Cs. M. 2021.05.19 19:48 Frissítve: 2021.05.19 22:43

Férfi kézi NB I: magabiztos Szeged-siker a Tatabánya ellen

A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján a Mol-Pick Szeged könnyedén, 37–19-re győzte le a Grundfos Tatabányát, míg a Balatonfüred 27–25-re nyert a Ferencváros ellen.

Fölényes győzelmet aratott otthon a Szeged (Karnok Csaba/Délmagyarország )

A tabella második helyén álló szegediek könnyedén tudtak nyerni szerdán a harmadik helyezett Tatabánya ellen. Az első félidőt követően tízgólos volt a hazaiak előnye, a tatabányaiak mindössze hét gólig jutottak. Végül a vártnál is simábban, 37–19-re nyert a Szeged.

A játéknap másik mérkőzésén szoros csatát vívott egymással a Ferencváros és a Balatonfüred. Egyik csapat sem tudott egymástól igazán ellépni a meccs során – a szünetben 12–12-re álltak a felek, öt perccel a vége előtt pedig 24–24-re. A fürediek bírták jobban a hajrát, s 27–25-re nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGEDGRUNDFOS TATABÁNYA KC 37–19 (17–7)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
SZEGED: MIKLER – B. RADIVOJEVICS 7 (1), Henigman 1, Gaber 1, J. Källman 3, Bodó 3, Bombac 1. Csere: Alilovic, Nagy T. (kapusok), Zsitnyikov 4, IFJ. ROSTA M. 5, KASPÁREK 5, M. Stranovsky 2, J. Canellas 1 (1), Sostaric 4 (1), Tóth J. Edző: Juan Carlos Pastor
TATABÁNYA: Konecny – Hornyák B. 2 (1), Paizs, BODNÁR Á. 4, Nemes 1, ZDOLIK 7, Molnár B. 3 (2). Csere: Mucsi (kapus), Krancz, Balla 2, Kis-Molnár, Matuszka, Bognár, Tóth B. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
 3–1. 11. p.: 5–2. 15. p.: 9–3. 19. p.: 11–4. 23. p.: 11–6. 27. p.: 14–7. 34. p.: 18–10. 40. p.: 23–12. 45. p.: 26–14. 50. p.: 28–16. 56. p.: 33–18
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Juan Carlos Pastor: – Ezen a mérkőzésen több lehetőséget adtunk azoknak a kerettagoknak, akik korábban kevesebb játékpercet kaptak. Készülünk a Veszprém elleni bajnoki döntőre!
Vladan Matics: – Tizenöt nap leforgása alatt ez volt a hatodik mérkőzésünk. Az erőltetett menetben több meghatározó játékosunkat elveszítettük, ezért tartalékosan álltunk ki az ország egyik legjobb csapata ellen. Fiataljaink helytálltak, számukra nagy élmény volt ez a hatvan perc.

BALATONFÜREDI KSEFERENCVÁROSI TC 27–25 (12–12)
Balatonfüred, 300 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: BŐSZ – Rodríguez P. 2, Kemény 2, TOPIC 6, Szűcs B., Glendza, Bóka 1. Csere: Andó (kapus), Pulay 1, Szmetán M. 1, SZÖLLŐSI B. 7 (4), Dénes, MALINOVIC 6, Draskovics 1. Edző: György László
FTC:
 Zernovic – BUJDOSÓ 7 (4), Ónodi-Jánoskuti 1 (1), Andjelics 3, Pordán 1, Nagy Bence 4,
KOVACSICS P. 5. Csere: GYŐRI K. (kapus) 1, Turák, Schuch, Bognár A. 1, Füzi 1, Imre, Prainer 1, Mikita. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6–8. 21. p.: 7–9. 28. p.: 11–11. 33. p.: 15–13. 36. p.: 17–14. 41. p.: 18–19. 46. p.: 20–22. 51. p.: 23–23. 56. p.: 24–24
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
György László: – Óriási siker számunkra, hogy legyőztük a Ferencvárost, és szintén óriási siker, hogy
már matematikailag is bebiztosítottuk a negyedik helyezésünket. Tudtuk, ha támadásban hibázunk, azonnal megbüntet bennünket az ellenfél. A végjáték szerencsére a miénk volt.
Horváth Attila: – Ebben az állapotában meg lehetett volna verni a Balatonfüredet. Kishitűen játszottunk, ezért csalódott vagyok. Ez a mérkőzés olyan volt, mint az egész idényünk. Messze elmaradtunk a hétfői teljesítményünkhöz képest, de kétnaponta nehéz ugyanazon a szinten kézilabdázni.

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Tokióban olimpiai aranyérmet nyert, és készen áll arra, hogy a Veszprémmel is a csúcsra érjen.

2021.09.18 17:27:23

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A megerősödött Krim sokáig tapadt, mint a pióca, de így sem tudta megakadályozni a biztos ETO-győzelmet.

2021.09.18 15:27:28

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

Az első játékrészben nem működött jól a védekezés, de a szünet után szinte minden sikerült a zöld-fehéreknek.

2021.09.16 17:50:18

Kézilabda R. P.

A szünetben néggyel vezettek a franciák, de a második félidőben 21 gólt dobva győzött Ilics csapata.

2021.09.15 18:07:33

Kézilabda NAGY PÉTER (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

A magyar csapat jól kezdte a Montpellier elleni meccset, de végül örülnie kellett az egy pontnak.