A DVSC Schaeffler fontos győzelmet aratott Németországban

2024.02.04. 13:55
Vámos Petráék értékes győzelmet arattak a Bietigheim otthonában (Fotó: Kovács Péter, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a DVSC Németországban lépett pályára, a Bietigheim otthonában, és 31–27-re megverte a német bajnokot.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
SG BBM BIETIGHEIM (német)–DVSC SCHAEFFLER 27–31 (15–13)
Ludwigsburg, 2800 néző. V: Ilijeva, Karbeszka (északmacedónok)
BIETIGHEIM: MORESCHI – Behrend 1, Kudlacz-Gloc 1, Gassama 2, Dulfer 2, X. Smits 3, MALA 4. Csere: Lönborg (kapus), Johansen, DÖLL 9, I. Smits 2, Faluvégi 2, Andersson, Dulfer 1. Edző: Jakob Vestergaard
DEBRECEN: Gabriel – Töpfner 3 (2), HÁMORI 6, VÁMOS P. 4, FÜZI-TÓVIZI 3, KÁCSOR 7 (3), Petrus 1. Csere: BARTULOVIC (kapus), PLANÉTA, Haggerty, Hornyák D., Jovovics 2, GROSCH 2, VÁMOS M. 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 5–5. 21. p.: 9–9. 39. p.: 16–16. 45. p.: 18–21. 51. p.: 24–25. 58. p.: 26–30. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 10/9, ill. 7/6
Jakob Vestergaard: – Nem vagyok sem büszke, sem boldog. A második félidőben kinyírtuk magunkat. Nem találtuk a saját játékunkat, talán a küzdőszellem is hiányzott. Egy az egyben simán megvertek bennünket. Vámos és Kácsor különösen nehéz feladat elé állította a védelmünket. Tizennyolc gólt kaptunk a második játékrészben, ami nagyon sok. Ráadásul a védekezés mellett támadásban sem tudtuk azt nyújtani, amit tudunk. Gratulálok a Debrecennek.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel és természetesen az eredménnyel is. Azt mondtam a lányoknak a meccs előtt, hogy a továbbjutással már teljesítettük a célunkat, ami óriási dolog a klub történetében, így a hátralévő három fordulóban próbálják meg élvezni a játékot és hogy itt vagyunk a Bajnokok Ligájában. Jó néhány kiváló teljesítmény volt ma, de csapat szinten is extrát nyújtottunk. Nagyon büszke vagyok a lányokra.

A két már biztosan továbbjutó együttes, a Bietigheim és a Debrecen ludwigsburgi összecsapásán visszavágott a hazai tízgólos vereségért (26–36) Szilágyi Zoltán csapata, amely a második félidőben 18 (!) gólt lőve fordított, és nyert 31–27-re.

Pedig a találkozó elején még nem a cívisvárosiaknak állt a zászló: magas hőfokon kezdődött a meccs, de ebből a pontosabban célzó hazaiak jöttek ki jobban. Ez főleg a bal oldali támadójátékuknak volt köszönhető, ám az első félidőben pályára lépő német mezőnyjátékosok közül csupán egy nem szerzett gólt, ami nem sok jót sejtetett. Technikai hibából mindkét oldalon jócskán akadt, így habár vezetett, nagyon ellépni nem tudott a német bajnok. Sőt, a Loki kétszer is egyenlített, és az első játékrész végén is csak kétgólos hátrányban volt.

A szünet után aztán a piros-fehérek megrázták magukat: és a 43. percben először a vezetést is magukhoz ragadták, addig mindössze két gólt engedélyeztek a házigazdának. Mi több, Vámos Míra vezérletével egy 5–1-es sorozattal el is léptek az alföldiek. Bár nem adta olcsón a bőrét a Bietigheim, ami a hajrá elején még okozott némi izgalmat, az utolsó öt percre olyan hátrányba került, ahonnan már nem volt visszaút, így kikapott a magyar bajnoki és kupabronzérmes Debrecentől.

JUTALOMJÁTÉK?

