A Szeged 30 gólt dobott Kielcében, de esélye sem volt a győzelemre

2022.11.03. 20:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában a Lomza Vive Kielce 37–30-ra megverte odahaza a magyar bajnok Pick Szegedet.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT
LOMZA VIVE KIELCE (lengyel)–PICK SZEGED 37–30 (22–14)
Kielce, 4200
néző. V: Hansen, Madsen (dánok)
KIELCE: WOLFF – MORYTO 7 (1), D. Dujshebaev 3, KARALEK 4, Gebala, Olejniczak 2, Wiaderny 2. Csere: Kornecki (kapus), SICKO 7, A. Dujshebaev 4, Naranjo, Karacic 1, Tournat 2, Remili 4, Thrastarson 1. Edző: Talant Dujsebajev
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 1, Tönnesen 2, Bombac 1, Rosta M. 3, Mackovsek 1, Szita 1. Csere: B. Radivojevics 5 (2), Gaber 3, Blonz 3 (2), Bodó, MARTINS 5, Garciandia 5. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 13. p.: 11–3. 18. p.: 16–6. 22. p.: 18–10. 26. p: 18–13. 41. p.: 29–18. 47. p.: 29–22. 54. p.: 31–27.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/4
Talant Dujsebajev:
– Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült győznünk. A Szeged jó csapat, ezt a második félidőben bizonyította is. Elégedett vagyok azzal, amit a játékosaim nyújtottak. A szurkolóknak nagyon köszönöm, hogy biztattak minket, nélkülük nem sikerült volna győznünk.
Juan Carlos Pastor: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk a Kielce otthonában, és ez be is igazolódott. Bár többször is tíz góllal mentek a lengyelek, örültem annak, hogy sikerült csökkentenünk a különbséget. Láttam pozitívumokat és negatívumokat is, természetesen utóbbiból tanulunk, hogy a jövőben ne fordulhassanak elő hasonló problémák.

Kevés esély volt rá, hogy a Pick Szeged legyőzi az elmúlt tizenegy idény lengyel bajnokát, a Kielcét. No, nem a kishitűség mondatja ezt velünk, egyszerűn papíron a lengyel együttes a Barca mögött a második legjobb csapat a világon – mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a legutóbbi Bajnokok Ligája-finálét éppen ők vívták, és a spanyolok nyertek hetesekkel.

A lengyel listavezető még úgy is abszolút esélyesnek számított, hogy néhány kulcsjátékosa sérülés miatt nem léphetett pályára a Szeged ellen. A Tisza-partiak sem voltak komplettek: a csapatkapitány Bánhidi Bencére továbbra sem számíthatott Juan Carlos Pastor, valamint Mikler Roland és Sebastian Frimmel sem állt rendelkezésre.

Érdemes a két vezetőedzőt megemlíteni, hiszen Pastor és Talant Dujsebajev egyaránt hosszú ideje irányítja csapatát, a szegedi 2013, a kielcei 2014 óta.

A csütörtöki meccsen gyorsan megnyugodhatott Dujsebajev, hiszen a lengyelek az első négy percben négy gólt dobtak, míg a csongrádiak csak egyet. Pastor már hét perc után kénytelen volt időt kérni, hiszen Bogdan Radivojevics hetest hibázott, társai pedig több labdát is eladtak. A kapusoknak kulcsszerep jutott a találkozón, bár ezen a téren is a Kielce állt jobban, hiszen a német Andreas Wolff kilenc perc alatt ötször állta útját a lövéseknek, míg Mirko Alilovic nyolc kísérletből mindössze egyet tudott hárítani. A horvát olyannyira nem fogott ki jó napot, hogy 13 perc után tizenkét lengyel próbálkozásból csupán egy nem jutott a hálóba.

