V. J. 2021.05.21 21:38 Frissítve: 2021.05.22 11:31

Kép: Karikó Katalin ajándék mezt kapott a Mol-Pick Szegedtől

A világhírű amerikai magyar kutatóbiológus és biokémikus, a szintetikus mRNS alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója, Karikó Katalin vendége volt a Mol-Pick Szeged szerda esti, Tatabánya elleni férfi NB I-es bajnoki mérkőzésének. A kutatót a találkozót megelőzően egy, a szegedi csapat játékosai által aláírt, „Köszönjük!” feliratú, névre szóló mezzel ajándékozta meg Szűcs Ernő Péter, a csapat elnöke – számolt be a delmagyar.hu.

Karikó Katalin a Mol-Pick Szeged ajándék-mezével (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

A mérkőzésről bővebben itt olvashat.

A videó a „Megtekintés Facebookon”-linkre kattintva indul el

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGEDGRUNDFOS TATABÁNYA KC 37–19 (17–7)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
SZEGED: MIKLER – B. RADIVOJEVICS 7 (1), Henigman 1, Gaber 1, J. Källman 3, Bodó 3, Bombac 1. Csere: Alilovic, Nagy T. (kapusok), Zsitnyikov 4, IFJ. ROSTA M. 5, KASPÁREK 5, M. Stranovsky 2, J. Canellas 1 (1), Sostaric 4 (1), Tóth J. Edző: Juan Carlos Pastor
TATABÁNYA: Konecny – Hornyák B. 2 (1), Paizs, BODNÁR Á. 4, Nemes 1, ZDOLIK 7, Molnár B. 3 (2). Csere: Mucsi (kapus), Krancz, Balla 2, Kis-Molnár, Matuszka, Bognár, Tóth B. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
 3–1. 11. p.: 5–2. 15. p.: 9–3. 19. p.: 11–4. 23. p.: 11–6. 27. p.: 14–7. 34. p.: 18–10. 40. p.: 23–12. 45. p.: 26–14. 50. p.: 28–16. 56. p.: 33–18
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Juan Carlos Pastor: – Ezen a mérkőzésen több lehetőséget adtunk azoknak a kerettagoknak, akik korábban kevesebb játékpercet kaptak. Készülünk a Veszprém elleni bajnoki döntőre!
Vladan Matics: – Tizenöt nap leforgása alatt ez volt a hatodik mérkőzésünk. Az erőltetett menetben több meghatározó játékosunkat elveszítettük, ezért tartalékosan álltunk ki az ország egyik legjobb csapata ellen. Fiataljaink helytálltak, számukra nagy élmény volt ez a hatvan perc.

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Tokióban olimpiai aranyérmet nyert, és készen áll arra, hogy a Veszprémmel is a csúcsra érjen.

2021.09.18 17:27:23

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A megerősödött Krim sokáig tapadt, mint a pióca, de így sem tudta megakadályozni a biztos ETO-győzelmet.

2021.09.18 15:27:28

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

Az első játékrészben nem működött jól a védekezés, de a szünet után szinte minden sikerült a zöld-fehéreknek.

2021.09.16 17:50:18

Kézilabda R. P.

A szünetben néggyel vezettek a franciák, de a második félidőben 21 gólt dobva győzött Ilics csapata.

2021.09.15 18:07:33

Kézilabda NAGY PÉTER (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

A magyar csapat jól kezdte a Montpellier elleni meccset, de végül örülnie kellett az egy pontnak.