Férfi kézi-vb: a németek a spanyoloktól is kikaptak

N. T.N. T.
2021.01.21. 22:12
A spanyolok megverték a németeket a rangadón (Fotó: AFP)
Lengyel siker született a középdöntős csoportunk első meccsén az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon, majd az esti rangadón a spanyolok fordulatos rangadón múlták felül a németeket. A II. csoportban Argentína Japán legyőzésével tovább álmodozhat a negyeddöntőbe jutásról, de a horvátok és a dánok is hozták a kötelezőt. Az alsóházban története első vb-győzelmét aratta a Kongói DK, a játékosok táncra perdültek a lefújás után.

A mieink középdöntős csoportjában is megkezdődtek a küzdelmek: az Új Fővárosban rendezett meccsen az újonc Uruguay 5–5-ig tudta tartani a lépéstLengyelországgal, utána azonban a dél-amerikai együttes majdnem tíz percig nem tudott betalálni, így egyre jobban leszakadt. A lengyelek végül a papírformának megfelelően gólzáporos sikert arattak, bár az is igaz, hogy nem tudták annyira megverni Uruguayt, mint a mieink vagy a németek a csoportkörben.

A spanyolok és a németek számára is fontos volt, hogy megszerezzék a győzelmet a rangadón, mivel mindkét csapat pontvesztéssel jutott tovább a középdöntőbe. Az első percek nagy rohanást, de kevés gólt hoztak, először a spanyolok tudtak elmenni több találattal. Az Eb-címvédő hatékonyabban támadott (különösen a Dujshebaev testvérek és a szélső Ferra Solé voltak elemükben), valamint a kapujában a veszprémi Rodrigo Corrales is nagyobb támaszt nyújtott, mint német kollégái, így a spanyolok a szünet előtt többször is vezettek néggyel, a félidőben 16–13 volt az állás a javukra.

Nagyot fordult a meccs képe: a németek rendezték a soraikat, és a második félidőben nagy akaraterővel nyolc perc alatt 20–19-re fordítottak, majd kihasználva a spanyol visszaesést, három góllal is elhúztak. Johannes Bitter egyre inkább belehergelte magát a meccsbe, de korai volt az öröme, mert ezután rövidzárlat következett be a csapata játékában. A németek nyolc és fél percig nem találtak be, ezalatt a spanyolok 6–0-s rohamot vezényeltek. Öt perccel a vége előtt már öt volt a hátrányuk, innen meg már nem volt visszaút. A spanyolok sikerükkel (32–28) egy lépéssel közelebb kerültek a továbbjutáshoz, míg a németeknek már nem a saját kezükben van a sorsuk.

A spanyoloknál a szegedi Joan Canellas és a veszprémi Jorge Maqueda egyaránt két gólt ért el, míg Corrales 31 százalékkal és 11 védéssel zárt.

A kairói II. csoportban a negyeddöntőről álmodozó Argentína 1–1 után végig vezetve, négy góllal múlta felül Japánt. A hazai rendezésű tokiói olimpiára készülő, a horvátok ellen szerzett egy pontot magával hozó távol-keleti csapat nagyot küzdött, egy pillanatig sem adta fel, de ez nem volt elég ahhoz, hogy megfogja Manolo Cadenas alakulatát.Az argentinok újra számíthattak kulcsjátékosukra, Diego Simonetre, aki öt gólt dobott.

Horvátország a papírformának megfelelően könnyedén legyőzte Bahreint: a nyolc góllal záró Zlatko Horvat vezérletével 28–18-ra nyert. A Telekom Veszprém horvát balszélsője, Manuel Strlek egy gólt szerzett a mérkőzésen.

A horvátokhoz hasonlóan a dánok is hozták a kötelezőt, Katar 6–6 után már nem tudta utolérni európai riválisát. Frankis Marzo a mezőny legeredményesebbjeként hiába dobott 12 gólt, a vb-címvédő dánok már a szünetben is öttel vezettek, majd kilenccel nyertek, megőrizve hibátlan mérlegüket. Mikkel Hansen kilenc próbálkozásból nyolcszor talált be.

Az Elnök-kupában a Kongói DK fordulatos mérkőzésen 32–31-re legyőzte Angolát, ezzel története első vb-győzelmét aratta, amit tánccal ünnepeltek a játékosok.