Nagyon kellett: a Szeged legyőzte odahaza az Elverumot

2022.10.26. 18:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában a Pick Szeged 30–23-ra megverte odahaza az Elverumot – ez volt a magyar csapat első győzelme ebben a kiírásban.
Fotó: Kovács Péter – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA!

Szeged, 4000
néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok).
SZEGED:
ALILOVIC 1 – Sostaric 3, TÖNNESEN 6, BOMBAC 3, ROSTA M. 6, Mackovsek 2, Szita 1.Csere: Garciandia 1, Gaber, Martins 3, B. Radivojevics, Blonz 4 (3).Edző: Juan Carlos Pastor
ELVERUM: Imsgard – Berg 3, Hedberg 1, Fingren 1, BLOMGREN 4, Langaas 2, Thorkelsson 1.Csere: T. Gröndahl 2 (1), Heldal 3 (2), BORZAS 3, Awad 1, Lien 1, Anderson 1.Edző: Börge Lund
Az eredmény alakulása.4. perc: 3–0. 7. p.: 4–3. 12. p.: 7–4. 16. p.: 10–6. 22. p.: 14–7. 27. p.: 15–9. 33. p.: 18–11. 40. p.: 22–12. 46. p.: 24–15. 50. p. 25–18. 55. p.: 27–20. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Juan Carlos Pastor: – Azért nyertünk, mert az elmúlt hetekhez képest támadásban feljavultunk, és a védekezésünk is jól működött a remek napot kifogó Mirko Alilovic irányításával. A győzelem hitet ad csapatunknak, remélem, visszatértünk a helyes útra.
Börge Lund: – Az elmúlt időszak legstabilabb játékát nyújtva azért vesztettünk, mert Alilovic bravúrt bravúrra halmozott, azonkívül néhány játékosom teljesítménye elmaradt a tavaly októberitől, amikor 34–30-ra itt, Szegeden legyőztük ellenfelünket.

Nem igazán volt választása a Pick Szegednek a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzésen, ugyanis csak a győzelem volt elfogadható tőle az Elverum ellen – de nemcsak az edző, Juan Carlos Pastor jövője, hanem saját becsülete miatt is, hogy bizonyítsa a szurkolóknak és magának, képes újra nyerni a legmagasabb szinten is.

Helyzetét némileg nehezítette, hogy három alapembert sem tudott nevezni a meccskeretbe a spanyol mester, a beálló Bánhidi Bence bokája továbbra sem egészséges, a kapus Mikler Roland éppen hogy túl van egy térdműtéten, az osztrák balszélsőnek, Sebastian Frimmelnek pedig nem gyógyult meg a lábfeje. Azonban így sem volt szabad, hogy gondot okozzon a Szegednek a két pont otthon tartása a norvégok ellen – elvárásukat a drukkerek azzal jelezték, hogy az első tíz percet néma csöndben ülték végig a lelátókon, csak utána kezdtek szurkolni.

VÉLEMÉNYEK

Nyomás alatt játszva értünk el szép sikert, amelyből nagy részt vállalt szenzációsan védő hálóőrünk. Bízom benne, hogy sérültjeink mielőbb visszatérnek, s velük tovább erősödünk.

ROSTA Miklós
a Szeged beállója

A januári Európa-bajnokságon a szerb válogatott tagjaként megismertem a Pick Aréna félelmetes hangulatát. Azért nem nyertünk, mert tizenöt ziccert hagytunk kihasználatlanul, azonkívül az ellenfél kapusa remek napot fogott ki.

Uros BORZAS
az Elverum balátlövője

Pastornak újra variálnia kellett, de megtalálta az átmeneti megoldást Frimmel pótlására. A balátlövő Szita Zoltánt küldte ki a bal szélre, a hazai csapat pedig 3–0-val kezdte a kulcsfontosságú találkozót. Az első húsz perc egyértelműen a nagy lendülettel kezdő hazaiaké volt, akik már hét góllal is elhúztak az Elverumtól, azonban a norvégok hét a hat elleni támadásra váltottak az utolsó tíz percre, a Szeged pedig megtorpant.

Hogy a szünetig mégis megmaradt hat gól az előnyből, elsősorban annak volt köszönhető, hogy a gólt is szerző Mirko Alilovic szenzációsan védett a hazai kapuban, nyolc lövés elakadt benne, 44 százalékos hatékonysággal tette a dolgát; mellette Rosta Miklós és Kent Robin Tönnesen is négy gólt szerzett az első harminc percben. Az első félidőben kiderült, hogy jó eséllyel meglesz a Szeged első BL-győzelme az idényben, viszont az is nyilvánvaló volt, hogy több volt ebben a periódusban, nagyobb különbségű előnyt is kiharcolhatott volna a Tisza-parti alakulat.

