Női kézi: Más módon szeretnék kiszállni a kézilabdából – Neagu

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
Vágólapra másolva!
2021.04.22. 11:02
null
Cristina Neagu szünetet tart (Fotó: AFP)
A fizikai és lelki fáradtsággal, illetve sérüléseivel indokolta Cristina Neagu, hogy idén már nem lép pályára a román női kézilabda-válogatottban. A CSM Bucuresti balátlövője az Észak-Macedónia elleni győztes világbajnoki selejtező után azt is elmondta, hogy amennyiben Románia kijutott volna az idei nyári olimpiára, a tokiói játékok után végleg visszavonult volna a nemzeti együttesből.  

 

 

„Szünetet tartok, pihenni szeretnék, ezért nagy valószínűséggel 2021-ben már nem játszom a válogatottban. Remélem, utána új energiákkal, friss motivációval tudok visszatérni” – mondta a Digisport televíziónak Neagu, aki szerint a többi játékosnak meg kell tanulnia nélküle is játszania, mert a csapat nem függhet egyetlen embertől.

Neagu úgy gondolja, hogy bár a párizsi olimpia idején már 36 éves lesz, az még talán belefér a pályafutásába.

„Más módon szeretnék kiszállni a kézilabdából. Sok van még 2024-ig, elsősorban egészséges szeretnék lenni. Ha ez meglesz és tudok játszani a klubomban, minden bizonnyal visszatérek a válogatottba is” – nyilatkozta Neagu.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: tornákkal kezdik 2026-ot a korosztályos fiúválogatottak

Utánpótlássport
2026.01.05. 19:52

Kézilabda: száz találat fölött az ifjú gólvadászok

Utánpótlássport
2025.12.28. 11:53

Női kézilabda NB I: Bukarestben folytatja az FTC orosz irányítója – hivatalos

Kézilabda
2025.12.27. 18:22

Kézilabda: akadémiai uralom az élvonalbeli leánybajnokságokban

Utánpótlássport
2025.12.21. 14:50

Elsöprő többséggel további négy évig a 81 éves Hasszan Musztafa az IHF elnöke

Kézilabda
2025.12.21. 14:05

Női kézi-vb: nem szomorkodik a Fradi klasszisa, a németek szinte aranyként kezelik az ezüstérmet

Kézilabda
2025.12.15. 09:40

A Győr korábbi klasszisa Lundéról: Nem gondoltam, hogy egy ilyen pályafutást még lehet fokozni

Kézilabda
2025.12.15. 08:49

A 2027-es világbajnokság rendezőjeként a magyar küldöttség átvette a női kézilabda-vb zászlaját

Kézilabda
2025.12.14. 21:08
Ezek is érdekelhetik