Férfi kézi NB I: 25 góllal nyert Balatonfüreden a Telekom Veszprém

2023.12.09. 19:59
Hugo Descaték gáláztak a megyei rivális ellen (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Telekom Veszprém 46–21-re diadalmaskodott a Balatonfüred vendégeként a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Egymás után ötödik bajnokiját bukta el a Balatonfüred, amely ezúttal csúnya pofonba szaladt bele a Telekom Veszprém ellen. A Balaton-partiak a bakonyiak nyolcadik góljára tudtak csak válaszolni. A listavezető a félidőben 13 gólos előnyben volt, ezt növelte további kettővel a lefújásig.

A Tatabánya szoros meccsen nyert Hatvanban a Gyöngyös vendégeként. A házigazda egészen a 49. percig vezetett, legjobban öt góllal tudott elhúzni (10–5-nél és 11–6-nál). Aztán a vendégek 22–22-re egyenlítettek és aztán egy találattal nyertek. Krakovszki Bence a mezőny legeredményesebbjeként hétszer talált be.

A Komló hét góllal verte meg a Dabast. A baranyaiak végig irányították a találkozót, 2–1 után már végig vezettek és végül csak a két csapat közötti különbség maradt kérdés.

A kis Veszprém megszerezte idénybeli első hazai sikerét: az Egert győzte le hárommal. A Ferencváros szoros első félidő után a másodikban biztosította be a NEKA elleni sikerét.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL TATABÁNYA KC 25–26 (16–13)

Hatvan, 800 néző. V: Felhő, Öcsi.
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – Lakosy 1, Bura 2, Potisk 4, HEGEDŰS M. 4, Gráf 1, Edwards 3. Csere: Gyánti (kapus), Ubornyák 2, Bodor 1, Schmid, SCHÄFFER 4, Jóga, Pietruszko, Kovács G. 2. Edző: Bíró Balázs
TATABÁNYA: BARTUCZ – RODRÍGUEZ P. 5, Maras 1, Obradovics, Topic 1, Pergel 2, KRAKOVSZKI B. 8. Csere: Székely (kapus), Juhász Á. 4, Jadegari 1, Ancsin 1, Enomoto 3, Vajda H. Edző: Sibalin Jakab
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 12. p.: 7–3. 18. p.: 10–5. 25. p.: 13–10. 36. p.:19–15. 42. p.: 20–18. 49. p.: 22–22. 51. p.: 22–23. 57. p.: 25–25. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/4, ill. 4/5

Bíró Balázs: – Ambivalens érzéseim vannak, mert ez a mérkőzés hű tükre volt az őszi teljesítményünknek: voltak nagyon jó, de nagyon rossz periódusaink is. Hiába van kevesebb pontunk, mint tavaly ilyenkor, úgy gondolom, hogy előreléptünk. Borzasztó nehéz lesz a tavaszunk.
Cristian Ugalde (játékos-edző): – Boldog vagyok a győzelem miatt, nehéz hét áll mögöttünk, sok a sérültünk. Jobbulást kívánunk a sérülést szenvedő Schäffer Zsoltnak. Rosszul kezdtünk támadásban és védekezésben is, de végül sikerült felülkerekednünk.

CARBONEX–KOMLÓ–DABAS KC 33–26 (16–9)
Komló, 900 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
KOMLÓ: MERKOVSZKI – Urbán, Bogdanic 3, Lekics, Rotim 2, Jerkovic 4, MENYHÁRT 7. Csere: MELNYICSUK 5, VÁCZI 8 (4), Szöllősi O., Ács P. 2, Varga Sz. 2, Bodnár B., Bazsa, Tóth G. Edző: Marosán György
DABAS: Pallag – Katona, Koller 2, Bálint B., Szöllősi Sz. 3, Horvat 2, Ács T. 3. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki 1, Fekete B. 3, Laurinyecz 2, ZDOLIK 4, TÖRÖK 4 (1), Bognár N. 1, Szeverényi 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 10. p.: 10–3. 40. p.: 23–14. 45. p.: 26–16. 51. p.: 29–19. Kiállítások: 16, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Marosán György: – Szépen irányítottuk a mérkőzést, úgy, ahogy szerettük volna. Örülök, hogy így zártuk a szezont, mindenkinek szép ünnepet kívánok.
Tomori Győző: – Tizenöt technikai hibával és tíz kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni.

BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 21–46 (10–23)
Balatonfüred, 700 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 3, Kljun 1, SZMETÁN M. 6 (1), Szűcs Bence, Varga M. 2, Bóka. Csere: Bősz (kapus), Kemény 4, Kovács B., Szretenovics 3, Németh B. 1, Gosztovics 1, Sikosek, Dénes J., Malinovic. Edző: György László
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 1, Remili 1, Fabregas 2, LIGETVÁRI 4, Casado 2, DESCAT 7 (1). Csere: NAGY BENEDEK (kapus), J. Omar 1, Sandell 5, A. Nilsson 7, ELÍSSON 4, Végh B. 3, MAHÉ 3, Pesmalbek 1, KOSZOROTOV 5. Edző: Momir Ilics (szerb)
Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–8. 13. p.: 4–11. 18. p.: 6–16. 25. p.: 8–20. 34. p.: 10–26. 41. p.: 13–31. 50. p.: 17–37. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
György László: – A játék képének megfelelő különbséggel győzött a Veszprém. Magasan fölénk nőtt mind támadásban, mind védekezésben. Mi ezúttal rendkívül gyenge teljesítményt nyújtottunk.
Momir Ilic: – Jó mérkőzést játszottunk, komolyan vettük a találkozót. Ez volt az év utolsó tétmérkőzése, ezúttal beleadtunk mindent. Nagyon elégedett vagyok a csapattal.

