Férfi kézi-vb: Svédország és Spanyolország is elődöntős

2021.01.27. 22:20
Chrintz 8 gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság szerda esti negyedöntőjében Svédország nagy különbségű, Spanyolország szorosabb győzelmet aratott. Előbbi Katart, utóbbi Norvégiát múlta felül.

Az esti idősáv csúcsmeccsének előzetesen a spanyol–norvég összecsapás ígérkezett, ám a találkozó nem szolgált rá a várakozásokra, mégpedig azért, mert a spanyolok a kezdő sípszótól magukhoz ragadták a kezdeményezést. Hamar biztos, háromgólos előnybe kerültek, és ugyan innen még visszajöttek az északiak, ám ennél több örömük nem lehetett: 6–6 után szép fokozatosan megléptek a spanyolok, és a 36 gólt hozó első félidő végére már hattal vezettek (21–15).

A fordulás után a norvégok becsülettel próbálkoztak, de csak megközelíteni tudták a spanyolokat, akik arra figyeltek, hogy ne csökkenjen drasztikusan az előnyük. A jóval szolidabb góltermést hozó második 30 perc után 31–26-ra győzöttSpanyolország, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a címvédő Dániával találkozik.

A mezőny legeredményesebb játékosa a nyolc gólt dobó Álex Dujshebaev volt a szünet végi hálójavítás miatt kissé elhúzódó találkozón. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Jorge Maqueda négy góllal, kapusa, Rodrigo Corrales 18 védéssel, a Szeged irányítója, Joan Canellas egy találattal vette ki a részét a sikerből. A Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen nem szerzett gólt.

Katar az első félidő elején még jól tartotta magát Svédország ellen, s többször is előnybe került (1–0-ra, majd 8–7-re is vezetett), ám utána rákapcsoltak a skandinávok, és a szünetre négy góllal elhúztak. A második félidő elején aztán teljesen más sebességi fokozatban játszottak, és 7–1-es rohammal kezdve hamar tízgólosra növelték a különbséget. A vége közte 12 lett, Lucas Pellas és Valter Chrintz egyaránt nyolc gólig jutott (35–23).