A nehézségek ellenére Miguel Martins megvillant, több mint négyperces szegedi gólcsendet tört meg, ennek ellenére a félidő felénél már kilenccel vezetett a Kielce – Szymon Sicko és Arkadiusz Moryto is százszázalékosan állt négy lövés után. A 19. perc után megakadt a lengyel gépezet, a Tisza-partiak a következő hét percet 7–2-re megnyerték, így tízről ötgólosra csökkent a hátrányuk. Az utolsó percekre viszont ismét magára talált a Kielce, így kényelmes, nyolcgólos előnnyel vonult pihenőre.

Annak örülhetett a Szeged, hogy a második játékrész elején nem tudtak meglépni a hazaiak, hat gólon egyenlően osztozott a két együttes. Azonban a gyengébb vendégvédekezés miatt a második félidőben is kialakult a tízgólos különbség, miután a hazai tréner fia, Alex Dujshebaev megszerezte negyedik gólját. Kicsit megkönnyebbülhetett Pastor, amikor a félidő felénél a lengyelek behúzták a kéziféket, ennek köszönhetően a Tisza-partiak közelebb tudtak zárkózni.

Rosta Miklós is beállt, hamar felvette a fonalat, ráadásul Radivojevics is magára talált, így kilenc perccel a vége előtt hattal ment csak a Kielce. Mivel a pályára lépő cserék sem tudtak lendíteni a lengyel csapat játékán, néhány perccel később már csak négygólos volt a vendégek lemaradása. Az utolsó percekre azonban már a szegediek is elfáradtak, így nem forgott veszélyben a Kielce győzelme, amely a Barca mögött a második helyen áll a tabellán.

További eredmények
Barcelona (spanyol)–
Nantes (francia) 34–29 (16–17)
Elverum Handball (norvég)–Celje (szlovén) 31–29 (17–14)
THW Kiel (német)–Aalborg Handbold (dán) 36–36 (17–16)

Forrás:ehfcl.eurohandball.com

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Remili
bevetődik a jobb szélről, Bombac lövése a kapusé. Bombac: 6 lövés ma, 1 góllal. Remili átlövésből eredményes. 37–30!

58. perc Wiaderny a bal szélről betalál, Garciandía meg átlövésből ballal a bal alsóba talál.

57. perc Balcsapott, két perc Bodónak. Karaljov beállóból lő gólt. De Rosta is. 34–29

56. perc Remilinek két perc Rosta lerántásáét. Blonztól szélsőgól, azonnal.

55. perc Sicko betörésből lelohasztja a magyar reményeket. Bombac rossz lövése dettó, majd Tournat gyalogol a hatosig. 33–27, ennyi volt.

53. perc Meg is van Bombac első mai gólja! Jó szegedi védekezés... Garciandía a hatosig fut, ballal a jobb alsóba lő. 31–27, hazai időkérés. Dujshebajev nagyon mérges.

52. perc Magyar időkérés.

52. perc Radivojevics átlövésből eredményes, Alilovic elkapja a bal alsó előtt Sicko ziccerét. 31–25

50. perc Alilovic Wiaderny lövését... de a lengyelé a kipattanó. Rosta befordulása szép!

50. perc Gaber fölöslegesen kiáll két percre, és hetes is.

50. perc Remili most a kapufára lő helyzetből, Garciandía keze meg elsül mérgében. Martins okosan elhúzta előle a védőket.

48. perc Rosta és Radivojevics is eredményes, közötte Remili tört be a hatosig. 30–23.

45. perc Majd a jobb szélről eredményes.

44. perc D. Dujshebaev közeli lövését védi Alilovic, Bombac kiharcol egy hetest, Radivojevics ballal a jobb alsóba lő. 29–20!

42. perc Gebala lök, két perc. A második "személyi hiba" neki. Garciandía gyorsan felavatja a cserekapus Korneckit.

41. perc Martins lövése borzalmasan rossz.

41. perc A. Duyshebaev is egyedül fut a hatosig, Bombac érthetetlen módon adta el a labdát, majd nagyot sóhajtva leállt...

40. perc Két pocsék szegedi támadás után leventegól Olejniczaktól.

