Férfi kézi NB I: 54 gólt dobva nyert városi derbit a Telekom Veszprém

2023.12.02. 20:50
Fotó: telekomveszprem.hu
Ötvennégy (!) gólt dobott a városi rivális Fejér-B.Á.L. Veszprém kapujába a címvédő Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

BUDAKALÁSZ–GYÖNGYÖS

A Csoknyai István vezette Budakalász sorozatban ötödször nyert házigazdaként. Varjú Martin hét, Halász Levente és Sinkovits Benjamin öt-öt góllal, Váczi Dániel 13 védéssel és egy találattal járult hozzá a sikerhez.

A hevesiek csupán egyszer vezettek (7–6) az egész mérkőzésen, és 48. percben már tízgólos hátrányban voltak. Náluk Varsandán Milán hétszer, Ubornyák Dávid ötször talált be.

PLER–BALATONFÜRED

A fővárosi csapat sorozatban harmadszor nyert, így a mostani szezonban először elmozdult a kiesőhelyről a tabellán. Simotics Mátyás és Tóth Ádám hat-hat góllal, Takács Ákos tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Stefan Sretenovic kilenc, Szmetán Máté hét találattal zárt.

EGER–KOMLÓ

A PLER helyett immár a Komló áll a 13. helyen, mivel 28-24-re kikapott a másik újonc Eger otthonában. A mezőny legjobbja a hevesiek kapusa, Marczika Barnabás lett, aki 19 védéssel és három góllal zárt.

TELEKOM VESZPRÉM–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM

A címvédő Telekom Veszprém hazai pályán 54–27-re verte a Fejér-B.Á.L. Veszprémet. A házigazdáknál minden mezőnyjátékos szerzett gólt, Dragan Pechmalbec nyolc, Andreas Nilsson hét alkalommal talált be. Nagy Benedek 15, Ignacio Biosca García 11 védéssel zárt, sőt utóbbi két gólt is lőtt.

TATABÁNYA–CSURGÓ

A Csurgó nagy meglepetésre nyolc góllal nyert a Tatabánya vendégeként. A somogyiaknál Aleksa Tufegdzic mind a nyolc lövését gólra váltotta, Papp Tamás hétszer, Gábor Marcell ötször volt eredményes. A vesztes hazaiaknál Pergel Andrej hét gólt dobott.

Sikerével a Csurgó két pontra megközelítette a harmadik helyezett Tatabányát a tabellán.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CYEB-Budakalász–HE-DO B.Braun Gyöngyös 31–26 (14–9)
Budakalász, 220 néző. V: Paska, Vastag.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – VARJÚ 7 (4), SINKOVITS 5, Dávid M., Mihalin, Juric-Grgic 2, Kovács D. 3. Csere: Tóth M. (kapus),Tóth Sz. 1, Tyiskov 1, Kiss B. 4, Raniszavljevics 2, Berényi, Szakács, Vrhovina, HALÁSZ 5. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Tomics 1 – Jaros 1, Schäffer 3, UBORNYÁK 5, Hegedűs M. 1, Bodor, VARSANDÁN M. 7. Csere: Gyánti (kapus), Potisk 2, Lakosy 4 (2), Schmid, Edwards 1, Gráf 1, Jóga, Pietruszko, Kovács G. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–2. 16. p.: 7–7. 25. p.: 13–7. 34. p.: 16–10. 46. p.: 22–15. 51. p.: 28–18. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Csoknyai István: – A terveink szerint zajlott a mérkőzés. Az ötvenedik percig maximálisan megoldottuk, amit elterveztünk. Jó volt a védekezésünk és a kapusteljesítmény, támadásban jó arányban lőttük be a helyzeteinket és nagyobb különbséget tudtunk kialakítani. Az utolsó tíz percért bosszús vagyok, nagyon rosszul kézilabdáztunk, de a győzelmünk még így sem forgott veszélyben.
Bíró Balázs: – Szégyellem magam, másrészt vállalom a felelősséget, ezek szerint nem készítettem fel normálisan a társaságot erre a mérkőzésre. Mélyebb elemzésbe nem mennék bele.

PLER-Budapest–Balatonfüredi KSE 31–28 (22–13)
BUD Aréna, 800 néző. V: Kiu G., Kiu T.
PLER: TAKÁCS Á. – TÓTH Á. 6, ZOBEC 4 (3), SIMOTICS 6, DISSINGER 4, ANDJELICS 3, Vizler 2. Csere: KRÁNITZ (kapus), Bak 1, Farkas, Javor 3, Szunajko F. 2. Edző: Horváth Attila
BALATONFÜRED: Bősz – Hornyák P., Németh B., Szűcs Bence 4, SZRETENOVICS 9, Varga M. 1, Bóka 1. Csere: ANDÓ (kapus), Kljun, SZMETÁN M. 7 (1), Gosztovics 3 (3), Sikosek 1, Kemény 2 (2). Edző: György László
Horváth Attila: – Szenzációs első félidőt produkáltunk, ami megalapozta a továbbiakat. A második játékrészben rengeteget hibáztunk, de a végén sikerült nyernünk, és ebből a szurkolók is alaposan kivették a részüket.
György László: – Az első félidőben akkora előnyt szerzett a PLER, amekkorát nem tudtunk ledolgozni. Így nem lehet egy mérkőzést elkezdeni senki ellen, de a hozzáállással is gondjaink voltak.

