Férfi NB I: a Szeged és a Veszprém is sima győzelmet aratott

R. P.R. P.
2024.02.17. 19:47
Bánhidi Bence hat góllal segítette győzelemhez a Szegedet (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójában a OTP Bank-Pick Szeged és a Telekom Veszprém is magabiztos győzelmet aratott, a Dabas viszont szoros csatában kerekedett felül a Csurgón.

A Telekom Veszprémnek nem okozott gondot idegenben a PLER legyőzése. A kapusok és Ligetvári Patrik kivételével minden veszprémi szerzett legalább egy gólt. Koszorotov, Nilsson, Sandell és Descat is négyet dobott. A csapat a helyzeteinek pontosan a 75 százalékát váltotta gólra.

Az OTP Bank-Pick Szeged is meggyőző fölénnyel nyert a hazai pályán játszó Komló ellen. Már az első negyedóra után kialakult az a négy-öt gólos különbség, ami a végéig megmaradt – Kárpáti Krisztián csapata hattal győzött. Jelinic hét, Sostaric és Bánhidi hat-hat góllal volt a legjobb a vendégeknél.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
16. forduló
PLER–Veszprém 23–36 (11–20)
Budapest, 1003 néző. V: Asztalos, Szalay.
PLER: Takács Á. – Zalai 2, Bak 2, Groff 3, Javor 1, Simotics 2, Andjelics 1 (1). Csere: BORSOS M. (kapus), Fodor M. 1, Zobec 3, Szunajko F. 2, Farkas, VÁRSZEGI 3, Tóth Á. 3 (3), Fekete Á., Chaouachi. Edző: Horváth Attila
VESZPRÉM: CORRALES – VAJLUPAU 4, J. Omar 3 (2), Casado 2, Pesmalbek 2, el-Dera 3, DESCAT 4. Csere: Jensen (kapus), Ligetvári, A. NILSSON 4, Sandell 4, KOSZOROTOV 4, Mahé 2, Elísson 3, Végh B. 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–6. 15. p.: 5–12. 27. p.: 9–18. 34. p.: 12–24. 48. p.: 16–31. 56. p.: 21–32. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Horváth Attila: – Köszönöm a Veszprémnek, hogy beleállt a mérkőzésbe. Sajnos a csapatomról ezt nem mondhatom el, sok hibával játszottunk támadásban és védekezésben is. Ezért a telt csarnok előtt rossz szájízzel fejeztük be a meccset.
Momir Ilics: – Fontos győzelmet arattunk, pénteken utaztunk haza Portóból, és senki sem volt kipihent.

Komló–Szeged 29–35 (11–15)
Komló, 1100 néző. V: Haskó, Natkai.
KOMLÓ: Merkovszki – Urbán 1, BOGDANIC 5 (2), Vekic, Rotim 2, Jerkovic 3, MENYHÁRT 5. Csere: GRANIC (kapus), MELNYICSUK 7, Veszelinovics, Szöllősi O., Váczi 3, Ács P. 2, Kovács D. 1, Varga Sz., Bazsa. Edző: Marosán György
SZEGED: NAGY M. – Szilágyi Benjámin 4 (1), STEPANCIC 4, Martins 4, BÁNHIDI 6, Bodó, JELINIC 7. Csere: Mikler R. (kapus), Kalaras, Garciandía 2, Mackovsek 1, Szita 1, Molina, SOSTARIC 6 (3), Bombac. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–6. 16. p.: 5–11. 33. p.: 14–16. 42. p.: 18–24. 52. p.: 25–28. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Marosán György: – Méltók voltunk a Szegedhez, a végjátékig éles mérkőzést játszottunk, ezért büszke vagyok a csapatomra.
Kárpáti Krisztián: – Nagyszerűen küzdő hazai csapattal találkoztunk, egy nehéz meccsről érkezve. Nagyon észnél kellett lennünk, ilyen közönség előtt élmény kézilabdázni.

Veszprémi KKFT–Budakalász 25–30 (10–17)
Veszprém, 200 néző. V: Bócz, Wiedemann.
VESZPRÉM: Gödör – Preszter 1, Szuharev, Bugyáki, Szrnka, Kristóf M. 1, Hári 1. Csere: Balogh T. (kapus), Draskovics 2, Grünfelder 3, Pulay 2, DJUKICS 3, NURELDEN 9 (3), Tarabochia 2, Vetési 1. Edző: Danyi Gábor
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 4, SINKOVITS 4, Kiss B. 4, MIHALIN 4, JURIC-GRGIC 10 (4), Kovács D. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Dávid M., Tyiskov, Halász 1, Varga M. 1, Raniszavljevics, Berényi, Szakács. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 15. p.: 2–10. 20. p.: 5–12. 25. p.: 8–16. 35. p.: 13–18. 41. p.: 13–23. 50. p.: 20–28. 54. p.: 24–28. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Danyi Gábor: – Nem tudtunk felnőni a feladathoz, az első húsz percben mutatott játékunk nem volt méltó az élvonalhoz, az ötgólos különbség ránk nézve hízelgő.
Csoknyai István: – Tudtuk, céljainkat leginkább kemény védekezéssel érhetjük el, amihez az első játékrészben remek kapusteljesítmény is párosult.