A továbbjutást már kiharcoló DVSC vasárnap délután Faluvégi Dorottyáék ellen lép pályára. HA NEM IS  vár a Debrecen női kézilabdázóira, de nyugodtan, teher nélkül vághatnak neki a hátralévő három fordulónak a Bajnokok Ligája A-csoportjában.

10:07
éllovas

Szilágyi Zoltán együttese már korábban kiharcolta a továbbjutást, így egy párharc még biztosan vár rá a nyolc közé jutásért tavasszal. A nehéznek ígérkező erőpróbára a következő csoportmeccseken hangolódhatnak Vámos Petra és társai, először vasárnap délután a jobbszélső Faluvégi Dorottyát, az átlövő Háfra Noémit és a kapus Szikora Melindát foglalkoztató Bietigheim ellen Ludwigsburgban. A német Bundesligában címvédő és jelenleg is éllovas rivális a szeptember végi harmadik körben meggyőző játékkal és fölénnyel nyert Debrecenben 36–26-ra, így a hét közben a Magyar Kupában dunaújvárosi sikerével újra négyes döntőbe jutó hajdúságiaknak lenne miért törleszteniük.

10:07
Petrus Mirtill

„Kemény menetben vagyunk, jelentős terhelést kaptunk az elmúlt hetekben, keveset tudtunk hangolni, de felkészültünk az újabb BL-meccsre. A pihenőnapokat is igyekszünk jól kihasználni, így remélem, a frissességgel nem lesz baj vasárnap – mondta a nemrég a Győrrel és az FTC-vel is bajnoki rangadót vívó, NB I-es és MK-bronzérmes Loki balszélsője, Petrus Mirtill. – A Bietigheim jó csapat, ezt bizonyította az ősszel Debrecenben is. A német bajnok kézilabdázói erősek az egy az egy és a kettő a kettő elleni játékban, sokat alkalmazzák ezt a taktikát, ezekre a szituációkra próbáltunk minél jobban felkészülni.”

10:07
hiányzók

A hazaiaknál a válogatott Szikora Melinda továbbra sem bevethető térdsérülése miatt, míg a tavaly decemberben kölcsönbe érkező Háfra a BL ezen szakaszában még nem léphet pályára, mivel ősszel a montenegrói Buducsnoszt színeiben már szerepelt a csoportkörben.

14:01
1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a magyar csapat fehér mezben és kék nadrágban.

14:01
1. perc

Vámos eladott labdáját Behrens azonnal megbünteti, Hámori meg azonnal válaszol a jobb szélről. 1–1

14:02
2. perc

Nagy gól átlövésből Dulfertől.

14:03
3. perc

Hámori lövése a kapusé, egyedül a beállóban Dulfer passzából Gassama, a jobb alsóba lő. 3–1.

14:04
4. perc

Vámos lövése rossz, de ellépi elöl Smits!

14:05
5. perc

Kácsor passzából befordul Hámori, remek a lövés is. Kudlacz ziccerét védi Gabriel.

14:06
6. perc

Panéta kínai figurából eredményes, de elveszik a gólt.  A bal szélről nem ront ziccert Mala, aki Európa-klasszis. Minimum. 4–2

14:07
7. perc

Petrus átlövése rossz, Planéta szereli a beállót, Petrus okos passzával bevetődik Tóvizi, 4–3. Szép!

14:07
7. perc

Mala helyet cserél Gassamával, a bal alsóba lő, Tóvizi azonnal válaszol a hatosra betörve.

14:09
8. perc

Smits hatalmasat lök a kontrázó Hámorin, de csak szabaddobás... Hazai pálya. Aztán passzív játék a Lokinál.

14:10
10. perc

Behrend eladja a labdát, udvarias a házigazda is, Hámori betör, ellökik... ez már hetes.

14:11
11. perc

Töpfner magabiztosan a bal alsóba lő, 5–5.

14:11
Szilágyi sárga lapot kap reklamálásért
14:12
11. perc

Smits Tóvizi mellett betör a hatosra, és a bal alsóba lő. Hámori lövése rossz, Gassamát ellökik ziccerben, hetes.

14:12
12. perc

Planéta csapott neki oda. Döll a jobb alsóba lő. 7–5

14:14
13. perc

Smits kiáll két percre, Planéta ziccerét védi azonban Moreschi. 10 lövés, 5 védés.

