Férfi kézi-vb: „Ekkora különbségnek nincs helye egy negyeddöntőben” – dán lapszemle

2023.01.26. 09:07
Nem kímélték a dán újságok a magyar válogatottat (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A magyar férfi kézilabda-válogatott nagyon simán, 40–23-ra kikapott Dániától a lengyel, svéd közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében. A dán lapok hatalmas különbségről, erődemonstrációról és nagyon könnyű mérkőzésről írnak.

„Erődemonstrációnak is nevezhető negyeddöntőben Dánia 40–23-ra győzött egy esélytelen magyar csapat ellen” – kezdi beszámolóját a Berlingske. A lap kiemeli, hogy a dánok természetesebben, könnyebben játszottak, mint Egyiptom ellen, és már-már kínos volt, amikor 31–16-ra vezettek.

Hozzáteszik: nem hibáztatják a magyarokat, amiért kedvüket vesztették, mivel a meccsen „akkora volt a különbség, amelynek nincs helye egy vb-negyeddöntőben.”

Jan Jensen, az Ekstra Bladet újságírója így vélekedik a találkozóról: „Szempillantás alatt megnyerték a negyeddöntőt a dánok. Valójában időnként unatkoztam, olyannyira fölényes volt a győzelem. A legcsodálatosabb pedig, hogy nagyon könnyű volt gólt szerezni.”

Jensen emellett kiemelte Mikkel Hansen teljesítményét, külön felhívva a figyelmet arra, hogy a dán irányító 31–18-nál is a földre vetette magát a labdáért. Ráadásul ha ezt nem tette volna, akkor még a szövetségi kapitány, Nikolaj Jacobsen is leszidta volna.

A dán közszolgálati média, a DR úgy fogalmaz, hogy a negyeddöntőben szétzúzták a magyarokat.

„Minden kétséget kizáró, elsöprő győzelmet aratott a válogatott Magyarország ellen” – írják az oldalukon.

A vereséget követően a magyar válogatott az 5-8. helyekért Norvégiával csap össze, amely hosszabbításban szenvedett vereséget Spanyolországtól.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 40–23 (21–12)
Stockholm,11 338 néző.Vezette:Brunner, Salah (svájciak)
DÁNIA:
N. LANDIN – E. Jakobsen 5, M. Hansen 4 (1), PYTLICK 8, Saugstrup 4, GIDSEL 9, Kirkelökke 5.Csere: Möller (kapus), M. Landin 1, Möllgaard, Mensah Larsen, Jörgensen 2, J. Hansen, Holm 2, Hald Jensen.Szövetségi kapitány:Nikolaj Jacobsen
MAGYARORSZÁG:Mikler R. – Lékai 6 (3), Ancsin G. 2, Sipos A., Bánhidi, BODÓ 6, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Rodríguez P. 2, Rosta M. 3 (1), Szita 1, Ilic Z., Ligetvári.Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása.8. perc: 4–2. 15. p.: 10–6. 19. p.: 13–9. 25. p.: 17–12. 42. p.: 31–17. 49. p.: 33–21. 56. p.: 37–22
Kiállítások:6, ill. 8 perc
Hétméteresek:4/1, ill. 8/4