A CSOPORT MÁR KORÁBBAN LEJÁTSZOTT MÉRKŐZÉSEI
Sopron Basket–Galatasaray (török) 69–66 (21–13, 13–23, 23–19, 12–11)
Sopron Basket–Bourges Basket (francia) 70–60(12–12, 22–17, 14–15, 22–16)
Basket Landes (francia)–Bourges Basket (francia) 69–66(13–11, 15–12, 21–18, 11–19, 9–6) – hosszabbítás után
Sopron Basket–Basket Landes (francia) 70–59(22–16, 20–15, 10–18, 18–10)