37. perc Bombac itt, A. Dujshebaev ott szerez könnyű gólt. Radivojevics ziccerben egy labdaszerzés után, ballal a jobb alsóba lő, 26–18.

36. perc Sanchez a bal oldali kapufa tövére lő egy Gaber által összehozott hetest.

33. perc Martins passzol remekül Gaber elé, beállógól, betörés elzárás után. Thastarson, Martins lekopírozza ezt.

31. perc Tönnesen és A. Dujshebaev szép góljával. 24–25!

31. PERC FOLYTATJUK!

A Kielce az előző 10 Szeged elleni párharcból nyolcat megnyert, köztük az utolsó négyet.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Karacic átlövésből lő gólt, Martinst blokkolják... kitalálják, igaz? Moryto végigszalad a pályán a hatosig, és a jobb alsóba lő. 22–14

29. perc Remili átadása Alilovicé, Garciandía ziccere Wolffé.

28. perc Gebalának két perc, ráadásul érvényes Martins gólja. 20–14

27. perc A hetest kiharcoló Gaber szép gólt szerez, Sicko átlövésből, Moryto a szokott módon eredményes.

25. perc Ám Blonz hetesét védi Wolff...

24. perc Hazai kapufa, Martins-betörés, 18–11. Alilovic meg elkapja Sanchez ziccerét!

22. perc Moryto ballal a jobb alsóba lő.

22. perc Mackovseknek két perc, elkapta Remili lövő kezét.

21. perc Alilovic kezd belejönni, amióta melegít Krivokapic, Bombac passza után Martins bátran betör ismét két védő közé, és jobbal a bal alsóba lő.

21. perc Sostaric üres a bal szélen, beugrik, ballal a rövid alsóba talál. 17–9

20. perc Garciandía üres kapus góllal használja ki Alilovic védését. De Sicko ismét nagy dólt dob.

19. perc Sancheznek két perc Martins lerántásáért. Martins passzát Garciandía átlövésből jobbal a bal felsőbe "üti".

18. perc Pocsék szegedi támadás, Moryto ismét végigszalad a pályán... 16–6.

17. perc Blonz bedob egy hetest, Remili az első dobásából betalál, szép átlövésből válaszol Szita. Remili a háta mögött ad gólpasszt Tournat-nak.

16. perc Újabb magyar időkérés. Alilovic: 7.1 százalékos védési mutató.

A Kielce csak a Barca ellen kapott ki ebben az idényben.

15. perc Bodó-bomba a lécen csattan, Moryto kínai figurából lő gólt egy távoli passz után!

14. perc Karaljov egyedül a hatoson... bent is van!

12. perc Sicko a földön fekve eredményes Sicko pazar csere után. Martinst lökik, Wolff véd, D. Dujshebaev betörésből válaszol, 11–3.12 lövésből 11 gól... Martins gólja szépségtapasz, két védő közé tört be szépen.

12. perc Bodó fejen dobja jobbal a bal szélről a kapust, két perc. Jogos. Wolff izomember, folytatja.

10. perc Moryto a jobb szélről válaszol azonnal, majd Martins eladja, Moryto végigszalad a kapuig.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában a Pick Szeged 30–23-ra megverte odahaza az Elverumot – ez volt a magyar csapat első győzelme ebben a kiírásban.

10. perc Blonz jobbal félmagasan a bal sarokba lő, 7–3!

9. perc Sicko kap csodás elzárást A Dujshebaevtől, könnyű gótt szerez. Tönnesen a kapufára lő, de lökik, büntető.

8. perc Szegedi időkérés! A nagy Dujshebajev szerint a szegedi mester a világ egyik legjobb szakembere.

8. perc D. Dujshebaev irgalmatlan nagy gól lő jobbal nyolról a bal alsóba!

7. perc Mackovsek gyenge átlövését eléri a bal felső előtt Wolff, a földön marad aztán a szegedi légiós. De folytatja aztán.

7. perc Sicko jó formában, betörésből eredményes kissé jobbról.

