A kevesebbet hibázó szekszárdiak győztek

Atomerőmű-KSC Szekszárd–BEAC-Siemens 72–65 (17–20, 12–7, 22–21, 21–17)

Szekszárd, 300 néző. V: Forrai, Török

SZEKSZÁRD: DARIDA (16/9), Fuzaro (–), Tóth Zs. (13), Anitics (17/6), Bellovai (11). Cs: Horváth A. (4), HOFMANN (10/3), Csontos (1). Edző: Patkós Zoltán
BEAC: Dömötör (2), Izsák (10/6), Kovács K. (–), BARTHA (23), NAGY V. (15). Cs: Halmos (6/6), Pénzes (5/3), Selmeczi (–), Klucsik (4), Muszbek (–). Edző: Sterbenz Tamás

Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–3. 13. p.: 20–20. 18. p.: 26–27. 24. p.: 31–27. 28. p.: 46–40. 34. p.: 61–54. 38. p.: 68–62

Darida Csilla három triplát dobott
Alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben a csapatok egymás hibáiból éltek. A nagyszünet után a szekszárdiak játéka gyorsabbá vált, a hazaiak pontosabban céloztak mezőnyből, így két és fél hónap elteltével –az atomosok utoljára január közepén a Baja ellen nyertek – újra győztesen hagyhatták el a pályát.

Mestermérleg
Patkós Zoltán:
– Az első félidőben lassan és tompán kosárlabdáztunk, teret engedtünk a BEAC-nak. A szünet után javult ugyan a játékunk, ám továbbra is sok volt a figyelmetlenség, így elsősorban az akarat diadala volt a mai.
Sterbenz Tamás: –Támadásbeli holtpontjainkon még úrrá tudtunk lenni, ám amikor fordulhattunk volna, akkor védekezésben követtünk el döntő hibákat.