14:14
14. perc

Gabriel is bemutat egy bravúrt, Kácsor gólt lő, de belépett.

14:15
Nem, lépéshiba volt

Smitsnél meg belemenés.

14:17
15. perc

Töpfner ziccerből a lécre lő. Moreschi, a brazil kapus 190 centiméter magas.

Gassama sem kisebb, bevetődve a bal alsóba talál beállóból, a jobb szélről Töpfner a rövid alsóba lő. Smitsre nem lépnek ki, pimasz gólt ejt hétről a bal felsőbe... 9–6

14:17
17. perc magyar időkérés
14:19
17. perc

Remekbe szabott gól Petrustól, 9–7.

14:20
18. perc

Dulfer sokadik eladott labdája, nem megy ma neki.

Töpfner ziccerből a léc fölé lő.

14:22
20. perc

Johansen lövése rossz, jó a kontra, hetes, Töpfner ballal a bal felsőbe lő. 9–8.

14:23
21. perc

Gassama egyedül a hatoson, a lécre lő, Kácsor bevetődik a hatosról, a másikról, a jobb sarokba lő, félmagasan, ahogyan ilyen magas kapusnak kell talán. 9–9

14:25
22. perc

Smits eredményes hosszas támadás után, bevetődve a bal felsőbe lő, védhetetlen.

14:26
23. perc

Ez rem rövid attak éppen... és hetes, könnyű síppal. Töpfner a jobb alsóba lőne, de Moreschi kirúgja a labdát.

14:27
16 lövés, 7 védés
14:28
24. perc

Gassamával nem bírnak, Haggerty keményen védekezik pedig. De hetes és két perc.

14:28
24. perc

Döll jobbal a jobb alsóba lő egy ijesztgetés után. 11–9

14:29
25. perc

Vámos betörése remek, de véd a kapus. Szerencsére szabaddobás. Vámos keresztpasszát Jovovics futtából a kapuba vágja a kapus lába között!

Smits az üres kapuba lőne, de véd a visszarepülő Gabriel

14:30
27. perc Petrus lövése a kapusé

Faluvégi gyönyörű gólt ejt, a hazaiaknak.

14:31
27. perc

Vámos újabb lövése a kapusé, Jovovics lövését meg beengedi a meglepett Moreschi. Kudlacz és Vámos gólváltása 12 másodpercen belül. 13–12

14:32
29. perc

Smits átlövése a kapufán dörren, Hámori eladja, Faluvégi a bal felsőbe lő berepülve.

14:34
30. perc

Petrus cunderezése a bal alsó mellé csorog, majd meglöki a ziccerező Faluvégit, hetes. Bartulovics a Loki kapujában... Döll a jobb alsóba lő. 15–12, az előbb az egyenlítésért támadt a magyar csapat.

14:35
30. perc

Hámorit ellökik, hetes, Kácsor jobbal a bal alsóba lő. 15–13!

14:36
30. PERC

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

14:43
Sebesség
14:45
4/5

Az erős szezonkezdet után a Bietigheim az utolsó öt meccséből négyet elveszített, de még mindig csak egy ponttal marad el a harmadik helytől, amelyet a forduló előtt a CSM birtokolt.

14:45
0/2

A Bietigheim 2023 októbere óta nem nyert odahaza a BL-ben, vereséget szenvedett a ranglista első két helyezettjétől, a Győrtől és az Odensétől.

14:51
31. PERC FOLYTATJUK!
14:52
32. perc

Hosszas hazai támadás, előnyben még, Anderson a kapufára lő. De az övék a lecsorgó.

14:53
33. perc

Hvenfeldtet ellökik, hetes. Döll jobbal a jobb felsőbe lő, Bartulovics balra mozdult. 16–13

14:54
33. perc

A magyar csapat kapusai jegyezték 11 meccs után eddig a legkevesebb védést (96), míg a bietigheimi Moreschi hárította a legtöbb büntetőt (12).

14:54
34. perc

Vámos passzával berepül Tóvizi, szép gól.

14:56
36. perc

Anderson ellépi, jöhet a Loki.