A második félidőt is akkora vehemenciával kezdte a Szeged, mint az elsőt, és még tíz perc sem telt a szünet után, már tízzel vezetett. A játékrész felénél a játékvezetők alaposan elnéztek egy esetet, Tönnesen kapott két percet, mert szerintük lábbal blokkolt egy átadást, ami nem volt igaz, mert egyértelműen a kezével ért bele, és ez a hiba csak azért nem volt idegesítő, mert már tetemes volt az előny.

Alilovic a folytatásban is remekül védett, Szita viszont nem nagyon találkozott a labdával a bal szélen, csak az 52. percben szerezte az első gólját. Kényszerű pozícióváltását Frimmel kiesésén kívül nyilván az indokolta, hogy Pastornak ne kelljen cserélnie a védekezésben, amiben pedig a válogatott játékos kifejezetten erős.

A hajrára kicsit leeresztett a hazai együttes, játékosai sorra lődözték a labdát Emil Kheri Imsgardba, a vendégek kapusába, szerencsére azonban az Elverum sem tudott feljönni, így az enyhén hullámzó játék ellenére sem volt kérdés egy percig sem a két pont sorsa. A Pick Szeged megszerezte első BL-győzelmét és pontjait az idényben, ráadásul időnként kifejezetten biztató játékkal.

8. Elverum Handball (norvég)55134–186–520

A szegedi közönség megtapsolja az ellenfelet, Imsgard hosszasan ölelgeti Alilovicot.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Időn túli szabaddobás, Garciandia ballal a léc fölé talál.

60. perc Martins eladja, Blomgren ismét betalál, hazai időkérés.

59. perc Alilovic véd még egyet a végére...

59. perc Blomgren a bal szélről lő gólt, Blonz megismétli.

58. perc Anderson ballal megvicceli Alilovicot. Martins azonnal válaszol. 29–21!

57. perc Martins a bal szélről jobbal a kapus lába között lő gólt. És kettő perc Borzasnak.

55. perc Awad harcosan lefordul, Mackovsek ellöki, hetes, Alilovic meg kikapja a bal felső elől Heldal hetesét!

55. perc Martins ziccere Imsgardé.

54. perc Heldal a léc alá lő egy hetest.

53. perc Norvég időkérés.

53. perc Tönnesen doktor úr rendel átlövésből a jobb oldalon.

52. perc Szita a bal szélről eredményes egy rögtönzött bakiparádé végén. Blomgren válaszol a jobb szélről.

49. perc Martins és Blomgren gólváltása. 25–18!

47. perc Az első hetest kihagyó Heldal jobbal a bal alsóba lő.

47. perc Bombac odacsap a ziccerben lévő Liennek, két perc.

46. perc Nagyon szép akció végén lő gólt Langaas.

46. perc Martins is kiharcol egy hetest. Kapuscsere, Blonz... ravasz húzással felavatja, labda a bal felsőben.

45. perc Lien a jobb szélről középre repül, jó a balos húzás is.

Fotó: Török Attila

Két demoralizáló bravúr.

44. perc Rosta visszahúzza a labdát, őt meg a beálló, Alilovic védi Fringen ziccerét... majd Lienét is!

44. perc Kettő perc Sostaricnak, odacsapott Gröndahlnak. Ez jogos. Ráadásul gól is lett az átlövésből. 23–14

43. perc Tönnesen jobb kézzel labdát csen, két perc lábért...

43. perc Időkérés a vendégektől.

41. perc Blonz-ostorcsapás jobbal a bal felsőbe! Sostaric labdát csen, Mackovsek ziccert ront.

41. perc Szita kiharcol egy hetest, Fingren második kiállítása.

41. perc Borzas válaszol, ki más?! Átlövésből.

40. perc Mackovsek passzát Rosta simán a kapu közepébe szórja a hatosról, Tönnesen már oda sem néz: 22–12.

38. perc Borzas kiharcol Tönnesen mellett egy hetest, Alilovic lábbal védi Gröndahl jobblábas dobását.

37. perc Tönnesen dettó!

36. perc Mackovsek átlövésből eredményes, előtte ő és Berg rontott. Borzas irgalmatlan nagy gólt lő tízről, felugrásból.

34. perc Bombac-gólpassz Rostának, a minta szerint, hátul meg Alilovic-bravúr. 19–11

32. perc Borzas-gól Sostaric szélsőgólja és Blonz hetese között.

31. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: Kovács Péter

ehfcl.eurohandball.com

30. PERC EZZEL VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Radivojevics lövését kivédi Imsgard!

30. perc Fingrennek két perc.

30. perc Pocsék magyar támadások... két Alilovic-bravúrral! Imsgard szegedi lesz a jövő idényben. Előttem az utódom?

28. perc Rosta erőszakosan befordul, a bal sarokba lő, Berg tízméteres átlövésgóllal válaszol, 16–10.

27. perc
Garciandia ellépi... Alilovic védi Fingren ziccerét!

Mi a 20. idényünket töltjük az európai topsorozatban, ez lesz a 237. meccsünk, a PICK Arénában a 18. fellépésünk. Az Elverum a nyolcadik szezonját kezdte a BL-ben. Eddig 90 meccset játszottak, 23-szor nyertek, kilencszer döntetlent értek el és 58-szor vereséget szenvedtekírja a pickhandball.hu.

26. perc Hat perc alatt két szegedi gól... időkérés.

26. perc Gaber lök, Gröndahl célt téveszt. 6 lövés, 2 gól.Berg betörése ellenben tökéletes. 15–9.

25. perc Hosszú támadás, de megérte kivárni, pazar csel után lő gólt jobbal a bal felsőbe Garciandia.

23. perc Megvillan Thorkelsson, Blonz ziccert ront korábbi csapata, az Elverum ellen.

22. perc Borzas lövését a kapufára tolja Alilovic, majd üres kapus gólt lő!

21. perc Berg a kapufára lő, Garciandia ziccert ront, Awad közeli lövése meg Alilovicé!

20. perc Hét a hat ellen a vendégek. Gaber és Martins is jól védekezik, ziccerből a kapufára lő Langaas. Sostaricot megtalálja a szélen Bombac, 13–7!

20. perc Időkérés a norvégoktól.

19. perc Garciandia nem mer lőni, jobbra passzol Sostaricnak, így is jó. Meglepődött a spanyol, hogy teljesen üresen állt.

18. perc Bombac ziccerben, ma olyan formában játszik, hogy nem ronthatja el. 11–7

16. perc Sostaric belül védekezik, jobbal a bal alsó sarokba lő Gröndahl.

16. perc Mackovsek egyedül marad belül, 10–6!

14. perc Bombac-gólpassz Tönnesenek. Hedberg a jobb szélről válaszol.

2019. október 11-én találkoztunk először velük, az első meccsen az újszegedi sportcsarnokban 32–25-re nyertünk ellenük. Az eddig lejátszott hat meccsen kiváló a mutatónk velük szemben, hiszen ötször nyertünk (az egyik meccsünk egy megállapított eredmény volt), és csak egyetlen egyszer szenvedtünk vereséget. Az elmúlt szezonban is egy csoportban szerepeltünk velük, az utolsó meccsen idegenben 27–24-re nyertünk – írja a szegediek honlapja.

14. perc Jobbal a bal oldali kapufa tövére lő Heldal!

13. perc Bombac ejti ki jobbra a labdát, Tönnesen a hosszú sarokba lő. Borzas kiharcol egy hetest.

12. perc A magyar helyett a szerb válogatottat választó Borzas lő gólt kissé jobbról átlövésből. 7–5!

12. perc Kettő perc Rostának.

11. perc Blomgren ziccert ront, Tönnesen három csel után eredményes a hatosról. ZSENIÁLIS!

Rákezd a szegedi tábor, véget ért a "bünticsend".

10. perc
Bombac közelről a lécre lő, Mackovsek szabaddobását védte előtte a norvég kapus.

8. perc Berg a földről lő váratlanul a léc alá, középre, Tönnesen újabb zseniális passzát Rosta beállóból jobbal a bal felsőbe szórja. Blomgren irgalmatlan erejű lövése elsuhan a hazai kapu fölött...

6. perc Fingren kap potya gólpasszt, Bombac azonnal válaszol betörésből. 5–3

5. perc Rosta ziccerét védi lábbal Imsgard, majd bevetődve szednél fel a földön lévő labdát, Langaas eredményes beállóból a másik oldalon.

4. perc Bombac és Gröndahl gólváltása, betörésekből. Tönnesen a bal oldalon belép a falba, és a bal alsóba talál. Hiba nélkül a Szeged! 4–1!

2. perc Rossz norvég támadás, Rosta beállóban elejti Bombac passzát, de bevetődve jobb kézzel a jobb alsóba pöcköli a labdát! 2–0!

1. perc Egy szép Rosta-góllal. Ugyanazzal a csapattal védekezik a Szeged, mint amelyikkel támad!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat világoskék-sötétkék mezben és sötétkék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Mikler, Frimmel és Bánhidi sérült a Szegedből.

