Férfi kézi El: remekül játszott a Füred, de kikapott a Granollerstől

R. P.R. P.
2023.02.07. 22:18
Gosztovics nyolc gólt szerzett (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 7. fordulójában a Balatonfüred 33–30-re kikapott a spanyol Granollerstől.

A Balatonfüred nagyon jól tartotta magát az első félidőben az esélyesebb spanyol csapattal szemben. Ugyan György László csapata egyszer sem vezetett, de a hazaiak nem tudtak kiépíteni jelentősebb előnyt. A szünetben hárommal vezettek a spanyolok.

A második félidő is hasonlóan folytatódott, de a mérkőzés végéhez közeledve a Granollers lassan növelte a különbséget.

A Balatonfüred nem omlott össze, sőt, a hajrára ismét csökkentette a különbséget, és végül csak három góllal maradt alul. Milan Gosztovics nyolc gólt szerzett a Balaton-partiaknak.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
7. FORDULÓ
C-CSOPORT

Fraikin BM Granollers (spanyol)–Balatonfüredi KSE 33–30 (17–14)
Granollers, 500 néző. V: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok).
GRANOLLERS: Luan Da Rosa – Franco 4, YUSUF 5, GARCÍA 9 (2), SALINAS 4, REGUART 6, Martínez. Csere: GUÁRDIA (kapus), Torriani 2, Gurri 1, Romero 1, Rey, De Sande, Amigo, Castillo, Roca 1. Edző: Antonio Rama
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák 3, Németh B. 1, Szücs Bence 1, Dénes, SZRETENOVICS 5, Ág 2. Csere: Tóth M. (kapus), Kemény 2, Varga M. 2, Szmetán M. 1, Szöllősi B. 4, GOSZTOVICS 8 (5), Malinovic, Vajda 1, Brandt. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc. 3–2. 9. p.: 5–5. 12. p.: 6–6. 17. p.: 11–8. 23. p.: 13–11. 28. p.: 16–14. 36. p.: 21–17. 42. p.: 27–21. 48. p.: 29–23. 54. p.: 32–24. 58. p.: 32–27. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5
Antonio Rama:
– A második félidő jelentős részében nagyszerűen játszottunk, és biztos, nyolcgólos előnyre tettünk szert. A hajrában érthetetlenül lefékeztünk, a Balatonfüred nagyon ránk jött, de győzelmünket már nem tudta megakadályozni. Továbbra is célunk a csoportelsőség.
György László: – Egy sokkal esélyesebb csapat otthonában becsületesen helytálltunk. Ugyan ellenfelünk jószerével végig vezetett, de nagyon küzdöttünk, és tisztes vereséget szenvedtünk.