14:57
36. perc

Kácsor eladja, de Faluvégi ziccerét védi Radulovics! Vámos azonnal eladja...

15:00
38. perc

Vámos bátran betör a falba, és a jobb alsóba lő! Kudlacz passza rossz, Vámos megindul, ellöki, hetes... Kácsor a bal sarokba lő. Olyan jó volt a lövőcsel, hogy Smits majdnem a magyar játékosra ugrott a lendítés után. 16–16

15:00
39. perc

Smits nagyot kap a bal szélen Hámoritól, két perc és ápolás.

15:02
40. perc

Dulfer bizonytalan, a lövése kapuscsemege. Vezethet a Loki!

15:05
42. perc VEZET A LOKI, 17–18

Planéta lövése rossz, Kácsoré is, Döll meg értékesít egy hetest. Hámori másodpercekre rá betalál, Planéta meg labdát szerez hátul. Ziccerben a jobbon Grosch, és nem rontja el, a rövid, azaz a bal alsóba lő.

15:05
43. perc

Hazai időkérés, két gólt lőttek a hazaiak ebben a félidőben.

15:08
44. perc

Ez igen, Kácsor labdát szerez a bal szélen, Vámos Míra a bal sarokból betalál. 17–19, Dulfer átlövésgóljáig. Hámori betör a védők között, és bevetődve a jobb alsóba lő.

15:08
46. perc

Smits eladott labdája után ziccerben Vámos Míra, máris 18–21!

15:09
46. perc

Smits átlövése a jobb felsőbe pattan Bartulovics kezéről.

15:11
47. perc

Vámos Petra passzávól Vámos Míra lő a léc alá balról. Smits összehoz egy hetest a másik oldalon... Gabriel a magyar kapuban, Döll a labdával, aki jobbal a jobb alsóba lő. 20–22, majd Kácsor meglepi a szaggatottról Moreschit.

15:12
48. perc

Smitsnél belemenés, ez jó hír... Vámos Petra betörése gólt érdemelt, ez még jobb hír. 20–24

15:12
49. perc

Szakmányban jönnek a hazai hetesek, ismét Smits eset nagyot. Döll és Gabriel... labda a jobb felsőben. Döll: 7/7.

15:13
49. perc

Haggerty bevetődve a lécre lő, ez nem hiányzott, hát még Mala szélsőgólja.

15:13
50. perc Magyar időkérés
15:16
50. perc

Vámos Petrát ellökik, Kácsor a bal felsőbe húzza a hetest. 22–25

Hámorinak két perc. És hetes, Döll a bal felsőbe lő.

Jó hír: Hámorit nem kiállították, csak leküldték a pályáról.

15:17
51. perc

Haggerty belép, Mala büntet elfutásból.

15:18
52. perc

Grosch második ziccere, bevarrja ezt is! 24–26, Maleschi le, Lönborg be.

15:18
Maleschi védési mutatója 20 százalékra esett
15:19
53. perc

Smits nagy góljára egy Planéta által kiharcot hetes a válasz.

15:19
54. perc

Kácsor jobbal a jobb felsőbe pattint. 4/4 a hetesmutatója ma.

15:21
55. perc

Döll bevarr egy újabb büntetőt, Hámori betörésből a jobb felsőbe lő, 26–28.

15:22
56. perc

Kudlacz eladta, itt az esély a Loki előtt! Kácsor elmegy Gassama mellett, és a jobb alsóba lő. 26–29!

15:24
57. perc

Hosszas haza támadás végén rossz Smits kényszerlövése.

15:25
58. perc

Már nem kap ki a DVSC! Vámos Petra lövése a kapusé, de szabaddobás, passzív, akikor Hámori bombagólt lő a szaggatottról a léc alá.

15:26
58. perc HAZAI IDŐKÉRÉS
15:27
59. PERC

Gassama kiharco egy hetest, Gabriel védi Döll lövését a jobb sarok előtt. NYERT AKKOR A LOKI, MONDJUK KI! 26–30

15:27
59. perc

Kácsor a kapufára lő, Haggerty elejti a labdát.

15:28
60. perc

Hvenfelt lő gólt beállóból, Vámos Petra azonnal válaszol. 27–31

15:28
60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!