QHB Eger–Carbonex-Komló 28–24 (15–14)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V: Horváth P., Marton B.
EGER: MARCZIKA 3 – LEZÁK 5 (1), Nastaj 1, Kiss G., Zennadi 2, F. Silva 2 (1), TÓTH K. 6. Csere: Ágoston (kapus), SZÁVA 5, Tóvizi, Döme, Boros 2, Maracskó, Hebo 2. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Urbán 4, Bogdanic 3 (1), Melnyicsuk 3 (1), Rotim 2, Jerkovic 4, Menyhárt 3 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Váczi M. 2 (1), Vekic, Ács 2 (1), Szöllősi O. 1, Bodnár. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–9. 24. p.: 12–13. 36. p.: 16–17. 42. p.: 19–18. 48. p.: 21–21. 54. p.: 23–21. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 11/6
Tóth Edmond: – Marczika Barnabás teljesítménye meghatározta a mérkőzés alakulását. Mezőnyben nem játszottunk jól, de mindenki hatalmasat küzdött. Ismét jól meglovagoltuk azt a támogatást, amit a szurkolóktól kaptunk.
Marosán György: – Ötvenhét percig teljesen nyílt mérkőzés volt. A végén próbáltuk menteni a menthetőt, de még nagyobb baj lett belőle. Marczika Barnabás teljesítménye döntőnek bizonyult.

Telekom Veszprém–Fejér-B.Á.L. Veszprém 54–27 (28–15)
Veszprém, 1680 néző. V: Bátori, Szécsi.
TELEKOM VESZPRÉM: BIOSCA 2 – Gasper Marguc 4, SANDELL 5, PESMALBEK 8, Ligetvári 2, Casado 3, Elísson 2. Csere: NAGY B. (kapus), J. OMAR 4 (1), Mahé 4 (1), FABREGAS 5, Descat 4, Koszorotov 3 (1), NILSSON 7, Barna 1. Edző: Momir Ilics
VESZPRÉM: Balogh T. – HORNYÁK B. 4, Szuharev, Tarabochia 4, Grünfelder 2, Djukic 4, NOURELDEN 5 (1). Csere: Gödör (kapus), Kristóf 3, Vetési 3, Hári 2 (1), Preszter, Bugyáki Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 10–5. 18. p.: 18–8. 28. p.: 26–14. 40. p.: 37–17. 50. p.: 46–19. 55. p.: 50–23. 58. p.: 53–24. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Gulyás Péter másodedző: – Jó tempóban játszott a Fejér-B.Á.L. Veszprém, köszönjük ellenfelünknek, nagy szükségünk volt a Barca elleni mérkőzés után erre a sebességre. Szeretnénk visszazökkenni a BL-vereséget követően, igyekszünk tisztességgel befejezni ezt az évet.
Danyi Gábor: – A hazaiak megtiszteltek minket azzal, hogy komolyan vették a találkozót, nagy lendülettel kézilabdáztak. Igyekeztünk részcélokat kitűzni és elérni, az első félidőben ez többé-kevésbé sikerült is. A folytatásban Nagy Benedek számos lövésünket hárította, nyolc-tíz gólt akadályozott meg. A folytatásban továbbküzdünk azért, hogy elérjük céljainkat.

Mol Tatabánya KC–Csurgói KK 25–33 (8–17)
Tatabánya, 1700 néző. V: Bóna, Földesi.
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 2, Maras 3, Juhász Á. 3, Topic, PERGEL 7, Krakovszki B. 3 (1). Csere: Bartucz (kapus), Ancsin, Ugalde, Enomoto 3, Vajda H. 4, Obradovics, Jadegari, Eklemovic. Edző: Tombor Csaba
CSURGÓ: Holló – Krszmancsics 4 (2), Markez 2, Szeitl E. 3, PAPP T. 7, Vasvári, Herceg. Csere: FÜSTÖS (kapus), TUFEGDZSICS 8 (1), Spruk, GÁBOR M. 5, Zagar 3, Bazsó, Tóth P. 1, Borsos, Mazurek. Edző: Baranyai Endre
Tombor Csaba: – A Csurgó kihasználta a gyenge pontjainkat, és megérdemelten vitte el a két pontot. Én és a csapat is roppantul szégyelljük magunkat a teljesítmény miatt, elnézést kérünk a szurkolóktól, hogy így játszottunk hazai pályán. Nem foghatjuk semmire a vereséget, olyan volt, mintha nem akarnánk kézilabdázni, rengeteg hibánk volt. Le kell vonni a következtetéseket és mennünk kell tovább.
Baranyai Norbert: – Boldogok vagyunk, hogy győzni tudtunk Tatabányán, a héten és a meccs előtt is éreztük, hogy lehet itt keresni valónk. Tudtuk, hogy sok a sérültjük, és tudtuk fokozni a tempót, sok gólt szereztünk gyors indításból, ami eldöntötte a meccset. A védekezésünk is jó volt, ebből sok labdát szereztünk, és a kapusaink is jól védtek.

1. Veszprém 12 12 508–322 +186 24
2. Szeged 12 11 1 429–340 +89 22
3. Tatabánya 12 8 4 345–335 +10 16
4. Csurgó 12 6 2 4 349–344 +5 14
5. FTC 12 6 1 5 385–359 +26 13
6. Budakalász 12 6 6 325–348 –23 12
7. Dabas 12 5 1 6 344–358 –14 11
8. Gyöngyös 12 5 1 6 352–375 –23 11