Pontatlan volt a hajrában, így pont nélkül maradt a Szeged

2024.02.28. 18:42
Fotó: Árvai Károly
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójában a Szeged 28–27-re kikapott odahaza a Kieltől.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
13. FORDULÓ, A-CSOPORT
OTP Bank-Pick Szeged–THW Kiel (német) 27–28 (14–16)
Szeged, 6569 néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
SZEGED: Mikler R. – Bombac 3, Garciandia 4, Kalaras, Bánhidi 2, Bodó, Frimmel 3. Csere: SOSTARIC 8 (2), Martins 3, Szita, M. Gaber, Mackovsek, JELINIC 4. Edző: Kárpáti Krisztián
KIEL: BELLAHCENE – Ekberg 4 (2), Reinkind, Á SKIPAGÖTU 5, Pekeler 1, E. JOHANSSON 8, Dahmke 4. Csere: Mrkva (kapus), Wiencek 2, Duvnjak, Weinhold 1, Överby 1, M. Landin 1, Bilyk 1. Edző: Filip Jícha
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 5. p.: 2–3. 7. p.: 4–3. 11. p.: 6–4. 15. p.: 6–9. 19. p.: 8–12. 22. p.. 11–12. 27. p.: 12–14. 35. p.: 16–16. 40. p.: 18–19. 45. p.: 20–22. 48. p.: 22–22. 53. p.: 25–25. 56. p.: 26–25. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Kárpáti Krisztián: – Tudtuk, hogy a Kiel hatalmas tempót diktálva játszik, de felvettük a kesztyűt, és végig versenyben voltunk a világ egyik legjobb csapatával. Teljesítményükért dicséret illeti játékosainkat.
Filip Jícha: – Intenzív időszakon vagyunk túl, sok utazással és mérkőzéssel. Csapatom minden dicséretet megérdemel, hogy két korábbi szegedi vereség után győzni tudott ebben a csodás arénában.

A VESZPRÉM ELLEN VOLTAK korábban annyian a Pick Arénában az aktuális szezonban, mint amennyien a Kiel elleni mérkőzésre kijöttek. Ez nem véletlen, hiszen hatalmas volt a tét: pontszerzéssel a Kolstad csütörtöki meccsének eredményétől függetlenül is meglett volna a magyar csapat továbbjutása a hihetetlenül kiegyensúlyozott csoportból. Kárpáti Krisztián, a hazaiak vezetőedzője nem számolhatott a jobbátlövő Luka Stepanciccsal, akinek a helyére Carlos Molinát nevezte. A vendégek a legjobb összeállításukban érkeztek Szegedre.

A jó hazai kezdés ugyanúgy megvolt, mint a Kolstad elleni legutóbbi hazai fellépésen. Sebastian Frimmel góljai nyitották a magas színvonalú csatát, amihez a nyolcezer fős nézősereg is hamar felnőtt. A szurkolók már az első percektől fogva olyan hangerővel buzdították övéiket, amit még a nyugati országrészben is megirigyelhetnek. Amikor a hatalmas iramot diktáló, gyors ellentámadásokat vezető Kiel a 15. percben 9–6-ra meglépett, a Szeged időt kért. Bánhidi Bence beállójátékát kétszer egymás után nem képesek a játékvezetők ugyanúgy megítélni, egyszer elengedik a „kézimunkáját” és gólt szerez belőle, máskor pedig látványosan szabálytalankodnak ellene, de nem fújják be a jogos hétméterest.

A Kiel kettes védői rendre a szaggatott vonalig jöttek fel megakasztani a szegedi támadásokat, el is mentek négy góllal. Mario Sostaric találataival és Mikler Roland védéseivel sikerült a szünet előtt mínusz kettőre visszazárkózni.

A második félidőben is jól tartotta magát a Szeged, a vezérszerepet Dean Bombac és Miguel Martins vállalta. 19–18-as kieli vezetésnél Hendrik Pekeler kiállítása jó esélyt kínált a fordításra, de 20–20-nál Frimmel fejbe dobta Samir Bellachene-t. A videobíró képsorait a kézi BL-ben ugyanúgy nem mutatják meg a helyszínen lévő, fizető(!) nézőknek, ahogyan a futballmeccseken sem, pedig ezt a szabályt 2024-ben, az információs társadalom korában már semmi sem indokolja. Három perc „üresjárat” után a bírók arra jutottak, hogy nem állítják ki Frimmelt, de a kihagyott ziccer miatt a mieink tovább rohanhattak a csoportelső után. Az 52. percben végül csak átbillent a meccs, 25–24-re átvette a vezetést a Szeged.

Azonban volt még egy fordulat a találkozóban, amivel a Kiel először nyert a Pick Arénában. 27–28