Férfi kézilabda NB I: György László lett a Komló vezetőedzője

B. D. K.B. D. K.
2024.05.28. 16:30
György László veszi át a csapat irányítását (Fotó: Carbonex-Komló - Komló Sport Kft./Facebook)
A férfi kézilabda NB I-ben szereplő Komló a Facebook-oldalán bejelentette, hogy György László lett a csapat új vezetőedzője.
Kézilabda
2024.05.21. 16:44

A bennmaradás ellenére távozik Marosán György a komlói kézilabdacsapattól

„Büszkeséggel tölt el, hogy tovább nőhet a virágoskert, amelyet ezentúl más locsolgat.”

 

„Óriási megtiszteltetés és öröm, hogy a Komló vezetőedzője lehetek idézte a klub György Lászlót.Ahogy a vezetők felvázolták a célokat, azokkal egyből azonosulni tudtam. Azt is tudom, hogy a komlói tábor, a közönség országosan elismert, hatalmas szívvel buzdítja a csapatot, ez erőt kell, hogy adjon a céljaink eléréséhez.”

„Annyit még el szeretnék mondani, hogy Komló, mint város nem ismeretlen előttem. Édesapám tizenkilenc évesen itt kezdett dolgozni a bánya kötelékében, majd innen is ment nyugdíjba. Gyerekként átélhettem a bányásznapok hangulatát – ezért is külön öröm, hogy itt lehetek” – tette hozzá.

A Komló a következő idényre való felkészülését július 15-én kezdi.

A rutinos szakvezető legutóbb a Balatonfüredet irányította, a négy év során a harmadik, a negyedik, az ötödik és a nyolcadik helyet szerezte meg csapatával. Emellett a Magyar Kupában bronzéremmel is büszkélkedhet. Edzőként korábban megfordult a Dunaújváros NB I-es női csapatánál. Játékosként a Dunaferrel ért el sikereket, ahol játékostársa volt a komlói Tolsztih Szergej és Szergej Kuzmicsov. Edzője lehetett többek között olyan legendáknak, mint Mikler Roland, Zubai Szabolcs és Császár Gábor – írja a klub.

Kézilabda
2024.05.28. 14:21

Férfi kézi: Csurgóról igazolt balátlövőt a Komló

Borsos Tamás 12-szer lépett pályára a magyar válogatottban.

 

 

Legfrissebb hírek

Szerződése lejárta előtt távozhat a Szeged kapusa – sajtóhír

Kézilabda
2026.05.14. 14:18

Jim Gottfridsson: Nem bánok semmit, mivel semmi rosszat nem tettem

Kézilabda
2026.05.13. 17:03

Kézilabda: Egyiptom felé vették az irányt a juniorok és az ifik

Utánpótlássport
2026.05.12. 14:36

Férfi kézilabda NB I: jótékonysággal büntetik a gyenge szereplést a Csurgónál

Kézilabda
2026.05.11. 15:43

A Veszprém és a Szeged is 44 gólt szerzett, a Budakalász kiesett a férfi kézi NB I-ből

Kézilabda
2026.05.10. 20:14

Kézi: a csapategység a kulcs a PLER címvédő U20-as együttesénél

Utánpótlássport
2026.05.08. 11:56

Folytatódott az FTC Tatabánya elleni jó sorozata, a zöld-fehérek idegenben verték meg a bronzérmest

Kézilabda
2026.05.06. 20:11

„Más csapatok is komolyan érdeklődtek” – Bodó a Tatabányába való visszatérésről

Kézilabda
2026.05.05. 13:10
Ezek is érdekelhetik