Balatonfüred–NEKA 28–24 (14–14)
Balatonfüred, 350 néző. V: Altmán, Horváth M.
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 7 (4), Németh B., SZŰCS BENCE 4, Szretenovics, VARGA M. 5, KEMÉNY 1. Csere: BŐSZ 1 (kapus), Kovács B., Szmetán M. 6, Szöllősi B. 1, Sikosek, Dénes J., Kljun 3, Malinovic, Brandt. Edző: György László
NEKA: Mikler K. – Krakovszki Zs. 2, DELY 6, SZTRAKA 4 (1), Gál 1, Kovács T. 2, Molnár R. 2. Csere: Deményi (kapus), Ludmán 2, Tárnoki, Szűcs Balázs, Csányi, Nagy Á. 1, Karai 1, TÓTH L. 3 (3). Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 7–5. 13. p.: 7–9. 18. p.: 10–10. 23. p.: 13–13. 28. p.: 14–14. 35. p.: 17–14. 40. p.: 19–17. 45. p.: 21–19. 51. p.: 24–21. 57. p.: 26–22. Kiállítások: 8, ill. 6. Hétméteresek 4/4, ill. 6/4
György László: – Végig óriási küzdelem zajlott a pályán, a második félidőben védekezésünk és kapusteljesítményünk nagyszerű volt, ennek köszönhetjük biztos és megérdemelt győzelmünket.
Sótonyi László: – Sajnos hullámzó volt a játékunk, végül az döntött, hogy a fürediek érvényesítették nagy rutinjukat és erőfölényüket.

Csurgó–Dabas 28–30 (14–13)
Csurgó, 550 néző. V: Bóna, Földesi.
CSURGÓ: Holló – Tufegdzsics 5 (1), Tóth P. 1, Zagar 3, Borsos, HERCEG 5, Bazsó 3. Csere: Füstös Á. (kapus), Krszmancsics, PAPP T. 3, Mazurek, Szeitl E. 1, Füstös B.,Vasvári, Markez, GÁBOR M. 7 (1), Edző: Baranyai Norbert
DABAS: PALLAG – Ács T. 3, Fekete B. 3, Bálint B, Szöllösi Sz. 4, Koller, Laurinyecz 1. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki 1, Bognár N. 2, ZDOLIK 10 (5), Katona, Dobrkovics 1, TÖRÖK 5, Szeverényi, Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 5–3. 18. p.: 7–6. 24. p.: 10–6. 35. p.: 18–18. 42. p.: 19–22. 47. p.: 21–24. 53. p.: 25–25. 56. p.: 26–28. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 5/5
Baranyai Norbert: – Csalódott vagyok. Bíztam benne, hogy megtörjük azt a régi tendenciát, hogy nekünk Dabason, míg nekik Csurgón megy jobban a játék, de nem sikerült. Tudtuk, hogy remek csapat érkezik hozzánk, ám most csak egyénileg voltunk időnként jók, a csapatjáték akadozott. Sok volt a technikai hiba, nem voltunk elég élesek, ellenfelünk sokkal motiváltabb volt.
Tomori Győző: – Szenzációs játékkal rukkolt elő a csapatom. A múlt heti fájó vereség után bíztam benne, hogy így lesz, és ezt az arcunkat fogjuk megmutatni a mérkőzésen. A támadójátékunk és a védekezésünk is megfelelő volt. Döntetlennél a hét hat elleni játék döntött a javunkra, s így nagyon értékes két pontot viszünk haza.

Tatabánya–Eger 45–26 (25–9)
Tatabánya, 2278 néző. V.: Paska, Vastag.
TATABÁNYA: Székely – RODRÍGUEZ P. 8, MARAS, Juhász Á. 1, Topic 3, Dissinger 1, Krakovszi B. 2. Csere: Bacsi (kapus), MARAS 7, Eklemovic 1, PERGEL 6, Enomoto 3, VAJDA H. 6, Győri M. 4 (3), Vilovszki 1, Jadegari 1, Peric 1 (1). Edző: Dragan Djukics
EGER: Ágoston Á. – Maracskó 2, Nastaj, TÓTH K. 6, Zennadi 3, F. Silva 4 (3), Bajus 1. Csere: Marczika (kapus), Tóvizi 3, Kavin 4, Döme, Boros 2, Juhász P., Lezák 1. Edző: Tóth Edmond
Dragan Djukics: – Minden pont ugyanannyit számít a végén. Hosszabb a kispadunk, de a második félidőben visszajöttek, és igazi gólfesztivál lett belőle, amit a nézők nagyon szeretnek, de mi, edzők nem annyira…
Tóth Edmond: – Kaptunk egy pofont, illetve rögtön kettőt is. Nem tudtuk felvenni a versenyt a Tatabányával, hiába próbáltunk már az elején beleállni. Szaladtunk az eredmény után, és hamar szétestünk, ilyen rosszul még nem láttam játszani a csapatomat.