MTK-győzelem a női kézilabda NB I egyetlen vasárnapi meccsén

K. Zs.K. Zs.
2024.05.19. 17:41
Dakos Noémi négy gólt dobott a fővárosi csapatban (Fotó: MTK Budapest Facebook)
Az MTK hazai pályán 30–28-ra legyőzte a NEKA-t a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–NEKA 30–28 (10–12)
Ríz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 300 néző. V: Fekete, Hajdú
MTK: GYŐRI B. – ANDRÓCZKY 5, Mészáros-Mihálffy 1, FARKAS J. 12 (4), DAKOS 4, Poczetnik L., Fekete B. 2. Csere: Szőke (kapus), Weisheitel 1, Ferenczi F. 2, Papp G.1, Kekezovics 2, Pelczéder. Edző: Vágó Attila
NEKA: CSAPÓ KINCSŐ – Molnár D., Győri V., Lapos 1, FARAGÓ LEA 9 (3), Munteánu-Korodi, WALD 5 (2). Csere: Zaj (kapus), Pató 2, FAZEKAS V. 4, Keceli-Mészáros 3, Kriston, MIKLÓS 3, Berei 1, Alaxai. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 20. p.: 6–8. 25. p.: 9–9. 34. p.: 11–14. 45. p.: 19–23. 52. p.: 24–24. 57. p.: 28–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5
Vágó Attila: – Mindenki meglehetősen fáradt, tompán, fásultan játszottunk. A második félidő közepén összeállt a védekezés, ebből eredményesek tudtunk lenni támadásban. Fontos volt a mérkőzés, mert még a hatodik helyet is elérhetjük.
Bakó Botond: – Az első félidőben jó volt a védekezés, jól küzdöttek, jól is játszottak a lányok, a végjátékban hiányzott az idő, hogy fordítsunk. Szerdáig össze kell szedni a csapatot, és teljesülhet az álmunk, a bentmaradás.
Tudósított: IHÁSZ ISTVÁN