Női kézilabda Európa-liga: vereséggel búcsúzott a Vác

2024.02.18. 15:56
Csíkos Luca akcióban (Fotó: Földi Imre , archív)
A Praktiker-Vác saját közönsége előtt 30–24-re kikapott a norvég Storhamartól a női kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában.

Egy hónapja Norvégiában az egymás elleni találkozón 35–17-re kikapott Herbert Gábor együttese, amely múlt vasárnapi kaproncai vereségével már nem juthatott tovább. A selejtezőből főtáblára jutott váci alakulatnak így a szép nemzetközi kupabúcsú lehetett a célja a biztos csoportelső ellen.

Nem kezdtek jól a hazaiak, a vezetés korai megszerzése után hét percig nem találtak kapuba, a Storhamar ezt is kihasználva negyedóra elteltével háromgólos előnybe került (7–10). Nem igazán találta az ellenszert a vendégek támadásaira a váci védelem, miközben a túloldalon Olivia Lykke Nygaard 50 százalék környéki hatékonysággal védett az első félidőben, amely során többször is volt öt találat a különbség. A játékrész hajrájában aztán javult a Vác védelme, így két gólra felzárkózott a szünetre.

A fordulást követően tíz perc telt el, amikor előbb egyenlített, majd vissza is vette a vezetést a Vác (19–18), amelynek kapujában a csereként beállt Győri Alexa remekelt. Ezt követően pontatlanságok nyomán viszont ismét a Storhamar került lépéselőnybe (23–26), a kapuslehozatallal próbálkozó, az utolsó tíz percben csupán kétszer eredményes Vácnak pedig innen már nem volt visszaút, végül hat találattal kerekedett felül a Storhamar.

A mérkőzés leggólerősebb játékosa a vendégektől Anniken Obaidli lett nyolc találattal. A csoportkör legeredményesebbje, Kuczora Csenge hatszor vette be a Storhamar kapuját.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
A-CSOPORT
PRAKTIKER-VÁC–STORHAMAR HE (norvég) 24–30 (13–15)
Vác, 500 néző. V: Jovic, Arnautovic (bosnyákok)
VÁC: Csizmadia – Bánfai K. 1, Kovács Anikó 1, Bordás 4, KUCZORA 6 (3), Csíkos 4, Csire. Csere: Győri A., Bukovszky (kapusok), MARINCSÁK 4, BALLAI B. 4, Kovalcsik J., Kurucz A. Edző: Herbert Gábor
STORHAMAR: NYGAARD – Abdula 1, Ellertsen 3, Högseth 2, Nestaker 2, Svele 3, VENN 3. Csere: Raasok (kapus), OBAIDLI 8 (2), LÖFQVIST 6, Amundsen 1, Rivas-Toft, Jacobsen 1. Edző: Finn Kenneth Gabrielsen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 12. p.: 5–6. 17. p.: 7–11. 22. p.: 8–13. 29. p.: 12–14. 37. p.: 17–17. 40. p.: 19–18. 46. p.: 22–22. 51. p.: 23–24. 58. p.: 23–29
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Herbert Gábor: – Voltak nagyon jó pillanataink, a második félidő közepén mutatott játék kifejezetten tetszett, ekkor a győzelem lehetősége is felcsillant. A mérkőzés véghajrájában elkövetett ki nem kényszerített hibák miatt győzött a jobbik csapat.

A csoport végeredménye: 1. Storhamar 10 pont, 2. Podravka Koprivnica (horvát) 7, 3. Nyköbing Falster HB (dán) 4, 4. Praktiker-Vác 3