Női kézi NB I: 16 góllal nyert a Mosonmagyaróvár

2023.10.27. 19:03
Schatzl Natalie hat gólig jutott a Dunaújváros ellen (Fotó: Koncz Márton, archív)
A Mosonmagyaróvár 40–24-re nyert a Dunaújváros ellen pénteken, a női kézilabda NB I 7. fordulójában.

A találkozót eredetileg Dunaújvárosban rendezték volna 17 órától, ám ahogyan azt megírtuk, a heves esőzések miatt a sportcsarnok alkalmatlanná vált arra, hogy ott bonyolítsák le az összecsapást. Helyette a mosonmagyaróvári UFM Aréna adott otthont neki, s fél órával később, 17.30-kor kezdődött a meccs.

Amely egyoldalúan alakult, a vendégből lett hazai Mosonmagyaróvár irányított az első félidőben, olyannyira, hogy kilencgólos előnyre tett szert (20–11). A második harminc percben sem változott sokat a játék képe, végül 40–24-re nyertek az óváriak. A győztes együttes legeredményesebb játékosa Schatzl Natalie lett, ő hat gólig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

Dunaújvárosi Kohász KA–Motherson Mosonmagyaróvári KC 24–40 (11–20)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. V: Felhő, Öcsi.
DKKA: Oguntoye – KRUPJÁK-MOLNÁR 5 (2), Csáki Zs. 2, Bouti, Paróczy 1, Trawczynska 4 (2), Agócs. Csere: Wéninger (kapus), Sallai N. 3, Szalai B., Horváth I. Petra 1, Moreno 2, Borgyos 2, Lakatos P. 1, Gajdos, NICK 3. Edző: Rapatyi Tamás
MKC: SZEMEREY – Udvardi 1, PÁSZTOR N. 5, Albek 4, IVANCOK 5, TÓTH G. 4 , Stranigg 4 (1). Csere: Horváth Sz. (kapus), Tóth E., Sztankovics K., Bardi 1, Tóth N. 2, Faragó L. 2, Varga E. 3 (1), SCHATZL 6, LANCZ 3. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 11. p.: 4–8. 20. p: 6–12. 24. p.: 8–16. 35. p.: 13–24. 40. p.: 16–27. 46. p.: 16–32. 51. p.: 18–35. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2

Rapatyi Tamás: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. A helyszíncsere minket is megzavart, ugyanakkor amit elterveztünk, végre tudtuk hajtani. Rengeteg ziccert kihagytunk, ez elbizonytalanította a játékunkat, de nem adtuk fel, ami mindenképpen pozitív.
Gyurka János: – Az elején nem volt meg a teljes koncentráció, nem tudtunk minden lehetőséget gólra váltani, a védekezésünk azonban nagyon feszes volt, valamint Szemerey Zsófi ismét jól védett. Ezt követően már irányítottuk a találkozót, stabilizáltuk a játékunkat.

1. Mosonmagyaróvár 9 8 1 303–232 +71 16
2. Győr 8 7 1 300–180 +120 14
3. FTC 7 7 274–166 +108 14
4. Debrecen 7 6 1 221–167 +54 12
5. Budaörs 7 3 1 3 194–213 –19 7
6. Kisvárda 7 3 1 3 178–204 –26 7
7. Vác 7 3 4 177–201 –24 6
8. Dunaújváros 7 3 4 181–226 –45 6