Női kézi NB I: lemondott a Mosonmagyaróvár elnöke

Vágólapra másolva!
2024.11.26. 22:47
Horváth Péter lemondott (Fotó: mkcse.hu)
Horváth Péter lemondott a mosonmagyaróvári kézilabdaklub elnöki posztjáról, az új vezető megválasztásáig Gáspár Botond megbízottként látja el az elnöki feladatokat, egyúttal ügyvezetőnek is kinevezték.

A klub közösségi médiában tett bejegyzéséből kiderült, Szabó Miklós polgármester, egyben a klub elnökségi tagja meghívására a városházán hétfőn tartottak elnökségi ülést, ezen születtek a döntések. Horváth Péter „ugyanakkor továbbra is aktívan támogatja a csapat munkáját”.

„Minden érintett fél kompromisszumkészséget mutatott, és egy olyan megállapodás született, amely figyelembe veszi a klub érdekeit. A vezetés a jövőben kiemelt figyelmet fordít az aktív párbeszédre, ezért rendszeres szülői és szurkolói értekezleteket fog tartani. Az elnökség tagjai mostantól szoros együttműködésben, hetente találkoznak, hogy megvitassák a klub működésével kapcsolatos aktuális kérdéseket, meghozzák a szükséges döntéseket, és biztosítsák a csapatok zavartalan működését és fejlődését” – olvasható a keddi közleményben.

A történtek előzménye, hogy két hete az MKC SE elnöke Horváth Péter lett. Ezt követően azonban három elnökségi tag, Szabó Miklós polgármester, valamint a névadó főtámogató Motherson cég két képviselője, Tibori-Pál Levente és Póda Péter arról adott ki közleményt, hogy nem fogadják el a tisztújító küldöttgyűlésen történteket, törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményeznek, annak lezárultáig pedig az elnökségi tagságukat felfüggesztik.

Ezek után a mosonmagyaróvári csapat úgy tiltakozott, hogy a Debrecen elleni bajnoki mérkőzés első percében a pályán lévő játékosok hátat fordítottak ellenfelüknek, nem voltak hajlandóak játszani, és két gólt is beengedtek. A cserejátékosok és a szakmai stáb tagjai pedig összekapaszkodva a lelátó felé fordultak. Az ügy kapcsán a hazai szövetség fegyelmi eljárást indított, a meccset végül 31–29-re a hajdúságiak nyerték.

 

 

Legfrissebb hírek

Vámos Petra lett a francia bajnokság legjobb irányítója

Kézilabda
18 órája

„Olyan koktél született, ami ritka az élsport világában” – Endrődi Péter a győri kézilabdás sikerekről

Kézilabda
2025.06.13. 09:11

Józsa Krisztián: A fiatalokat mentálisan kellett megerősíteni az élvonalhoz

Kézilabda
2025.06.13. 08:28

Weitner Ádám veheti át a Gyirmót kispadját – sajtóhír

Labdarúgó NB II
2025.06.12. 16:10

Női kézilabda: az olimpiai, világ- és Európa-bajnok beálló hiányzik a Fradi következő keretéből

Kézilabda
2025.06.11. 17:16

Öt poszton négy győri, köztük egy magyar az EHF női álomcsapatában

Kézilabda
2025.06.11. 12:00

Női kézi NB I: ez volt az idény számokban

Kézilabda
2025.06.11. 08:27

Női kézilabda NB I: nem lehet elvárás a bennmaradás a Kozármisleny edzője szerint

Kézilabda
2025.06.10. 18:54
Ezek is érdekelhetik