Férfi kézi El: súlyos vereséget szenvedett otthon a Fejér B.Á.L

R. P.R. P.
2023.02.07. 18:27
Éles Benedek legalább sok gólt dobott (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 7. fordulójában Fejér B.Á.L-Veszprém súlyos, 17 gólos vereséget szenvedett a Göppingentől, így továbbra is az utolsó helyen áll.

Az mérkőzés előtt csoportjában utolsó helyen álló veszprémieknek nem sok esélyük volt a második helyen álló német együttes ellen. A gyors tempójú meccsen a magyar csapat sajnos nem sok vizet zavart.

A félidőben már kilenc találattal volt jobb a Göppingen, a végén 17 gólra duzzadt a különbség. A magyar együttesből Éles Benedek hét góljánál az egész mezőnyben senki sem dobott többet, de hozzá hasonlóan jó teljesítményre más nem volt képest.

A túloldalon David Schmidt, Josip Sarac, Till Hermann és Kevin Gulliksen is öt-öt alkalommal talált be, Julian Buchele pedig kilenc védést mutatott be.

A Göppingen már biztosan továbbjutott a kieséses szakaszba.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–FRISCH AUF GÖPPINGEN
23–40 (11–20)
Veszprém,
800 néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
VESZPRÉM:
Podoba – Szmetán P. 3, Pulay 2, Bugyáki, SZRNKA 3, Ludmán 5, ÉLES B. 7 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Molnár B., Tóth P., Gál 2, Szucsik, Machác 1, Hári, Vetési, Preszter. Edző: Konkoly Csaba
GÖPPINGEN:
Sego – GULLIKSEN 5, SCHMIDT 5, Kneule 3, Blagotinsek 2, SARAC 5, SCHILLER 4 (1). Csere: BUCHELE (kapus), Kozina 3, HERMANN 5, Goller 3, Malus 1, Andersen 3, Neudeck 1. Edző: Markus Baur
Az eredmény alakulása.
5. perc: 3–3. 13. p.: 7–10. 24. p.: 10–16. 33. p.: 12–22. 39. p.: 15–26. 43. p.: 18–30. 50. p.: 20–34. 55. p.: 22–38
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Az eredeti elképzeléseinkből semmi sem valósult meg. Azt hittük, hogy a németországi tizenhat gólos vereségnél közelebb férkőzünk ellenfelünkhöz, ehelyett teljes mélypontra kerültünk, az első tíz percet leszámítva görcsösen játszottunk. Nincs más választásunk, minthogy készüljünk a hétvégén folytatódó hazai pontvadászatra.