Persze ez mit sem számít, hiszen mindkét gárda pont nélkül áll a B-csoport hetedik és nyolcadik helyén, a Celjével kiegészülve ez a három csapat kapta a legtöbb gólt az első négy mérkőzésen (Celje, Szeged: 145–145, Elverum 156). Ha eddig azt írtuk a Szeged aktuális mérkőzései előtt, hogy Pastor jövője is tét lehet, ez most hatványozottan igaz. Mivel a hazai csúcsrangadón alulmaradt a címvédő, könnyen lehet, hogy egy újabb, BL-ben elszenvedett vereség után a klubvezetőség már nem vár tovább, és elküldi a vezetőedzőt.

Meglehetősen jó a Pick mérlege a norvégok ellen, a legrangosabb európai kupasorozatban eddig hatszor találkozott egymással a két együttes, ötször nyert a magyar csapat (egyszer megállapított eredmény született), egyszer pedig az Elverum – tavaly októberben Szegeden 34–30-ra. A két csapat BL-múltját tekintve is ég és föld a különbség, hiszen míg a szegediek már a huszadik évadukat kezdték el a sorozatban, az Elverum csupán a nyolcadikat, a norvég együttes az eddigi kilencven mérkőzéséből mindössze huszonhármat nyert meg (25%-os győzelmi mutató).

Amíg a Barca elleni idénynyitó BL-összecsapáson telt ház – több mint nyolcezer néző – fogadta a szegedieket, legutóbb az Aalborg elleni meccset már kevesebb mint ötezren nézték meg. Könnyen lehet, hogy az Elverum ellen még ennyien sem lesznek…

A Szeged és az Elverum közös múltját tekintve kötelező a győzelem a Tisza-partiaknak, ellenkező estben megelégelheti a sikertelen sorozatot a klubvezetőség, és elküldheti Juan Carlos Pastort. A LEGFONTOSABB BL-MECCSÉRE KÉSZÜL a sorozatban eddig nyeretlen Pick Szeged, amely szerda este hazai pályán fogadja az eddig szintén négy vereséggel álló Elverumot. A Tisza-partiak múlt szombaton 31–26-ra kikaptak a Telekom Veszprémtől, így elveszítették veretlenségüket az NB I-ben, azonban ennél sokkal fájóbb lehet a bajnoki címvédőnek, hogy szurkolói többsége 11–3-as veszprémi vezetésnél kivonult az arénából.

Természetesen rosszul jött, hogy Rosta gyorsan piros lapot kapott, hiszen támadásban és védekezésben is fontos emberünket veszítettük el – mondta Pastor a mérkőzéssel kapcsolatban. – A Veszprém el is tudott lépni nyolc góllal. Pozitívum, hogy csapatként küzdöttünk, és sikerült visszajönnünk a meccsbe. Amikor felzárkóztunk, hibáztunk, amit a hazaiak azonnal kihasználtak. Sajnos nem tudtuk kontrollálni a meccset a nagyon jó Veszprém ellen. Kikaptunk, de örülök, hogy egy csapatként harcoltunk. Sok a sérültünk, várjuk, hogy visszatérjenek, nagyon sok munka vár még ránk.”

A hazaiak vezetőedzője úgy fogalmazott, ilyen kérdést nem illik feltenni, a világ egyik legjobb edzője ennél sokkal több tiszteletet érdemel. A mellette helyet foglaló Mikita Vajlupau pedig úgy fogalmazott, bár nem szokott közbeszólni, teljesen egyetért Iliccsel, és több tiszteletet érdemel Pastor az ilyen újságírói kérdéseknél.

„Ez a huszonnyolcadik szezonom profi edzőként. Mindennap százhúsz százalékot beleadva dolgozom, sosem dobtam be a törölközőt. Folytatjuk a munkát, amit imádok. Az edzői élet nem nyaralás, ahogy hazaérünk, onnantól kezdődik a felkészülés a következő mérkőzésre” – reagált higgadtan a Délmagyar beszámolója szerint a már majdnem tíz éve Szegeden dolgozó Juan Carlos Pastor, akit a Veszprémet irányító Momir Ilics is a védelmébe vett.

Mint beszámoltunk róla, a Bajnokok Ligájában még pont nélkül álló Pick Szeged öt góllal kikapott Veszprémben a férfi kézilabda NB I szuperrangadóján. A találkozó utáni hivatalos sajtótájékoztatón a Tisza-partiakat irányító Juan Carlos Pastortól megkérdezték, nem gondolkodik-e a lemondáson.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–ELVERUM MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!