FTC–GREEN COLLECT–HSA NEKA 28–23 (12–9)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Bóna, Földesi.
FTC: BORBÉLY – BUJDOSÓ 4 (1), Ónodi-Jánoskúti 1, DEBRECZENI 6, Bognár A. 1, Nagy Bence 4 (2), Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), Lékai 2, FÜZI 3, Prainer 1, J. Mikita, Szepesi, Balogh Zs. 2, Pordán 1. Edző: Pásztor István
NEKA: DEMÉNYI – KRAKOVSZKI ZS 6 (4), DELY 6, Sztraka D. 2, Karai 1, Ludmán 1, Molnár R. 1. Csere: Mikler K. (kapus), Gál 1, Tóth L., Nagy Á., Szűcs Balázs 1, Kovács T. 3, Tárnoki 1, Csányi. Edző. Sótonyi LászlóAz eredmény alakulása. 9. perc: 5–5. 23. p.: 7–6. 26. p.: 9–7. 36. p.: 16–10. 43. p.: 21–13. 54. p.: 24–19. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

Pásztor István:
– Tartottam a mérkőzéstől, mert a NEKA-n jó munka folyik és jó játékosai vannak. Két kulcsfeladatunk volt, a lerohanások megakadályozása és az agresszív védekezés. Elégedett vagyok, mert az utolsó két meccsre megújult a csapat, kimászott egy elég mély gödörből.
Sótonyi László:
– Az őszi idény nehéz volt, mert kulcsjátékosaink mentek el karrierépítés miatt. Voltak jó és gyenge mérkőzéseink is, elégedett lehetnék, de nem vagyok az. Dolgozunk tovább azon, hogy bizonyítsuk, többet tudunk.

CSURGÓI KK–PLER BUDAPEST 35–30 (17–15)
Csurgó, 800 néző. V: Fekete, Hajdu.
CSURGÓ: Holló – ZAGAR 6, Krszmancsics 2 (1), Szeitl E. 1, Vasvári, Herceg 3, Bazsó 1. Csere: FÜSTÖS (kapus), Spruk 1, PAPP T. 5, Mazurek, Tóth P. 1, TUFEGDZSICS 5 (1), MARKEZ 4, GÁBOR M. 6 (1). Edző: Baranyai Norbert
PLER: Takács Á. – Tóth Á 3, Zobec 3, Andjelics 3, SIMOTICS 5, DISSINGER 11, Vízler 1. Csere: KRÁNITZ, Szkokán (kapusok), Fekete Á., Szunajko F. 3, Bak, Javor 1, Holdosi, Fodor M., Farkas. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–5. 12. p.: 7–9. 20. p.: 12–12. 25. p.: 14–14. 35. p.: 18–18. 41. p.: 20–23. 47. p.: 26–23. 52. p.: 29–26. 56. p.: 32–27. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. –
Baranyai Norbert: – Nehéz mérkőzésre készültünk és úgy is lett. Hullámzott a teljesítményünk, de a kritikus pontokon sikerült megfogni a találkozót. Szép őszi szezont zártunk, nemcsak a csapatom, hanem a szurkolók is kitették a szívüket. Kis pihenő után újult erővel készülünk a tavaszi fordulókra.
Horváth Attila: – Csurgóra nem győzni járnak a csapatok, de mindent megpróbáltunk, hogy megnehezítsük a hazaiak dolgát. Rengeteg technikai hibánk volt, ennek ellenére nagyon küzdöttek a fiúk. Sorozatban három győzelmünk volt, ami nagyon biztató a jövőre nézve.

FEJÉR B.Á.L.-VESZPRÉM–QHB-EGER 24–21 (12–10)
Veszprém, 350 néző. V: Hargitai, Markó.
VESZPRÉM: BALOGH T. – Hornyák B., Szuharev, TARABOCHIA 5, Bugyáki 2, Djukics 2, NURELDEN 9. Csere: Mojszilov (kapus), SZRNKA, Kristóf M. 2, Grünfelder 2, Vetési 2, Hári, Preszter. Edző: Danyi Gábor
EGER: ÁGOSTON Á. – Lezák, Nastaj 1, Kiss G., Zennadi 3, F. SILVA 6 (4), TÓTH K. 5. Csere: Száva 2, Maracskó 1, Hebo, Bajus 1, Boros 1, Tóvizi 1, Döme. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 18. p.: 8–4. 19. p.: 10–5. 27. p.: 11–9. 34. p.: 12–13. 39. p.: 15–13. 49. p: 17–17. 56. p.: 22–17. 58. p.: 22–20. Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4
Danyi Gábor: – Örülök, hogy belekapaszkodtunk „utolsó” lehetőségeink egyikébe, és nehéz helyzetünkben fontos győzelmet arattunk, amit a hozzáállásunknak is köszönhetünk. Azt is elbírtuk, hogy a támadójátékunk nem volt az igazi. Sikerült egyet előrelépnünk, életben maradtunk. A folytatásban erre a mentalitásra lesz szükségünk, illetve arra, hogy a ki nem kényszerített hibáink számát csökkentsük.
Tóth Edmond: – Ellenfelünk azt tette, amit a mostani helyzetében kellett: az utolsó leheletéig küzdött. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, ám arra nem számítottam, hogy ilyen gyenge teljesítményt nyújtunk. Rengeteg hibát követtünk el. Mérges vagyok, mert nagy sanszot szalasztottunk el, hiszen ha nyertünk volna, a hetedik helyről várhatnánk az új esztendőt. Így viszont maradtunk a kiesőzóna közelében.