6. perc A. Dujshebaev ziccerét eléri Alilovic, Bombac passza jó, Mackovsek beugrorhat... bent is van a labda a bal sarokban.

5. perc D. Dujshebaev átlövése beakad a bal alsóba, Sostaric szélről ziccerből lőhet... Wolf kivédi ezt is. 4–1

4. perc A. Dujshebaev lövését bevédi Alilovic, rossz támadás, Olejniczak ziccerezhet, 3–0. Szerencsére Tönnesen válaszol átlövésből.

3. perc Mackovsek kiharcol bátran egy hetest, Radivojevics ballal Wolffba lő.

1. perc Bomac passzát kiejti Tönnesen, estében is a bal alsóba lő Sicko.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga-kék mezben és kék nadrágban, a Szeged sötétkék-világoskék mezben és ilyen nadrágban.

Bánhidi, Frimmel és Mikler továbbra is sérült.

Juan Carlos Pastor egyelőre fellélegezhet, hiszen az Elverum elleni siker után csapata fellépett a B-csoport hatodik, még éppen továbbjutást érő helyére, azonban ahhoz, hogy ott is maradjon, olyan teljesítményre van szükség, amilyet az idei kiírásban még nem láthattunk tőle. A norvégok elleni mérkőzésen fontos szerep hárult Mirko Alilovicra, aki hatalmas bravúrokkal járult hozzá a győzelemhez. A kiemelkedő kapusteljesítményre a Kielce ellen is nagy szükségük lesz a Tisza-partiaknak.

Orlen Wisla Plock (lengyel)–Telekom Veszprém 26–30 (14–15)

A Szegednek sokkal nehezebb dolga lesz a Kielce ellen, hiszen a lengyelek a legutóbbi BL-kiírás fináléját csak hetesekkel veszítették el a Barca ellen, azonban 2016-ban már egyszer – éppen a Veszprém ellen – elhódították a trófeát szintén hétméteresekbe torkolló döntőben. A lengyelek az aktuális idény öt BL-mérkőzéséből mindössze egyszer maradtak alul (a második körben a Barca ellen), viszont két góllal megverték az Aalborgot, hárommal a Kielt, hárommal a Celjét és héttel a Nantes-ot.

RITKÁN FORDUL ELŐ, hogy két magyar kézilabdacsapatunk is ugyanabban a fordulóban, sőt, ugyanabban az országban játssza idegenbeli mérkőzését, márpedig a Pick Szeged és a Telekom Veszprém is Lengyelországba utazott a Bajnokok Ligája hatodik fordulójában. Amíg a legutóbbi bajnoki aranyérmes Tisza-partiak a BL-döntős Kielce ellen próbálják megszerezni második győzelmüket.

A Pick Szeged és a Telekom Veszprém is Lengyelországban lép pályára csütörtökön a Bajnokok Ligájában, a Tisza-partiakra nagyon nehéz mérkőzés vár.

Annak ellenére, hogy nem a tervezettek szerint alakult szegedi karrierje, nem bánta meg Szegedre igazolását. „Sokat fejlődtem és jobb játékossá váltam itt, azt gondolom, hosszú távon ezt kamatoztatni fogom. Szerintem jól teljesítettem, és ha valaki megkérdezné, hogy megbántam-e, hogy ide igazoltam, nemet mondanék” – válaszolt Blonz.

„Nem tudom még, hogy hol fogom folytatni, de abban megegyeztünk, hogy a nyártól nem fogok Szegeden játszani. A beérkező ajánlatokat folyamatosan értékeljük, a legfontosabb számomra az, hogy minél több játéklehetőséget kapjak” – nyilatkozta a norvég játékos.

Norvég sajtóinformációk szerint Alexander Blonz a nyáron távozik a Pick Szegedtől – szúrta ki a Dániasport.

Két évet követően távozni fog a Pick Szegedtől Alexander Blonz, a kézilabdacsapat vb-ezüstérmes, norvég szélsője.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A KIELCE–SZEGED MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!