Férfi kézilabda: Rosta szerint a Dinamo meglepheti a német csapatokat az Európa-ligában

D. Á./MTID. Á./MTI
2024.05.22. 12:55
Rosta Miklós (Fotó: Imago Images)
Rosta Miklós szerint csapata, a román bajnok és kupagyőztes Dinamo Bucuresti meglepheti a német klubokat a férfi kézilabda Európa-liga hétvégi, hamburgi négyes döntőjében.

 

„Ha valaki azt mondja a szezon előtt, hogy a Dinamóval bejutunk a négyes döntőbe, a válogatottal pedig ötödikek leszünk az Európa-bajnokságon és kijutunk az olimpiára, azonnal elfogadtam volna” – nyilatkozta az európai szövetség honlapján a beálló, aki a bajnoki cím megvédéséből és a kupagyőzelemből is oroszlánrészt vállalt.

A szombati elődöntőben a Flensburg-Handewitt lesz a bukarestiek ellenfele, a másik ágon a Füchse Berlin és a Rhein-Neckar Löwen játszik egymás ellen. A Dinamónak eddig négy veresége van a mostani idényben: a második számú európai kupasorozatban kétszer a portugál Sporting CP, kétszer pedig a Füchse Berlin győzte le.

„A csapatunk még a Bajnokok Ligájában is eljutna az egyenes kieséses szakaszig. Tele vagyunk tapasztalt játékosokkal, mint például Vladimir Cupara, Luka Cindric és Lazar Kukic, akik tudják, hogyan kell két meccsen is jól teljesíteni két nap alatt” – vélekedett a 25 éves kézilabdázó.

Rosta leszögezte, a szezon legjobb teljesítményével meglephetik a német klubokat. A Flensburg ellen tökéletes hatvan percre lesz szükségük, mert jól tudják, hogy egyik német csapattal szemben sem lazíthatnak egy pillanatra sem.

Az 57-szeres válogatott beálló a Barcelonával háromszoros Bajnokok Ligája-győztes Xavi Pascual vezetőedző hívására igazolt a román fővárosba tavaly nyáron.

„Azért jöttem ide, hogy tanuljak, hogy jobb kézilabdázó legyek, és egy sikeres csapat meghatározó tagja legyek” – vélekedett.

A szerződése három évre szól, de elmondása szerint már kapott néhány hívást a jövőjével kapcsolatban, hiszen „az emberek látták, mire vagyok képes a pálya mindkét oldalán.

Hangsúlyozta, a következő szezont biztosan Bukarestben kezdi, de ami a jövőjét illeti, vannak olyan álmai, amelyeket egyelőre titokban szeretne tartani...

 

Legfrissebb hírek

Magyar válogatott kézilabdázók válthatják egymást a Szegednél – sajtóhír

Kézilabda
2026.03.19. 09:48

Rosta Miklós: Minden esélyünk megvan kijutni a vb-re

Kézilabda
2026.03.17. 20:05

Az olaszok ellen játszanak, de már a szerbekre is készülnek Chema Rodríguezék

Kézilabda
2026.03.17. 18:46

Férfi kézilabda BL: a Szeged a Kielcével, a Veszprém a PSG-vel találkozik a negyeddöntőbe jutásért

Kézilabda
2026.03.12. 22:26

Leimeter Csaba öt góllal járult hozzá csapata győzelméhez Németországban

Kézilabda
2026.03.08. 22:09

Férfi kézilabda El: tizenhárom magyar gól a keddi fordulóban

Kézilabda
2026.03.03. 20:48

Európai kézilabdaligák: Rosta Miklós hat gólt lőtt, nyert a Dinamo Bucuresti

Kézilabda
2026.02.28. 22:05

Rosszul kezdett, de magabiztosan nyert a Veszprém a Bucuresti ellen

Kézilabda
2026.02.25. 20:20
Ezek is érdekelhetik